סוריה: חיל האוויר הישראלי תקף את הבסיס האווירי T4 ליד תדמור שהוא בסיס איראני. המטוסים הגיעו מירדן

סוכנות הידיעות הסורית 'סאנא' SANA הודיעה, ביום א' 8.7 בלילה, כי מטוסים של חיל האוויר הישראלי, שבאו מדרום מכיוון ירדן, תקפו את הבסיס האווירי T4 שליד העיר תדמור  Palmyra במזרח סוריה, המשמש בסיס של המליציות השיעיות הפרו-איראניות הנמצאות ופועלות בסוריה תחת הפיקוד של משמרות המהפכה האיראניים. חיל האוויר תקף את הבסיס הזה לפני ארבעה חודשים-באפריל.
בהודעה הסורית מצוין, כי המטוסים הישראליים שטסו בגובה נמוך, כדי שלא יתגלו על ידי המכ"ם הסורי,  עברו בטיסתם במרחב האווירי הסורי מעל בסיס אל-טאנף Al-Tanf  שהוא הבסיס האמריקנים הגדול ביותר במזרח סוריה. בסיס זה נמצא במשולש הגבולות סוריה-ירדן-עיראק. קצין סורי אמר, כי ההגנה האנטי אווירית הסורית יירטה שני טילים שהגיעו מאזור אל טאנף.
מקורות צבאיים סוריים אחרים אמרו, כי מערכות הנ"מ הסוריות הבחינו במטוסים הישראליים מיד לאחר שחדרו מירדן למרחב האווירי הסורי והן ניסו לעצרם כמה פעמים בירי של טילי S-200, אולם המטוסים הצליחו לחמוק מהטילים ולהמשיך בדרכם.   
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: ההודעה הסורית היא מוזרה ביותר ומלאת סתירות.
יש כאן ניסיון סורי ברור להראות כי ארצות הברית, ישראל, וירדן, משתפות ביניהן פעולה במטרה לטרפד את  הסכם הפסקת הלחימה שהושג בסוף השבוע בין הכוחות הרוסיים בסוריה ובין המורדים הסורים בדרום סוריה. הודעה סורית כזו מנסה לרמוז לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כי אין טעם להשיג הסכמים לא במפגשי פסגה עם הנשיא דונלד טראמפ בהלסנקי, ולא עם ראש הממשלה נתניהו במוסקבה, משום שלמרות הסכמי הפסקת האש שהרוסים משיגים בשטח וושינגטון, ירושלים ועמן רוצות בהמשך העימות הצבאי.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי מאחר וישראל איננה מגיבה על ידיעות כאלה, עדיין מוקדם לדעת באם באמת הייתה התקפה אווירית ישראלית כזו, או שהסורים 'המציאו' אותה לצרכי תעמולה שלהם.    

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות