סוצ'י: מספר ההרוגים הרוסיים בגלל סוריה 310


במשך כל יום ראשון 25.12, טענו המקורות הרוסיים במוסקבה, כי בוודאות אין שום חשד כי המטוס של משרד ההגנה הרוסי מדגם Tu-154 שהמריא מסוצ'י Shoci בדרכו לבסיס האווירי הרוסי קאמיימים בלטקיה שבסוריה Khmeimim air base, ובו 92 נוסעים ואנשי צוות התרסק לתוך הים השחור בגלל מעשה טרור.
לקראת הערב טון ההודעות הרוסיות השתנה.
שר התחבורה הרוסי מקסים סוקולב Maxim Sokolov אמר שני דברים: קודם כל הוא מסר שנמצאו 11 גופות של נוסעי המטוס, ואז הוסיף 'כי נמצאו גם חלקי גופות אחרות' fragments of other bodies were also found. כאשר משתמשים במושג fragments מתכוונים לשרידי גופות שנפגעו כתוצאה מפיצוץ.
לאחר מכן הוסיף שר התחבורה הרוסי את המשפט הבא: 'כמובן שכל קשת הסיבות האפשרויות נחקרות, אבל זה עדיין מוקדם לדבר על אירוע זה כעל פעולת טרור'. ציטוט המקור: Of course, the entire spectrum and almost any possible causes . . . are being probed, but it is premature now to speak about this as a terrorist act.
אפשר וצריך להניח כי בידי הצמרת הרוסית היו כבר בשעות אחר הצהרים של יום א' הוכחות המראות כי המטוס התפוצץ שתי דקות בלבד לאחר שהמריא. השאלה היא ממה  הוא התפוצץ? מחומר נפץ שהוטמן בו?  מתקלה טכנית במכלי או צינורות הדלק שלו שנגרמה כתוצאה מחבלה מכוונת, או מנוסע שנשא אתו פצצה או חגורה נפץ?  כמובן שתמיד קיימת גם האפשרות של תקלה טכנית.
אבל ההיקף ללא תקדים של צוותי ההצלה הרוסיים שהוזרמו ביום א' לאזור ההתרסקות בים השחור מצביע לא רק  על הדחיפות בה להנהגה הרוסית יש צורך  בתשובות לשאלות האלה, אלא גם שמוסקבה ערוכה לקראת פיגוע המוני שיתרחש, או שכבר התרחש ברוסיה!
באזור פועלים 3,000 אנשי צוותי הצלה, מהם 100 צוללנים שהוטסו לים השחור מכל רחבי רוסיה. מספר שיא של 32 אוניות, צוללות, ועשרות מסוקים ומל"טים פועלים באזור, במטרה למצוא כל שריד מנוסעי וחלקי המטוס.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי בעוד כל העולם עוסק בפיגועים בגרמניה ובטורקיה, במוסקבה מודעים ונערכים לכך כי עיקר ההתראות מפני פיגועי טרור המוניים אפשריים  מדברות על פיגועים ש-ISIS מתאמץ לבצע נגד מטרות ברוסיה.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אינו יכול להתעלם מהעובדה שבתודעה הלאומית הרוסית התרסקות מטוס ה-Tu-154 מתקשרת מיד עם פיצוץ והפלת המטוס הרוסי  של חברת 'מטרוג'ט' Metrojet מדגם Airbus A321-231, ב-31 לאוקטובר 2014, לאחר שהמריא משארם א-שייח שם נהרגו כל  217 נוסעי המטוס ואנשי ציוותו, ומרצח שגריר רוסיה בטורקיה אנדריי קארלוב Andrei Karlov, בן ה-62, ביום שני 19.12 באנקרה, על ידי איש חזית אל-נוסרה אל קעידה-סוריה.
בתודעה הרוסית טבועים עמוק צעקותיו של איש הכוחות המיוחדים הטורקיים שרצח את השגריר כי על כולם לזכור את סוריה ואת חאלב.
עד עתה הצליח פוטין לשמור בצורה מפתיעה על מספר קטן ביותר של חיילים רוסיים הרוגים ופצועים במלחמה בסוריה.
אולם אם יוכח כי פיצוץ המטוס הרוסי ביום א' היא פעולת טרור הרי מספר האבידות הרוסיות כתוצאה מהמעורבות במלחמה הזו מגיע לפחות ל-310  הרוגים, מבלי שיש אפילו פצוע אחד בגלל שכן כל המטרות שבהן הטרור פגע הושמדו
במילים אחרות, רוסיה לא רק נמצאת במרכז לוח המטרות של ארגוני הטרור הסוריים, ובייחוד ISIS וחזית אל-נוסרה, אלא היא משלמת מחיר יקר ביותר עבור מעורבותה במלחמה בסוריה.
על המטוס ה-Tu-154, היו כמה סמלים לאומיים רוסיים, כמו  64 אנשי מקהלת הצבא האדום המפורסמת  ששמה המקצועי הוא 'אנסמבל אלכסנדרוב' Alexandrov Ensemble, ויאליזאבטה גלינקה Yelizaveta Glinka, הידועה יותר ברוסיה בכינוייה 'דוקטור ליזה' Doctor Liza, שעמדה בראש קרן רוסית שהגישה עזרה לנפגעים באזורי הקרבות בהם פועל הצבא הרוסי. גלינקה הייתה בדרכה לסוריה שהיא מלווה משלוח תרופות.
סוצ'י Sochi  תמיד הייתה  מטרה מרכזית עבור ארגוני הטרור כבר שנים רבות. ליד העיר נמצא אתר הנופש המפורסם של מנהיגי רוסיה. פגיעה במטרה בסביבות העיר, היא כמו פגיעה ישירה במרכז השלטון הרוסי. 
פגיעה במטרות כאלה היא מכה קשה לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ולגופים הצבאיים והמודיעיניים הרוסיים הנלחמים בטרור.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות