סוריה: ישראל תקפה בטילים את תל אל-חאררה. תיקדבקה: על התל מוצבים מתקני מכ"ם איראניים החולשים על הגולן הגליל והכינרת

מקורות צבאיים סוריים אמרו, ביום רביעי 12.6 לפנות בוקר, כי ישראל תקפה בטילים את  תל-אל חאררה Tal Al-Harrah מערבית לדרעא Dara’a. 
המקורות הוסיפו ואמרו, כי ישראל הפעילה מערכות שיבוש אלקטרוניות במטרה לשבש את טיל הנ"מ הסוריים מלעצור את ההתקפה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: תל אל-חאררה, הנקודה הגבוהה ביותר בדרום-סוריה, חולש על החלק הדרומי של אזור קונטרה הגובל עם רמת הגולן, והוא מוחזק היום על ידי כוחות איראניים שהקימו שם תחנות מכ"ם השולטות על המרחבים האוויריים של רמת הגולן, הגליל, ואזור הכינרת. גם לחיזבאללה יש נקודת תצפית בתל אל-חאררה.

עוד מציינים המקורות שלנו, כי תל אל חאררה היא הנקודה האחרונה בדרום סוריה, בהם הרוסים הרשו עד עכשיו לאיראניים לקיים נוכחות צבאית קרובה לישראל.
ביתר האזורים בדרום סוריה, בייחוד באזור דרעא, כוחות של משטרה צבאית רוסית אינן מאפשרים לאיראנים להקים מוצבים צבאיים, אלא רק עמדות זמניות שבכל אחד מהן יש לא יותר מאשר 15 עד 20 קצינים וחיילים איראנים ושל חיזבאללה. התפתחות זו גורמת למתיחות רבה ביחסים שבין מוסקבה לטהרן.
המקורות שלנו מדווחים, כי הכוחות הרוסיים גם אינם מאפשרים לכוחות איראניים, או של חיזבאללה להיכנס לערים דרעא וקונטרה.
עוד מציינים המקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי ההתקפה הישראלית על תל אל-חאררה נועדה להכשיר את הקרקע לפגישה שתיערך מאוחר יותר החודש בירושלים, בין שלושת היועצים הלאומיים לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'ון בולטון, של רוסיה-ניקולאי פאטרשוב, והישראלי מאיר בן-שבת.
מדובר בפגישה יוצאת דופן ראשונה מסוגה של היועצים הבכירים ביותר של שתי מעצמות העל וישראל, שיזם ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו.
הנושא העיקרי בו השלושה ידונו הוא המצב בסוריה והנוכחות הצבאית  האיראנית בסוריה.
הגיליון הבא של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW  מס' 850 שייצא לאור ביום שישי 14.6, יביא פרטים בלעדיים על איזה נושאים יידונו  בפגישת שלושת היועצים לביטחון לאומי בירושלים.
הקישו כאן לחתימה על השבועון ( היוצא בשפה האנגלית).


Print Friendly, PDF & Email