סוריה תרגלה שיגור טילים הנושאים ראשי חץ כימיים ושל גז עצבים. מוציאה את הנשק להשמדה המונית מהמאגרים. ארה"ב: מצב מסוכן ביותר

בסימן הברור ביותר שנשיא סוריה בשאר אסד שיגר עד כה, כי אם הוא יופל מהשלטון הוא יבעיר את כל סוריה ואת המזרח התיכון, כולל ישראל במלחמה אזורית, בה הוא יורה להשתמש  בירי טילים נושאי ראשי חץ כימיים ושל גז עצבים, תרגל הצבא הסורי ביום ה' 12.7, שיגור טילים כאלה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי במסגרת התרגיל הצבאי הגדול הנמשך כל השבוע, ובו סוריה מציגה ומתרגלת את מערכות הנשק העומדות לרשותה ואשר יהדפו התקפה חיצונית עליה, שיגר הצבא הסורי את טילי הסקאד Scud D המשופרים שלו המיועדים לנשיאת ראשי חץ כימיים ושל גז עצבים. בכך אותת אסד כי הוא הגיע לנקודה בה הוא מוכן להשתמש בטילים אלה, כדי למנוע את הפלתו.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים כי שתי סיבות עיקריות הביאו את אסד להחלטה זו:
1. השבוע הטיל אסד למערכה את יחידות השריון הסורית המשתמשות בטנקים מסוג T-72, רק כדי לגלות כי גורם מערבי- או ערבי סיפק למורדים מטעני-צד שיפגעו בטנקים אלה.  עד עתה לא הפעיל אסד יחידות טנקים אלה בדיכוי המרד. טורים של טנקי T-72 שפעלו באזור העיר חלאב, ובפרברי דמשק עלו על מטעני-צד כאלה, ונפגעו.
2.
המצב במלחמה בסוריה הגיע לנקודה, כי בכל מקום בו  עומדים לרשותו של  אסד כוחות צבא, או ביטחון גדולים, שיש להם עוצמות אש גדולות, משטר אסד שולט. בכל מקום בו אין למשטר אסד כוחות כאלה, המורדים שולטים.
נוסף לכך, שיגרו הסורים ביום ה' שורה של טילי קרקע-קרקע, כולם מסוגלים לפגוע 'במטרות בעומק שטח האויב'. המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי שוגרו טילים מסוג M-600, פאתח Fateh-110, זילזאל Zelzal, וטילי יבשה-ים מתקדמים מדגם C-802. כל טילי הקרקע-קרקע הסוריים ששוגרו יכולים לפגוע ברוב שטחה של ישראל.
מקורות צבאיים ומודיעיניים אמריקניים מסרו ביום שישי 13.7, כי צבא סוריה פתח את מאגרי הנשק שלו להשמדה המונית שלו, המכילים ראשי חץ לטילים ופגזים הנושאים גז עצבים סארין, גז חרדל, וציאניד, ומעביר אותם מקום. המקורות האמריקנים לא ציינו לאן משטר אסד מעביר מערכות אלה, אולם המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי ראשי החץ והפגזים הנושאים נשק להשמדה המונית WMD, מועברים עתה ליחידות הסורית שמיועדות להפעיל אותן, כאשר אלה נערכות בפריסה מבצעית. 
מקורות בכירים בממשל אובמה, אמרו ביום ו' לעיתון 'וולסטריט ג'ורנל', 'כי מצב חדש זה יכול ליצור תקדים בו  נעשה שימוש בנשק להשמדה המונית תחת המעקב שלנו', 'זה הוא מצב מסוכן מאוד לביטחון הלאומי האמריקני', אמר הבכיר: ציטוט המקור: This could set the precedent of WMD -weapons of mass destruction- being used under our watch, one U.S. official said. This is incredibly dangerous to our national security.

 


 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות