בתל אל-חאררה תקף צה"ל בטילים מרכז מודיעני איראני חדש ששלט על כל צפון ישראל. איראן מקימה עוד 5 מרכזי מודיעין כאלה ליד הגבול

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי בהתקפה הישראלית על תל אל-חאררה בדרום סוריה, תקף צה"ל בטילי קרקע-קרקע מרכז מודיעיני איראני חדש שבנייתו הושלמה והוא החל לפעול רק בימים האחרונים. מדובר במוצב מודיעיני איראני קדמי שהבטיח לאיראנים שליטה מודיעינית על כל המתרחש בצפונה של ישראל  ובחלקים של מזרח הים התיכון.

צה"ל וגופי המודיעין הישראליים הניחו לאיראנים להשלים את בניית המתקן, להביא לאליו את כל ציוד המודיעין והמעקב האיראני, וכאשר המתקן החל לפעול בצורה מלאה, הוא הושמד ונהרס כולו בהתקפת הטילים שבוצעה ביום רביעי  24.7 לפנות בוקר.
תל אל-חאררה הוא במרחק של 11 ק"מ בלבד מגבול ישראל.
כמו כן הותקפה ונהרסה תחנת משנה איראנית לאיסוף מודיעין  שפעלה ביחד עם המתקן בתל אל-חאררה, בתל אל-חאמר Tal Al-Ahmar ליד קונטרה.

מקורות צבאיים סוריים הודו ביום ד' בערב, כי הטילים הישראליים פגעו ישירות במה שהם הגדירו 'עמדות תצפית' The Israeli missiles reportedly scored a direct hit the observation post.
לפי המקורות הסוריים לפחות 7 חיילים סוריים נהרגו.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מרכז המודיעין האיראני שנהרס בתל אל-חאררה, הוא אחד מתוך חמישה מרכזי מודיעין כאלה שאיראן מקימה בתקופה האחרונה לאורך גבול סוריה ישראל. שניים ממרכזי מודיעין איראניים אלה הולכים ונבנים מול אזור הר החרמון.

ביום ד' לפנות בוקר דיווחו המקורות הצבאיים שלנו את הפרטים הבאים:

סוכנות הידיעות הסורית 'סאנא' מדווחת, ביום שלישי 24.7 לפנות בוקר, כי ישראל תקפה לפחות שלוש מטרות בדרום סוריה קרוב לגבול עם רמת הגולן. לפי הדיווחים הסורים הותקפו אזורי תל אל-חאררה, בו נמצאים מוצבים צבאיים סוריים, אזור א-רוטה מערבית לדמשק ואזור קונטרה. בכל האזורים האלה הופעלה מערכת הנ"מ הסורית ונשמעו פיצוצים עזים.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: בחודשים האחרונים בכל שלושת הגזרות האלה שהותקפו ששרר שקט יחסי, בעיקר בגלל פעולה נמרצת של כוחות רוסיים וכוחות סוריים לדחוק מאזורים אלה אלמנטים מזויינים פרו איראניים או כאלה שקשורים עם חיזבאללה.  גם מוסקבה וגם דמשק העבירו מסרים מרגיעים בנושא זה לארצות הברית ולישראל. למרות מסרים אלה לא פסקו הניסיונות של איראן ושל חיזבאללה לחזור ולהסתנן לאזור ולשמור על קשר מבצעי עם כמה מליציות מקומיות.
 
כמה ממליציות אלה החלו בחודש האחרון לבצע פיגועים בכוחות הרוסיים, בייחוד באזור דרעא.
למרות שהרוסים דיווחו על התקפה אחת בה התפוצץ מטען צד ליד שיירה צבאית רוסית, מדווחים המקורות שלנו, כי בעת האחרונה היו בדרום סוריה לפחות חמישה פיגועים אלה  בהם התפוצצו מטעני צד בדרכים בהם הכוחות הרוסיים משתמשים.
בימים האחרונים התרבו הסימנים, כי אלמנטים הקשורים עם משמרות המהפכה האיראניים וחיזבאללה הצליחו להסתנן שוב לדרום סוריה. הסיבה העיקרית לכך הייתה  הוצאת כוחות סוריים מגזרת הדרום והעברתם להילחם באזור חמה, שם מתנהלים קרבות כבדים עם מורדים סוריים. לצבא הסורי אין מספיק כוחות להילחם בצורה יעילה בשתי חזיתות, והוצאת חלק מהכוחות הרוסיים מהאזור והחזרתם לבסיסיהם ברוסיה. בעיקר הוצאו מהאזור הכוחות הצ'צ'ניים.
גם האיראנים וגם חיזבאללה ניצלו מצב זה והגבירו את מאמציהם להסתנן לאזור כאשר הם מקימים שם תשתית שתבצע פיגועים נגד מטרות בתוך שטח ישראל.       


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות