סוריה הכריזה כי השתלטה על כל אזורי הגבול עם ישראל. כוחות מיוחדים של איראן וחיזבאללה על הגדרות מול מוצבי צה"ל בגולן

כאשר סוריה מודיעה, ביום ג' 31.7, שצבאה נמצא בשליטה מוחלטת של כל גבולה עם ישראל, בפעם הראשונה מאז 2014, יש בהודעה זו שלושה אי דיוקים:
1. לא הדוויזיה הסורית מספר 4, היא שהשתלטה על אזורים אלה, אלא כוחות של מליציות שיעיות בפיקוד קצינים של משמרות המהפכה האיראנים וכוחות חיזבאללה השתלטו על אזור הגבול עם ישראל.
2. כאשר הסורים אומרים כי בין הכוחות שלקחו חלק במערכה זו, השתתפו גם כוחות מיוחדים סוריים, הכוונה שלהם היא ל'כוחות ההגנה המקומיים' Local Defence Forces-LDF, שהם למעשה כוח שיעיי איראני המופעל על ידי קצינים של חיזבאללה ומשכורות  קציניו חייליו משולמים על ידי חיזבאללה. המפקד של הכוח הזה איננו כפוף למטכ"ל הסורי,  אלא הוא כפוף ישירות למפקדת משמרות המהפכה האיראניים בסוריה.   המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי המפקדות של הכוחות האלה ממוקמות עתה בקונטרה עצמה, בתל-מאשערה   Tel Mashara, ובעיירה מאשערה   Mashara .
מי שהוא בצה"ל ובמערכת הביטחון חשב שבמצב כזה כדאי להישמע 'הומניטארי' דאג, ביום ב' 30.7 למסור לתקשורת שצה"ל פנה באמצעות ערוצי הקשר שיש לו עם הרוסים והעביר להם בקשה שהם-הרוסים-ידאגו לחייהם של התושבים באזורים אלה אשר בעבר שיתפו פעולה עם ישראל.
ידיעה זו היא כמובן שיא חדש בצביעות והתחסדות, כאשר לכולם ברור, כי הרוסים שאינם נמצאים בכלל בשטח, למרות שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ושר ההגנה הרוסי סרגיי שוייגו, הבטיחו כמה פעם לראש הממשלה בנימין נתניהו, כי בראש כל יחידה סורית שתפעל ליד הגבול עם ישראל יהיו קצינים של המשטרה הצבאית הרוסית אשר תפקידם יהיה להבטיח שביחידות אלה לא יהיו לוחמים איראניים, שיעים ושל חיזבאללה. הבטחה רוסית זו אף פעם לא מולאה, כמו הבטחות אחרות שלא מולאו.
למרות 'הצעד ההומניטארי' הישראלי הזה ברור לכל, כי עתה יתחילו 'הכוחות המיוחדים' האלה לעשות סלקציה מדוקדקת ביותר בין התושבים באזור מי  שיתף פעולה עם ישראל ומי לא?
זו שאלה של זמן עד שנתחיל לשמוע על הוצאות להורג של אלה ששיתפו פעולה עם ישראל ועם צה"ל.
3. עדיין לא הסתיימה המלחמה בבקעת הירמוק, כפי שהסורים טוענים. נכון שהקרב כבר הוכרע, ולכ-1,000 מלוחמי 'צבא חאלד בין ואליד' אין סיכוי לעמוד מול הכוחות התוקפים אותו. אולם בינתיים לוחמים אלה מחזיקים בכ-50 ק"מ מרובעים במפגש  הגבולות סוריה  ישראל וירדן, כאשר יש ברשותם טילי 'גראד', כמו שאלה שנורו לעבר הכינרת ב-25 ביולי.
השאלה היא כמובן, איפה כל הדיבורים הרמים והנחושים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, והשרים נפתלי בנט, ויואב גלנט, והרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט, שהם יפעלו למניעת התקרבות כוחות של איראן וחיזבאללה לגבול ישראל והתבססותם הצבאית בסוריה?  על סמך דברים אלה אמרו לנו, כי אי אפשר לפעול בדרום.
עכשיו האיראנים וחיזבאללה, כפי שאפשר לראות בתמונה, אליה מצורף הסמל של 'הכוחות המיוחדים', נמצאים על הגדרות מול מוצבי צה"ל ברמת הגולן.   

Print Friendly, PDF & Email

11 תגובות עבור “סוריה הכריזה כי השתלטה על כל אזורי הגבול עם ישראל. כוחות מיוחדים של איראן וחיזבאללה על הגדרות מול מוצבי צה"ל בגולן

 • יול 31, 2018 @ 10:43 at 10:43
  Permalink

  תמיד היו "כוחות מיוחדים" איראניים וחיזבאללה "על הגדרות" בסוריה, כמו שתמיד היו "כוחות מיוחדים" אמריקאים "על הגדרות" מצד ישראל, נא להירגע, חזל"ש

 • יול 31, 2018 @ 12:21 at 12:21
  Permalink

  ביבי מלך ישראל, מה איכפת לנו שהוא חסר יכולת, העיקר הוא יודע לדבר.
  בואו לא נדבר על ליברמן, בנט, שקד וכץ. בכלל חבורת לא יוצלחים, אבל יודעים לסבר את אזני הערסים
  של הליכוד.

 • יול 31, 2018 @ 12:46 at 12:46
  Permalink

  אז מה שאומר שכל יום הם יכולים לתקוף אותנו ?

 • יול 31, 2018 @ 13:13 at 13:13
  Permalink

  הקיצר שוב עבדו על ביבי ששוב מכר אותנו בזול לתחמנים בני-תחמנים שלא באמת סופרים אותו ממטר. מתי יקום הילד במחנה הימין ויצעק שהמלך הוא עירום?

 • יול 31, 2018 @ 14:15 at 14:15
  Permalink

  מישהו מחרחר מלחמה ? ? ?
  אני סומך מאד מאד ( ויש לי סיבות מצוינות לכך ) על החלטות צהל !

 • יול 31, 2018 @ 17:42 at 17:42
  Permalink

  אז מה זה אומר עכשיו שזה זמן עד שיתקפו אותנו מהצפון ??

 • יול 31, 2018 @ 19:14 at 19:14
  Permalink

  שמייח … בוא נראה

 • יול 31, 2018 @ 21:06 at 21:06
  Permalink

  ראש ממשלה קשקשן עם שר בטחון בדרגת סגן
  בושה למדינת ישראל

 • יול 31, 2018 @ 23:37 at 23:37
  Permalink

  יש לנו שתי ברירות. או שנסכים למצב העובדתי וננסה להפיק ממנו את ה מירב האפשרי, ונמתין לשלב הבא בו יציעו הרוסים נוסח הסכם שלום דומה לאה שיש עם מצרים וירדן ומשמעו החזרת רמת הגולן לסוריה. ואז כמובן יגיד שר החוץ שעדיפה רמת הגולן בלי שלום, ויעשה להיפך.
  הברירה השנייה זה לאסור מלחמה על סוריה ע"מ להוציא את משמרות המהפכה ואת חזבללה מסוריה. ואם הזדמנות גם הרוסים יחטפו, מה טוב.

 • יול 31, 2018 @ 23:42 at 23:42
  Permalink

  לעניות דעתי האישית – לעולם אין לסמוך על סיכום עם:
  1. הרוסים
  3. האירנים
  4. החזבאללה
  5. השמאל בישראל על עמותותיו..

 • אוג 1, 2018 @ 4:53 at 4:53
  Permalink

  מישהו לא מי שהוא

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות