סוף למדינות האיפוק של ארה"ב: מגיבה מעתה על כל תקיפה איראנית בתקיפת נגד. האיראנים הציבו טילי נ"מ Bavar-373 בבסיס T-4 בסוריה

כאשר המליציות השיעיות העיראקיות החונות בקומפלקס המחנות של 'גדודי אל קודס' האיראניים  ליד אבו קמאל Abu Kamal באזור דיר א-זור במזרח סוריה, הפגיזו בטילים קצרי טווח את הבסיס האווירי האמריקני עין אל אסד Ain Al Assad, במחוז אנבאר Anbar במערב-עיראק, ביום שלישי השבוע 3.12, הגיבה ארצות הברית למחר היום.
חיל האוויר האמריקני תקף את הבסיס ליד אבו קמאל ממנו הטילים שוגרו והשמיד את המשגרים האיראניים-העיראקיים.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי התקפה אמריקנית זו על אבו קמאל הייתה איתות אמריקני לטהרן, כי הסתיים עידן האיפוק האמריקני מול התקיפות האיראניות, אשר הגיע לשיאו עם הימנעותה של וושינגטון מלהגיב על התקפת טילי השיוט ומלטי הנפץ האיראניים על שדות הנפט הסעודים ב-14 לספטמבר השנה, וכי החל עידן חדש, בו ארצות הברית תגיב צבאית על כל תקיפה איראנית על מטרות שלה ובעלי בריתה במזרח התיכון.
בפעם הראשונה בוצעה תקיפה אווירית אמריקנית ישירה על מטרה של 'גדודי אל קודס' האיראניים.
עד עתה הגורם היחיד שתקף מהאוויר מטרות כאלה בסוריה ועל גבול סוריה-עיראק היה חיל האוויר הישראלי. זו הייתה הפעם הראשונה שארצות הברית הצטרפה להתקפות אלה.
עכשיו נוצר במזרח התיכון מצב צבאי חדש, כאשר חיילות האוויר של ארצות הברית וישראל  מגיבים עם כל התקפה צבאית של איראן, או בעלי בריתה, ואילו משמרות המהפכה האיראנית מגיבים על כל תקיפה אמריקנית, או ישראלית.

התוגבה האיראנית לא אחרה לבוא.
ביום שישי 6.12, דיווחו מקורות הצבאיים רוסיים וסוריים, כי איראן הציבה בבסיס האווירי T-4  מזרחית לחומס, את מערכת טילי הנ"מ המתקדמים שלה 'באוואר 373', Bavar-373 air defense system. הטווח של הטילים האלה הוא 250 ק"מ. הטווח של מערכת המכ"ם של הטילים הוא 350 ק"מ.
במילים אחרות, כל אזור מזרח סוריה, כולל אזורי הגבול בין סוריה ועיראק, ואזור דיר-א-זור בו נמצאים הכוחות האיראניים וכוחות המיליציות השיעיות העיראקיות נמצא בטווח הטילים האלה.
לפי מקורות איראניים ומערביים מדובר בגרסה של טילי נ"מ שפותחו מתערובת של טכנולוגיה רוסית של טילי הנ"מ הרוסיים מדגם S-300 ו-S-400.
טילי ה-'באוואר 373'  מסוגלים לאתר ולפגוע בטילי שיוט ומטוסי חמקן מתקדמים מהדגמים F-35, ו-F-22 המופעלים בזירות אלה על ידי חיילות האוויר של ארצות הברית וישראל.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מאחר ובסיס התעופה T-4 מוצבים מטוסי ומסוקי קרב רוסיים, אפשר וצריך להניח, כי האיראנים קיבלו את הסכמתה של מוסקבה להציב טילים אלה בשטח הבסיס.
עד עתה נמנעה רוסיה מלאשר לאיראנים להציב טילי נ"מ אלה בסוריה.Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות