סוריה: חיל האוויר הישראלי תקף שוב ליד דמשק. שגריר ישראל בארה"ב דרמר: הסיכויים למלחמה בין ישראל לחיזבאללה גבוהים ביותר

מטוסים של חיל האוויר שיגרו. מעט לאחר חצות, ביום ג' 5.12 לפנות בוקר, טילים לעבר מתקן של צבא סוריה  ליד דמשק – כך דיווחו כלי תקשורת רוסיים בשפה הערבית, סוריים ומקורות של חיזבאללה.  לפי המקורות שיגרו המטוסים לפחות 6 טילים אל אזור ג'מראיא Jamraya הנמצא ממערב לבירה הסורית.
המקורות הסוריים מסרו, כי שלושה מהטילים יורטו בידי מערכות טילי הנ"מ של סוריה
זו היא ההתקפה השנייה האווירית הישראלית על מתקנים צבאיים ליד דמשק בשלשות הימים האחרונים. בשבת 2.12, תקף חיל האוויר הישראלי ליד העיר אל קיסווא  al- Kiswah, הנמצאת כ-14 ק"מ דרומית-מערבית לדמשק, וכ-50 ק"מ מרמת הגולן, מפגש סודי של מפקדי המליציות השיעיות הפרו-איראניות הפועלות בסוריה. בתקיפה נהרגו מלבג ממפקדי המליציות, כמה קצינים איראניים ושל חיזבאללה.  
רשת 'אל מיאדין' של חיזבאללה דווחה,  כי יעד התקיפה הפעם היה 'מרכז מחקר מדעי'.  ישראל תקפה את האתר לפני ארבע שנים חודש מאי 2013.
עדי ראייה סיפרו, כי שמעו פיצוצים עזים באזור וכי עשן כבד היתמר מהמתקן הצבאי.
שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר אמר, ביום ב' 4.12, בראיון שנתן לעיתון 'פוליטיקו'  Politico, היוצא בוושינגטון, 'כי הסיכויים לעימות צבאי (עם חיזבאללה) גוברים' The chances of military confrontation are growing. 'אינני יכול לנקוב בשנה, בחודש, או אפילו בשבוע' (בהם המלחמה יכולה לפרוץ, 'אבל עלינו לכפות בכוח את הקווים האדומים שלנו.' השגריר דרמר המשיך ואמר, 'בלקחנו פעולה להגן על עצמנו, איך יודע מה יתרחש. אני חושב (שהסיכויים למלחמה) הרבה יותר גבוהים מאשר האנשים חושבים.' I don’t want to tell you by the year or by the month. I’d say even by the week. Because the more they push, we have to enforce our red lines … So in taking action to defend ourselves, you don’t know what could happen. But I think it’s higher than people think.

Print Friendly, PDF & Email

7 תגובות עבור “סוריה: חיל האוויר הישראלי תקף שוב ליד דמשק. שגריר ישראל בארה"ב דרמר: הסיכויים למלחמה בין ישראל לחיזבאללה גבוהים ביותר

 • דצמ 5, 2017 @ 6:49 at 6:49
  Permalink

  ניצחון במלחמת פרוקסי הוא לא ניצחון. רק פגיעה בתוך אירן תגרום לאירנים לשנות כיוון.
  אין שום בעיה לקחת מישהו שלא אכפת מחייו ולתת לו תפקיד של מפקד. הוא בשמחה יקח את התפקיד והכסף.
  באר נפט אחת שתתפוצץ בטעות יכולה לשנות את ההסטוריה. זה הפסד כספי מצטבר שהפרסים מבינים טוב מאוד.

 • דצמ 5, 2017 @ 8:58 at 8:58
  Permalink

  יש להשלים את המעבר מאי התערבות למלחמה בעצימות נמוכה על ידי הפעולות הבאות:
  1. העברת נשק נ"מ ע"י כתף לפגיעה במטוסים מנמיכי טוס (למשל בעת המראות, נחיתות וגיחות הפצצה וכן נגד מסוקים), כך שיווצר לחץ על חילות האויר הסורים והרוסים.
  2. המשך הפצצות על ידי טילים ומטוסים סביב מטרות אסטרטגיות, ולאו דווקא אנטי ישראליות. כל זאת תוך הפרדת הצבא השיעי (איראני-חיזבאללה-חטיבות אפגניות) הלא לגיטימי מהצבא ההגנטי הסורי-רוסי הלגיטימי. הווה אומר, הימנעות מפגיעה בצבא הרוסי או הסורי (למעט מתקנים ופעולות אנטי ישראליים כמו העברות נשק לחיזבאללה) לעומת יתר פעילות בוטה נגד המערכים השיעים הזרים.
  3. העברת נשק טקטי כבד לטווח קצר למורדים או אף הפעלתו על ידי יחידות ישראליות מקרבת הגבול (בצד הסורי). בעיקר הכוונה לרקטות מסוגי הקטיושה. כך יוכל להיווצר לחץ על ארמון אסד, בסיסי אוויר או על המחנות המרוחקים של האיראנים.
  4. כל זאת לצד המהלכים שכבר נראים בשטח – לחץ מדיני, הידוק הטבעת הסונית-ישראלית-אמריקנית, חימום הגזרה הלבנונית מול חיזבאללה, ותמיכה צבאית מודיעינית-רפואית-לוגיסטית.

 • דצמ 5, 2017 @ 11:23 at 11:23
  Permalink

  "בלקחנו פעולה להגן על עצמנו, איך יודע מה יתרחש"
  הכתיבה קצת עילגת. משתמשים בתרגום אוטומטי?

 • דצמ 5, 2017 @ 23:24 at 23:24
  Permalink

  אין צורך לפרסם את דעתו של השגריר. בלי שום קשר כל כמה שנים חיזבאללה מרגישים חזקים ומקבלים מכה מצה"ל. מה שחשוב הוא שידעו כולם. בעימות הבא הגבולות של ישראל ישתנו עד נהר האואלי בלבנון ובסוריה עד דמשק. לא נחזור יותר לגבולות שהיו….נ. ב. כל התושבים הערבים יגורשו צפונה. לא נשאיר אף אזרח אחד.

  • דצמ 10, 2017 @ 16:36 at 16:36
   Permalink

   i dont think that go inside to syria is a target from army. ofcourse Hizbolah got experience in syrian war and had lot of rocket and weapons but i will say, if they will attack then came real answer, even putin know that and his army.

 • דצמ 6, 2017 @ 13:03 at 13:03
  Permalink

  יהיה מעניין לראות איך צהל מכניע את צבאו המהולל של פוטין. כי אם יהיה להיפך, לא ארצה לראות.

  • דצמ 7, 2017 @ 22:37 at 22:37
   Permalink

   פוטין לא טיפש, בסדר הכוחות שלו בסוריה אין לו שום סיכוי מול צה"ל והוא מבין את זה מצויין. באם יחליט לתגבר משמעותית את סדר הכוחות הוא ימצא למחרת נושאות מטוסים של ארה"ב. הסוף של אירן וחזבאללה ידוע מראש – התרסקות מוחלטת! לא פוטין ולא אלוהים יעזור להם ביום פקודה.

Comments are closed.