סוכל מגה פיגוע בו היה חשד כי הפלסטינים עמדו להפעיל חומרים כימיים

חוליית מחבלים שמנתה 3 איש נלכדה, בשבת 9.4 אחה''צ מצפון לרמאללה, שלושת המחבלים, אחד מאזור ירושלים, אחד מג'נין, ואחד חברון, נתפסו על ידי כוח משולב של המודיעין הכללי הפלסטיני וגדודי הביטחון הפלסטיניים. ברשותם נמצאו תרמילי גב גדולים ונשק. 
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי ביום ה' 7.4, יצאו  המחבלים  את רמאללה בדרכם לבצע מגה פיגוע בישראל. שירותי הביטחון הישראליים ידעו על קיומה של החוליה, משום שבמשך כמה שבועות, אנשיה משכו תשומת לב, כאשר קנו ואגרו חומרים כימיים כדי לבצע פיגוע כימי ראשון מסוגו של הפלסטינים במטרה ישראלית.
למרות שהיו תחת מעקב הצליחו שלושת חברי החוליה לצאת מרמאללה, בדרכם לפיגוע בישראל.
דעת הציבור הישראלי הוסחה ביום ו' לרגע מהפיגועים הפלסטינים, על ידי פרסום ההתראה של המטה ללוחמת טרור שליד משרד הממשלה, שפורסמה בליל שבת, ולפיה כל הישראלים השוהים בטורקיה מצטווים לצאת מיד את טורקיה ולחזור לישראל. 
מבחינות רבות איסטנבול ואנטליה קרובות יותר לתודעה הישראלית מאשר רמאללה.
במשך השבוע שעבר התפרסמו בתקשורת הישראלית ידיעות כאילו יש התקדמות במגעים החשאיים בין ישראל לפלסטינים בדבר העברת האחריות הביטחוניות הישראלית בערים הפלסטיניות מצה''ל לגדודי הביטחון הפלסטינים, וכי ישראל מסכימה לכך כי כוחות צה''ל לא ייכנסו יותר לא ליריחו ולא לרמאללה. הפלסטינים דחו הצעה ישראלית זו, כך אמרו הידיעות, משום שדרשו כי צה''ל לא ייכנס יותר לכל הערים הפלסטיניות המרכזיות ביהודה ושומרון.
לידיעות אלה לא היה כל בסיס משום שהשב"כ הטיל על צעד כזה ווטו, כאשר קבע כי אם צה''ל לא יוכל להיכנס לרמאללה שבוע ימים יצאו ממנה פיגועי טרור  קשים, כולל פיגועים כימיים. 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות