סוריה וחיזבאללה מרכזים כוחות בדרום סוריה במטרה להשתלט על גבול סוריה-ירדן. ארה"ב וישראל עוקבות בדאגה אחר המתרחש

צבא סוריה וחיזבאללה החלו, ביום שלישי 22.5, לרכז כוחות גדולים מול אזור דרעא Daraa בדרום-מזרח סוריה ליד גבול סוריה ירדן. כך מדווחים המקורות הצבאיים של תיקדבקה. הכוחות האלה מתרכזים בבסיס הצבאי הסורי הגדול באיזרה Izra,  שם גם נמצאת המפקדה האיראנית לאזור מזרח סוריה.
המקורות שלנו מדווחים, כי הכוחות הסוריים מועברים מאזור דמשק שם הסתיימו הקרבות עם כוחות המורדים השונים, כאשר משטר הנשיא אסד מבטיח לו שליטה מלאה על חלקי ופרברי העיר.  לאיזרה מועברים חלקים מ-4 הדוויזיות הסוריות הבאות:  דוויזה מס' 4 המשוריינת. דוויזיה מס' 5. דוויזיה מספר 7 ודוויזיה מספר 9.
לאיזרה הועברו גם תגבורות של חיזבאללה.
הכוחות הסוריים ושל חיזבאללה צוידו בשתי מערכות נשק חדשות שצבא רוסיה סיפק לצבא הסורי בימים האחרונים. מדובר במשגרי טילים מסוג גולן 1000 Golan, ובסוג חדש של טילי נ"ט קורנט Kornet D. בעוד שעד כה היו טילי הנ"ט הסורים מסוגלים לפגוע במטרות של עד 5 ק"מ, הרי הטילים החדשים מאפשרים לפגוע במטרות הנמצאות בטווחים של 8 עד 9 ק"מ.
המקורות שלנו מוסרים, כי המטרה של הכוחות האלה היא לפרוץ לעבר הגבול הסורי-ירדני, למוטט את אחיזת המורדים הסוריים באזור דרום-מזרח סוריה ולהגיע עד למעבר הגבול נאסיב Nasib שבין סוריה לירדן.
זו לא פעם ראשונה שהסורים וחיזבאללה מרכזים כוחות באזור זה, אבל בכל פעם בעבר הכוחות התפזרו לאחר שהמפקדה הרוסית בסוריה סירבה תחת לחץ אמריקני וירדני, לאשר התקפה כזו ולהעניק לכוחות האלה חיפוי אווירי שבלעדיו הם יתקשו לפעול. בשלב זה אין מידע ברור על כוונות הרוסים לגבי ריכוז הכוחות האלה ועל תכנית התקיפה שלהם.
המקורות של תיקדבקה מוסרים, כי גורמים צבאיים אמריקנים וישראלים עוקבים בדאגה אחר ריכוז הכוחות האלה באיזרה.
האמריקנים רואים באפשרות שהכוחות הסוריים יגיעו לגבול סוריה-ירדן התפתחות לא רצויה המאיימת על כוחותיהם בצפון ירדן, ובמשולש הגבולות ירדן-עיראק וסוריה.  ישראל רואה בתנועת צבאיות אלה סכנה הולכת וגוברת להתערבות צבאית סורית באזור קוניטרה הנמצא מערבית לאיזרה. אם הכוחות הסוריים וחיזבאללה יגיעו לגבול ירדן וסוריה, הם יכולים לפנות מערבה לכיוון אזור קוניטרה, הגובל עם ישראל במטרה להשתלט עליו.  

 

Print Friendly, PDF & Email

10 תגובות עבור “סוריה וחיזבאללה מרכזים כוחות בדרום סוריה במטרה להשתלט על גבול סוריה-ירדן. ארה"ב וישראל עוקבות בדאגה אחר המתרחש

 • מאי 23, 2018 @ 0:02 at 0:02
  Permalink

  רציתם מלחמה? זה מה שקיבלתם. בינתיים עם סוריה. ובהמשך…

 • מאי 23, 2018 @ 1:03 at 1:03
  Permalink

  גרוע מאוד. צריך לסייע למורדים המתונים כדי שיוכלו לבלום את המתקפה

 • מאי 23, 2018 @ 4:51 at 4:51
  Permalink

  " צוידו בשתי מערכות נשק חדשות שצבא רוסיה סיפק לצבא ……"
  אכן נודע הדבר…………..
  על התגובה הרוסית………………..
  "עוקבים בדאגה …"
  ומה עשו לשנות המצב? מה עם ירדן? היא תיפול כפרי מבושל בידיהם?
  עם הערבים זה הולך מהר…………….
  "הם יכולים לפנות מערבה לכיוון אזור קוניטרה, הגובל עם ישראל במטרה להשתלט .."
  מחכים לזה?!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  רוצים את זה??????????????
  או טרםמכה …………ציץ רפואה פרח??????????????????????

 • מאי 23, 2018 @ 14:50 at 14:50
  Permalink

  1. צבא סוריה לא יעז לתקוף ישירות את ישראל מאחר וזהו צבא מוכה ושבור.
  2. בהמשך, אין לסורים סיבה לתקוף -ישראל לא התערבה בנעשה בסוריה, אף שיכלה לנצל את המצב. [למעט תקיפות אוויריות כירורגיות ותגובתיות למעשים שהוגדרו על ידינו כקווים אדומים]. היה כאן תיאום ג'נטלמני ישראלי-סורי.
  3. האינטרס הסורי והישראלי די זהים. והם כוללים: החזרת השקט, אנטי טורקיה, אנטי דאע"ש (ואולי אף אנטי סונים), תמיכה במעורבות הרוסית ודחייה של המעורבות השיעית.
  4. אין לסורים יכולת לכבוש ולהחזיק בגולן לעומת הסיכון למשטר שצעד כזה יגרור.
  ——
  ממה כן כדאי להיזהר?
  1. ממהלך רוסי-אמריקני-איראני לפיו האירנים יצאו מסוריה בתמורה ליציאת ישראל מהגולן. או, כל קונסטלציה של סיום סכסוך ופתרון מדיני בחסות מעצמתית בו ישראל תשלם את המחיר.
  2. ממהלך אכזרי וציני של הסורים בו המורדים ומשפחותיהם ייאלצו להידפק על דלתנו ויברחו לישראל. (טיהור אתני סוני). צריך מאוד להיזהר מהדרוזים בגולן שלא יגלגלו למהלך כזה. זה מהלך שיהיה מאוד קל לסורים לבצע ובו ישראל תהיה חייבת להתערב צבאית.
  3. ממהלך בו הסונים יתפנו מרצון צפונה, את המרחב שיתפנה יתפסו "משפחות" חיזבאללה-איראן. זהו צעד מבשר רעות בטווח של 5-10 שנים שיכלול: שיקום צבא סוריה,הקמת יחידות שיעיות במרחב הדרומי המקושרות לחיזבאללה, בניית תשתיות צבאיות מול ישראל ואימונים משותפים, בשימת דגש על נ.מ מתקדם, חתירה להשגת נשק גרעיני ו\או טילים ארוכי טווח מאיראן לישראל, מלחמה כוללת מאיראן-לבנון-סוריה. ייתכן שכצעד מקדים תבוצע הפיכה שיעית בלבנון וסיפוחה לסוריה הגדולה, שתהיה חסות איראנית.
  —–
  למה ישראל צריכה לחתור?
  1. החזרת הגבול הסורי לגבול שקט ומול בעל בית אחד.
  2. הורדת הגולן מסדר היום הסורי.
  3. גירוש היחידות האיראניות ההתקפיות (טילים ותותחים).

 • מאי 23, 2018 @ 15:40 at 15:40
  Permalink

  כדאי להבחין בין טקטיקה לבין איסטרטגיה.
  הטקטיקה:
  כיבוש כל האזורים המערבים דרומים שהיו תחת שליטת אסאד לפני פרוץ מלחמת האזרחים, מיגור כוחות המורדים או הצטרפותם צבא סוריה הסדיר, בין כלוחמים פעילים ובין שבהצהרת נאמנות למשטר אסאד. השיטה: צירוף כל הכוחות הלוחמים כולל כוחות שיעים והחיזבאללה. האישור: בהסכמת פוטין, טראמפ ובידיעת נתניהו, תוך הסכמה שבשתיקה.
  האיסטרטגיה:
  1. " שחרור" כל האזורים המערבים הדרומיים מידי המורדים ואחיזת הצבא הסורי בכל שטחי הגבול עם מדינת ישראל.
  2. מניעה וצמצום החיכוך בין כוחות אירניים וחיזבאללה עם הצבא הישראלי או סיכון כל שהוא לתושבים ברמת הגולן. המגמה: ליצור יציבות שלטונית של אסאד ורוסיה באזורי הגבול הסורי- ישראלי.
  3. הפעילות התקפית רציפה של ח"א הישראלי כנגד התבססות צבאית של איראן בסוריה רבתי ובאזורי הגבול בפרט. זאת , בהסכמה שבשתיקה של פוטין ואסאד ותוך תמיכה הצהרתית פומבית וצבאית של ארה"ב.
  4. אולי זו משאלת לב ואולי "חשיבה מחוץ לקופסא": ייתכן כי תוך שנה-שנתיים תציע רוסיה, בשיתוף ארה"ב ובתמיכת אירופה, שיחות חשאיות כקדם למו"מ בין ישראל וסוריה לקראת הסכמי ביניים או הסכם שלום – גם ללא מעורבות פלשתינאית. אם המהלך יתקדם, ייתכן שגם לבנון תצטרף למו"מ.
  5. פירוק כל המיליציות האירניות והשיעיות בסוריה, בעירק, לבנון ותימן. סילוק האירניים מהמזרח התיכון ופירוק חיזבאללה.
  באופן זה משיגות רוסיה וארה"ב בשיתוף פעולה אינטרסים מדיניים וכלכלים רבים החשובים לשתי המדינות – כולל האפשרות לשינוי המשטר באיראן.
  זו האיסטרטגיה בצמצום רב וללא איזכור נקודות חשובות נוספות הקשורות בה.
  אז נחיה ונראה….

 • מאי 23, 2018 @ 21:47 at 21:47
  Permalink

  לדעתי בלבד
  במקרה של מלחמה נגד חיזבאללה והצבא הסורי יכול להיות לנו הפתעה,
  השאלה הגדולה במקרה הזה מה יעשו טורקיה – איראן – לבנון ואולי גם ירדן וכמובן הפלסטינים???
  האם מישהו חשב על זה או שאומרים יהיה בסדר לא לדאוג!!!

 • מאי 23, 2018 @ 22:02 at 22:02
  Permalink

  אנחנו מסתכלים לסוריה וחיזבאללה,
  אבל למה יש לי הרגשה שטורקיה של ארדוגאן תפתח במלחמה נגד ישראל??? ארדוגאן שרוצה להיות מלך האיסלם לא יכול לפספס הזדמנות כזה!!!
  חיבור של איראן וטורקיה זה חיבור קטלני של שיעים וסוננים ואם יתחברו גם אמריקאים והרוסים יהיו בבעיה גדולה מאוד מול מיליארד מוסלמים!!!

 • מאי 23, 2018 @ 22:14 at 22:14
  Permalink

  למה הם צריכים נ"ט ל9 קילומטר בגולן אם הם נלחמים בדאעש?

  • מאי 27, 2018 @ 10:52 at 10:52
   Permalink

   לנו יש SPIKE NALOS לטווח של 25קמ+ שיודע לטפל במדויק בכל איום כולל משגרי נט לטווח 9קמ …DONT WORRY.

 • מאי 24, 2018 @ 8:15 at 8:15
  Permalink

  לתקוף מייד כשמתחילים לנוע רק ככה יבינו את המסר החיזבלונים

Comments are closed.