סימנים כי גורמים מזוינים בתנזים של הפת"ח מסייעים לפיגועי החמאס ביהודה ושומרון. עד עתה נרצחו בפיגועים 5 ישראלים וכ-12 נפצעו

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: המידע על מקומו/מחבואו של המחבל מאזור התעשייה בברקן אשרף נעאלווה במחנה הפליטים אסכר בשכם הגיע, ביום ד' ' 12.12, לידי כוחות הביטחון, רק עם לכידתו בכפר סודרא שליד רמאללה של אחד המחבלים שהיה קשור לפיגוע הירי בצומת עופרה ביום 9.11, בו נרצח התינוק עמיעד ישראל ז"ל.
העובדה הזו רק מחזקת את ההנחה ההולכת ומתחזקת אצל צה"ל והשב"כ, כי תשתית הטרור שהחמאס הצליח להקים ולהפעיל בשלושת החודשים האחרונים ואשר עד עתה רצחה חמישה ישראלים ופצעה 12, מקבלת תמיכה סמויה מגורמים מזוינים ממערך הטרור של התנזים-השייךלתנועת הפת"ח.
המקורות שלנו מדווחים, כי  לא מדובר בכל המערך המזויין של התנזים, אבל מדובר בקבוצה אחת חמושה אשר הוקמה לאחרונה ונושאת את השם 'גדודי החלל עמודי'. רוב חברי הקבוצה הזו הרואה את עצמה ככוח פרה-צבאי מיוחד הם בוגרי פיגועי הטרור נגד ישראל בתקופות שונות, כולל האינתיפאדה השנייה.
בשטח ישנם לכך ששה סימנים בולטים:
1. העובדה שהחמאס הצליח להקים תשתית טרור שהתארגנה ופעלה מרמאללה, תחת אפו של ראש הרשות הפלסטינית ומגנוני המודיעין והביטחון שלו.  קשה להניח כי התשתית הייתה מצליחה להחזיק זמן ארוך כל כך מעמד מבלי שהייתה מקבלת סיוע מגורמים הקשורים עם הפת"ח.
2. שיטת הפיגועים האחרונים בצומת עופרה ובצומת אסף, בהם המחבלים השתמשו ברכבים נעים כדי לבצע את הפיגועים, היא שיטה בה מתאמנות חוליות הטרור של התנזים.
אחת הפעמים הבולטות ביותר בהן יושמה השיטה הזו היתה לפני 12 חודשים ב-9 לינואר השנה, כאשר חוליה שהייתה מורכבת מאנשי תנזים וחמאס ביחד רצחה את הרב רזיאל שבח ז"ל מחוות גלעד.
3. החסות והעזרה אותה מקבלים המחבלים בחודשים האחרונים מתאים של התנזים בעת מנוסתם מזירות הפיגועים.
אם התנזים לא היה מורה לחברי התאים שלו להגיש עזרה כזו, המחבלים לא היו יכולים להימלט זמן כה רב

מהשב"כ ומכוחות הביטחון הישראליים מבלי שיילכדו אותם.  רשת העזרה הפלסטינית למחבלים היא עתה הרחבה ביותר ומקיפה שכבות רחבות של האוכלוסייה הפלסטינית, תופעה חדשה מסוגה בה החמאס לא נתקל קודם לכן.
4. ההוראות של התנזים לאוכלוסייה היא לתת העזרה למחבלים.  הוראות אלה כוללת הערמת קשיים, כמו  הקמת מחסומים פתאומיים שיקשו על תנועת כוחות הביטחון הישראליים, התפרעויות, מחיקה ספונטנית של סרטי מצלמות אבטחה, אספקת מזון למחבלים.
5. מאחר וגופי הביטחון הפלסטינים מודעים למהלכים של התנזים, רמת שיתוף הפעולה שלהם והעברת המידע המודיעיני שישנו בידיהם אל גורמי המודיעין הישראליים ואל צה"ל נמצאת כבר כמה חודשים במגמה של ירידה. פחות ופחות מידע מגיע מהם, אולי גם משום שהתנזים מחזיק גם אותם באפלה מסוימת.
6. העזה של התנזים לחשוף בפומבי מהלכים אלה ביום ה' 13.12, כאשר בצד הכתרתם של מחבלי החמאס שנהרגו בלילה של יום ד', כגיבורים לאומיים, תוך כדי קריאה להמונים הפלסטינים לשמור על כוננות ביטחונית גבוה, ולצאת להפגנות המוניות ביום שישי 14.12. הכרזות אלה דומות מאוד לקריאות החמאס בשמונה החודשים האחרונים לבוא להפגנות השיבה מול גדר המערכת ברצועת עזה.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי הפעולות האלה של התנזים הן לא רק נגד ישראל. בראש התנזים עומד  מחמוד אל-עלול   Mahmoud al-Aloul מי שנבחר להיות סגנו של יו"ר הרשות הפלסטינית וחבר בוועד המרכזי של פת"ח מאז 2009.

לפי המידע המודיעיני החל מחמוד אל-עלול בחודשיים האחרונים בהכנות ממשית לקראת  פתיחתה של אינתיפאדה מזויינת מס' 3 אצל הפלסטינים, כחלק מהכנותיו למאבק מי יירש אתמקומו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שיפרוש.
כבר בהתחלת השנה הועברה לאל-עלול אזהרה ישראלית, שאם הוא לא יחדל מהכנות אלה, ישראל תפעל נגדו ונגד תאי הטרור החשאיים שהוא מארגן, אולם שום פעולה ממשית לא ננקטה נגדו וגם לא נגד התנזים.
זו הסיבה מדוע ההפגנות שהתנזים והחמאס קראו לקיים ביום שישי 14.12, בכל שטחי יהודה ושומרון, תהוונה אינדיקציה ברורה לפני מה ישראל עומדת בשבועות ובחודשים הבאים.             


Print Friendly, PDF & Email