סוריה: חיילות האוויר והים הישראליים תקפו לפחות 10 בסיסים צבאיים של צבאות סוריה, איראן וחיזבאללה. יש הרוגים

מקורות שונים בסוריה מדווחים, ביום שני לפנות בוקר 1.7, על תקיפה ישראלית נרחבת של לפחות 10 אתרים צבאיים של צבאות סוריה, איראן, חיזבאללה ברחבי סוריה. ההתקפה מתוארת כאחת הנרחבות ביותר שישראל ביצעה בתקופה האחרונה. 

לפי המקורות הותקפו: נמל התעופה הצבאי של דמשק-מאזה, מפקדות איראניות ושל חיזבאללה באל-קיסווא דרומית לדמשק שם נמצא המטה של הדוויזיה הסורית מס' 1, מתקנים צבאיים בעיירה סחנייה, מרכז המחקר הצבאי הסורי בג'ומרייה, ושורה של בסיסים ומחנות של חיזבאללה בהרי קלמון, המפרידים בין סוריה ולבנון, ובסיסים באזור העיר חומוס.
מקורות סוריים מדווחים על התפוצצויות עזות ודלקות ענק בשורה של בסיסים של משמרות המהפכה וחיזבאללה בהרי קלמון, ועל אמבולנסים שפינו נפגעים.

בדמשק הופעלו צופרי האזעקה וסוללות טילי הנ"מ. ברחבי העיר נשמעו התפוצצויות עזות, וכמה בניינים נפגעו. לבתי החולים בדמשק הגיעו לפחות 21 אזרחים סוריים שנפגעו מהפצצות ומרסיסי טילי הנ"מ.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: מציינים, כי ישראל המתינה זמן רב לאחרונה ונמנעה מלתקוף מטרות איראניות ושל חיזבאללה בסוריה, כדי לתת סיכוי למאמצים האמריקנים והרוסיים להגיע להבנה לגבי המתרחש בסוריה, אולם כאשר מאמצים אלה נכשלו בשבוע שעבר, הוסרו המגבלות שהוטלו על התקיפות של מטרות איראניות בסוריה. שיקול ישראל נוסף היו ההכנות שאיראן וחיזבאללה ערכו באחרונה לתקוף מסוריה מטרות בתוך ישראל, כחלק מהמערכה האיראנית נגד הסנקציות האמריקנית המתנהלת במזרח התיכון ובמפרץ.
ישראל החליטה להנחית מכת נגד על מטרות איראניות ושל חיזבאללה בסוריה שתמנע מראש את התקיפה האיראנית המתוכננת.    

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות