סוריה סיפקה טילי קטיושה ללוחמים הפלסטינים במחנה בארד-אל-נהר, והם החלו להפגיז מטרות אזרחיות בצפון לבנון.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: הכוחות הפלסטינים הפרו סוריים, הנלחמים לצד כוחות 'הפתח אל איסלם' במחנה הפליטים הפלסטיני נהר-אל-בארד בטריפולי שבצפון לבנון, כבר חודשיים, מול צבא לבנון, החלו ביום ו' 13.7 בבוקר להפגיז בטילי קטיושה חלקים מצפון לבנון. המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי את משלוחי טילי הקטיושה קבלו הפלסטינים, מצבא סוריה שמעבר לגבול. הטילים הועברו עוד באמצע השבוע מסוריה, דרך בקעת הלבנון לטריפולי. בין הכוחות הפלסטינים הפרו סוריים הנלחמים עתה בצפון לבנון נמצאים גם לוחמי החזית הדמוקרטית, שמנהיגם נאיף חוותאמה הגיש השבוע בקשה לישראל להרשות לו להגיע לרמאללה. המקורות שלנו מוסרים כי הופגזו אזורי ארקע Arqa, בית חאדרה Beit Hadara, מינייה Minieh, דיר עמר Deir Emar, וקאברין Qaabrine, הנמצאת ליד הכביש הראשי המקשר בין סוריה ולבנון. במשך יום ו' נורו 18 טילי קטיושה.
במקביל פתחו הלוחמים בתוך מחנה הפליטים בהסתערות על עמדות צבא לבנון. כתבים בלבנון מדווחים על מראות המזכירים את הפגזות חיזבאללה על מטרות ישראליות בימים הראשונים של מלחמת לבנון בקיץ שעבר. נראו פגיעות של טילים בבתים, במכוניות, ועל שריפות. אין מידע על נפגעים. המקורות שלנו מדווחים כי המדובר בהתפתחות צבאית חמורה מאוד בלבנון. זו הפעם הראשונה שהגורמים הפרו-סוריים מפעילים נשק כבד כזה, והדבר מעיד על כך, כי דמשק לא תהסס בהמשך המאורעות להפעיל בלבנון מערכות נשק כבדות יותר נגד הצבא והאוכלוסייה האזרחית הלבנונית.
המקורות הצבאיים שלנו דיווחו כמה פעמים בשבועות האחרונים, כי דמשק המספקת מאז התחלת הקרבות בנהר-אל-בארד, תגבורות של לוחמים פלסטינים, נשק, ותחמושת לכוחות 'פתח-אל-איסלם', לא ירשו לצבא לבנון לכבוש את המחנה. בעיני דמשק נהר-אל- בארד, מהווה עתה את זירת הלחימה בה יוכח כי ממשלת פואד סניורה, וצבא לבנון, אינם מסוגלים לשלוט בלבנון.

Print Friendly, PDF & Email