סוללות 'פטריוט' אמריקניות יירטו טילי 'סקאד' ששוגרו על סעודיה. ISIS מאיים על המורדים בדרום סוריה

סוף שבוע סוער במזרח התיכון: סעודיה הודיעה, בשבת 6.6, כי סוללות טילי 'פטריוט' Patriot שלה יירטו טילי 'סקאד' שנורו מתימן לעבר הבסיס האווירי הסעודי הגדול בדרום-מערב סעודיה חמיס מושייט Khamees al-Mushait. מבסיס זה ממריאים המטוסים הסעודיים להפצצותיהם בתימן.
אולם המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי את הטילים שיירטו את ה'סקאד' ירו צוותיים אמריקנים שהפעילו סוללות טילי נ''מ אמריקניות שהוצבו בבסיס. זו פעם ראשונה שצבא ארה''ב מתערב ישירות במלחמה בתימן-לצד הסעודים. זו גם הפעם הראשונה  שהכוחות הח'ותים בתימן, שמפקדים עליהם קצינים של חיזבאללה, משגרים טילי 'סקאד' לתוך שטח סעודיה.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי במשך כל הלילה שבין יום ו' ושבת, וגם בשבת נמשכו קרבות עזים לאורך גבול סעודיה עם תימן, כאשר יחידות ח'וטיות ושל המשמר הרפובליקני התימני המשתף אתן פעולה תקפו  כוחות של הצבא והמשמר הלאומי הסעודים, כאשר הם מנסים לחדור לתוך דרום סעודיה ולכבוש שטחים בסעודיה.
ההסלמה במלחמה בתימן מתרחשת לאחר שביום ו' 5.6, הסכימו נציגים אמריקנים, סעודיים וח'וטים, אשר נפגשו במוסקט בירת עומן לשיחות חשאיות על מציאת פתרון מדיני למלחמה, לקיים וועידת שלום אמריקנית-סעודית-ח'וטית בז'נווה בימים הקרובים.
מההתרחשויות בשטח עולה, כי הח'וטים מנסים לזכות בהישגים אסטרטגיים שיאפשרו להם להכתיב תנאים בוועידה ערב כינוסה.
במקביל מוסרים המקורות האיראנים של תיקדבקה, כי מנהיג איראן האייטוללה  עלי חמנאי עומד לשאת בשעות הקרובות נאום, בו הוא יודיע על הפעלת הברית הצבאית בין איראן וסוריה, במטרה להגן על משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד. חוזה ההגנה שבין שתי המדינות שנחתם עוד ב-2006, מחייב את כל אחת משתי המדינות לשלוח כוחות צבא להגנתה של המדינה השנייה.
החל מיום ה' 4.6 מחריף חמנאי את הטון שלו מול ארצות הברית. ביום ה' האשים מנהיג איראן את וושינגטון בעזרה חשאית שהיא מגישה למליציות מוסלמיות קיצוניות כולל אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS, במלחמות בסוריה ובעיראק.  ציטוט הדברים: The United States tolerates extremist groups in Syria and Iraq and even helps them in secret.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים והמודיעיניים שלנו, כי למרות הפרסומים המופיעים בימים האחרונים בכלי תקשורת במזרח התיכון, ובמיוחד בלבנון, כאילו איראן כבר שיגרה בין 7,0000  ל-15,000 חיילים להגן על דמשק, במציאות בשטח, נכון לזמן פרסום דברים אלה, לא הגיע לסוריה אפילו חייל איראני אחד מלבד אלה הנמצאים כבר בה, או חייל במליציות השיעיות העיראקיות הפרו-איראניות. ייתכן כי מצב זה ישתנה לאחר דבריו של חמנאי.
בשבת בבוקר, פרסם ארגון אל קעידה בלבנט ובעיראק ISIS הודעת אזהרה לכל המורדים הסוריים הנלחמים בגזרות העיר דרעא Derra בדרום סוריה, לא רחוק ממפגש הגבולות של ירדן-ישראל-וסוריה, ולכל יחידות המורדים הסוריות הנלחמות בגזרת קוניטרה, מול רמת הגולן הישראלית, לנתק מיד את קשריהן עם חדר המבצעים האמריקני-ירדני הממוקם מצפון לבירה הירדנית רבת עמון US Central Command Forward-Jordan-CF-J, ועם חדרי המבצעים של צה''ל בצפון ישראל. הודעת ISIS אומרת, כי כל אחד מהמורדים שישתף פעולה עם חדרי מבצעים אלה ייחשב 'ככופר'. במילים אחרות, יוצא להורג בעריפת ראש.
את תמונת ההתרחשויות במזרח התיכון בשעות האחרונות משלימה ההודעה הלא שגרתית, בליל שבת 5.6, של צה''ל שהודיע, כי סוללות 'כיפת ברזל' נפרסו בערי הדרום. לא צוין בהודעה איזה מידע יש בידי צה''ל לגבי ירי  אפשרי של טילים מהרצועה על מטרות בישראל.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי כבר מיום ה' 4.6 בלילה פרוסות סוללות 'כיפת ברזל' מאילת בדרום שלחוף מפרץ עקבה, ועד אשדוד במערב ישראל הנמצא על חוף הים התיכון. 
       

  

 

Print Friendly, PDF & Email