תחת אזהרות מארה"ב, רוסיה וישראל,  נסוגה דמשק מאיומיה ודחתה את המתקפה באזורי קונטרה ודרעא

סוריה הודיעה, ביום ה' 14.6, כי החליטה להאריך את מועד האולטימטום שהציבה למורדים הסוריים באזורי קונטרה ודרעא, שלאורך גבולותיה עם ישראל וירדן, וכי האופנסיבה שהייתה בכוונתה לפתוח באזורים אלה נדחתה למועד בלתי ידוע. 
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי דמשק קיבלה אזהרות מרוסיה, ארצות הברית  וישראל שלא תפתח במהלך הצבאי הזה. ברגע האחרון  התקפלה דמשק מלבצע את המהלך הזה.
עוד מדווחים המקורות שלנו כי חלק מכוחות התגבור שדמשק הזרימה בימים האחרונים לאזור קונטרה מול רמת הגולן, התפנו ממנו. בין השאר נסוגו לאזור דמשק   רוב הכוחות של המיליצה השיעית 'חטיבת אבו אל פדאל אל עבאס'  The Brigade of Abu al-Fadl al-Abbas, הנמצאת תחת פיקוד של קצינים ממשמרות המהפכה האיראניים וחיזבאללה. כוחות אלה מורכבים בעיקר מלוחמים שיעיים עיראקיים. המקורות שלנו מוסרים, כי מוסקבה אותתה לדמשק ולחיזבאללה, כי היא איננה רוצה שכוחות כאלה הקשורים ישירות עם איראן יימצאו בקרבה כזו לגבול ישראל.
למרות הלחץ הרוסי נשארו עדיין כמה אלמנטים של המיליציה הזו ליד קונטרה.

קודם לכן ביום ה' בבוקר דיווחו המקורות שלנו:

סוריה הודיעה, ביום ה' 14.6, כי פג האולטימטום שהציבה לכוחות המורדים השולטים באזורי דרעא וקונטרה הנמצאים לאורך גבולותיה של סוריה עם ירדן ועם ישראל, להיכנס אתה למו"מ על כניעתם ומסירתם נשקם לצבא הסורי, וכי המתקפה הסורית עליהם תפתח בשעות הקרובות.
מקורות צבאיים סוריים טענו, ביום חמישי בבוקר, כי כוחות המורדים באזור קונטרה החלו לקיים אתם מגעים שמטרה למנוע התקפה עליהם-כלומר להיכנע, אולם לחץ שישראל הפעילה עליהם הביא אותם לחזור מנכונות זו. 
המקורות הסוריים מדווחים עוד, כי כוחות של הדוויזיה המשוריינת הסורית מס' 4 הערוכה לתקוף באזור קונטרה, הנמצא מול רמת הגולן, תוגברו בשעות האחרונות על ידי כוחות החטיבה הסורית מס' 42, אשר הגיע לאזור כשהיא מצוידת במערכת 'הגולן 1000'.
זו היא מערכת מתקדמת יותר של משגר הרקטות הרוסי מדגם TOS-1, המכונה  'המפלצת הרקטית'  rocket monster. מערכת שיגור זו מותקנת על גבי שידה של טנק מדגםT-72 .
בעוד שמערכת ה-TOS-1 מסוגלת לשגר כמה עשרות רקטות בעת ובעונה אחת לטווחים שאינם עולים על 3 ק"מ, הרי 'גולן 1000' משגר רק שלושה טילים כאלה בקוטר של 500 מ"מ כאשר כל ראש טיל נושא אתו חצי טון של חומרי נפץ-500 kg of high-explosive fragmentation ammunition.  הטווח של הטילים האלה הוא עד 6 ק"מ, והם מיועדים במיוחד לפגיעה בביצורים ובריכוזי צבא.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי צבא סוריה וחיזבאללה העבירו בימים האחרונים, מאזור דמשק,  כוחות של המיליצה השיעית 'חטיבת אבו אל פדאל אל עבאס'  The Brigade of Abu al-Fadl al-Abbas, הנמצאת תחת פיקוד של קצינים ממשמרות המהפכה האיראניים וחיזבאללה לאזור קונטרה. כוחות אלה מורכבים בעיקר מלוחמים שיעיים עיראקיים.
ביום ג' 12.6, הודיע צבא סוריה כי הוא תגבר, בימים האחרונים את מערך הנ"מ שלו בגבול עם ישראל. לדברי מקורות סוריים באזור הוצבו טילי נ"מ מדגם S-22.  המקורות צבאים של מדובר בטילי נ"מ מדגם Pantsir S-1, המיועדים לא רק נגד מטוסים וכלי טייס לא מאוישים, אלא גם נגד טילי קרקע-קרקע, כולל טילי שיוט.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים,  כי קשה מאוד להעריך באם המתקפה הסורית הזו תפתח, או מדובר בלחץ צבאי, שמאחוריו עומדים הרוסים, שמטרתו לדחוק את רגליהן של ארצות הברית וישראל והשפעתן באזורי דרום ומזרח-דרום סוריה.
גם ארצות הברית וגם ישראל נקטו בימים האחרונים כמה צעדים צבאיים במטרה להגיב על הצעדים הסוריים, שלא לגמרי ברור עד כמה מוסקבה תומכת בהם או מתנגדת להם.
ארצות הברית קירבה את כוח התקיפה הימי 'טרומן'  The US Navy’s airborne U.S.S. Harry S. Truman strike group בראשות נושאת המטוסים טרומן מול חופי סוריה.
צה"ל פתח, כבר ביום א' 11.6, בתרגיל רחב ממדים ברמת הגולן, וגייס אלפי חיילי מילואים.
עד עכשיו צה"ל לא פרסם דבר מה מתרחש בתרגיל זה והאם הוא הסתיים.

 

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “תחת אזהרות מארה"ב, רוסיה וישראל,  נסוגה דמשק מאיומיה ודחתה את המתקפה באזורי קונטרה ודרעא

 • יונ 14, 2018 @ 19:49 at 19:49
  Permalink

  מונדיאל שמח

 • יונ 14, 2018 @ 20:09 at 20:09
  Permalink

  אם זה היה קורה על גבול טורקיה, הטורקים היו כבר מפציצים את כוחות "סוריה" השיעים/עיראקים/חיזבאלונים/אירנים…
  אבל ביבי? ביבי טוב בדיבורים.

 • יונ 14, 2018 @ 22:28 at 22:28
  Permalink

  לפוטין יש מונדיאל בחודש הקרוב וזה המאורע החשוב לו ביותר. אוי ואבוי לו לאסד אם הוא יקלקל לו את החגיגה. הוא יקצץ לו את הראש. זו הסיבה שאסד נסוג. וכולם יודעים את זה כולל ישראל שגם היא לא תעז לתקוף בחודש הקרוב בסוריה.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות