סוריה: ישראל תקפה מהאוויר ובטילים מחסני תחמושת איראניים במספר אזורים ובנמל התעופה בחאלב. אפלה השתררה בעיר כתוצאה מהתקיפות

סוכנות הידיעות הסורית 'סאנא' SANA  הודיעה, ביום רביעי 27.3 זמן קצר לאחר חצות, על תקיפה ישראלית על מחסני תחמושת בכמה אזורים בעיר הצפונית חאלב, לפי סוכנות הידיעות הסורית הותקפו מתקנים צבאיים באזור התעשייה שייח' נג'אר צפונית מזרחית לחלב, באזור ג'יברין, ובאזור נמל התעופה הבינלאומי של העיר. הסורים טוענים כי יירטו 'לפחות 70 אחוז מהטילים שנורו'.
כתוצאה מההתקפה נפגעה רשת החשמל בעיר, שהיא שנייה בגודלה בסוריה, והיא הייתה שרויה באפלה.

גורמי אופוזיציה סוריים מדווחים, כי הופצצו מחסני נשק ותחמושת השייכים לגדודי 'אל קודס' האיראניים, וכי באזורים שהופצצו פרצו שריפות גדולות שנראו למרחקים. לפי המקורות האלה יש כתוצאה מירי הטילים הישראליים מספר הרוגים ופצועים.  אחד המקורות מתאר 'הפצצות כבדות שהרעידו את העיר'.

זו היא התקפת האוויר והטילים הראשונה של ישראל בסוריה, מאז פגישתם של ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ב-27 לפברואר, ומאז נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ  חתם על ההכרה האמריקנית בהחלת הריבונות הישראלית על רמת הגולן ביום שני השבוע 25.3.
זו גם הפעם הראשונה שישראל תוקפת בסוריה, לאחר פגישתם של שלושת הרמטכ"לים של צבאות איראן, עיראק וסוריה בדמשק ב-25 לפברואר.
בשבוע שעבר, בעת ביקורו של שר החוץ האמריקני מייק פומפיו בישראל הוא אמר בראיון טלוויזיה, 'כי קאסם סוליימני לא נח אפילו יום אחד' כאשר הוא מתכוון לכך, כי האיראניים לא הפסיקו את המהלכים הצבאיים שלהם בסוריה.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי בחודש האחרון העבירו האיראניים את מרכז הפעילות הצבאית שלהם יותר ויותר מאזור דמשק אל צפון סוריה, ובמקום שמטוסי התובלה האיראניים המביאים מערכות נשק ותחמושת לחיזבאללה ולמליציות השיעיות הפרו-איראניות הנמצאות בסוריה היו  נוחתים עד עכשיו בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק, הם החלו נוחתים בנמל התעופה של חאלב.

עוד מציינים המקורות שלנו, כי עם העברת מרכז הפעילות האיראנית מדמשק לחאלב שבצפון סוריה, צמצמה איראן את כוחותיה בסוריה, כשהיא מוציאה מסוריה כ-30 אחוז מהקצינים והחיילים של משמרות המהפכה חזרה לאיראן.
קיצוצים אלה בוצעו בעיקר בגלל אילוצים תקציביים הנובעים מירידה דרסטית בהכנסות  האיראניות  ממכירת נפט בגלל הסנקציות האמריקניות שהוטלו על ידי הנשיא דונלד טראמפ.
התקיפה הישראלית התרחשה, בעת שמועצת הביטחון של האו"ם התכנסה לדיון, לפי בקשת סוריה, בהכרזה האמריקנית להכיר  בהחלת הריבונות הישראלית על רמת הגולן.  שגריר ישראל באו"ם דני דנון אמר בדיון, בו רוב המשתתפים הביעו התנגדות לצעד האמריקני,  כי 'אף מדינה בעולם לא הייתה מוסרת שטח אסטרטגי לאויביה הגדולים. ללא נוכחות ישראלית בגולן, נמצא חיילים איראנים על שפת הכנרת, מציאות שישראל לא תאפשר לעולם', אמר דנון.    
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי קצינים וחיילים איראניים נמצאים בדרום סוריה במרחק שאינו עולה מעל 25 ק"מ מהכינרת.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות