סעודיה וה-UAE דורשות מאבו מאזן לבוא לריאד. בסעודיה נעצר המיליארדר סביח אל מאסרי באמצעותו מבוצעות העסקאות של הרשות

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן הנמצא, בשבת 16.12 בפריס,  קיבל שדרים דחופים מיורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן MbS, ומיורש העצר של איחוד נסיכויות הנפט הערביות   השייח מוחמד בין זאייד Sheikh Mohamed bin Zayed-MbZ, להפסיק את כל עיסוקיו בבירה הצרפתית ולהגיע מיד, עוד שביום א' או למחרת ביום ב' לריאד.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי בכוונת שני המנהיגים המרכזיים והעשירים ביותר כיום בעולם הערבי לדרוש מהמנהיג הפלסטיני להפסיק את התנגדותו  הפומבית לצעדיו המדיניים האחרונים של ממשל הנשיא דונלד טראמפ הנוגעים לסכסוך הישראלי-פלסטיני, ובייחוד להפסיק את המהלך שאבו מאזן מקדם בימים האחרונים נגד ארצות הברית בשיתוף עם מלך ירדן עבדאללה, ועם נשיא טורקיה ראסיפ טאייפ ארדואן.
המקורות של תיקדבקה מוסרים, כי יורשי העצר של ערב הסעודית ושל ה-UAE, דורשים מאבו מאזן לבצע צעדים אלה מיד.
כדי לתת שיניים לאולטימאטום הערבי-הראשון מסוגו להנהגה הפלסטינית, נעצרה בריאד האישיות הירדנית-הפלסטינית הבכירה ביותר, בעולם הפיננסי הירדני-פלסטיני סביח אל מאסרי  Sabih al-Masri, ביום שלישי 17.12, זמן קצר לפני עמד לצאת לנמל התעופה הבינלאומי של העיר כדי לצאת מסעודיה.
סאביח אל מאסרי-ממשפחת אל מאסרי בשכם, הוא המיליארדר העשיר ביותר בירדן והוא עומד בראש הבנק הערבי Arab Bank. סאביח אל מאסרי הוא גם איש הכספים המרכזי השולט בבורסה הפלסטינית הפועלת משכם. הוא מקורב ביותר גם למלך ירדן עבדאללה וגם לראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.
כדי להבין את התפקיד המרכזי שסאביח אל מאסרי ממלא בכלכלות של ירדן ושל הפלסטינים, צריך להזכיר, כי בן דודו של סאביח אל מאסרי הוא נעים אל מאסרי שהוא המיליארדר הפלסטיני העשיר ביותר ברשות הפלסטינית והוא נחשב איש הכספים בעל ההשפעה והמקורב ביותר לראש הרשות אבו מאזן.
סגנו של סאביח אל מאסרי ברשות הבנק הערבי בעמן בירת ירדן הוא  ד"ר באסם עוואדאללה, מי שהיה ראש  הלשכה המלכותית של המלך עבדאללה, והוא נושא גם בתואר 'השליח המיוחד של המלך עבדאללה לסעודיה'.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי מדובר במהלך סעודי ושל איחוד נסיכויות הפט הערביות גם נגד המלך הירדני עבדאללה, וגם נגד ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.
מקורות ערביים מדווחים, כי כבר קודם לכן הזהירה סעודיה את עבדאללה מלך ירדן שלא לנסוע לוועידת המדינות המוסלמיות באיסטנבול שאורגנה על ידי נשיא טורקיה ארדואן כדי לדון בשאלת ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל. לאחר שהמלך הירדני עבדאללה התעלם מהאזהרה הסעודית החליטו יורשי העצר הסעודי ויורש העצר של איחוד הנסיכויות לפעול נגדו.
המקורות שלנו מציינים, כי מעצרו של סאביח אל מאסרי היכה בתדהמה את המנהיגות הירדנית והפלסטינית מאחר ומעצרו של האיש המחזיק בידיו את הצמתים המרכזיים של כלכלת ובנקאות ירדן והרשות הפלסטינית, יכול להביא למשבר כלכלי עמוק יותר מאשר ממילא הן נתונות בו.
מעצרו של סאביח אל מאסרי דומה מאוד להזמנתו של ראש ממשלת לבנון סעד חארירי  לריאד ולהחזקתו שם עד אשר לא יסכים לוותר על רכוש משפחת חארירי. לפי המידע בשווקי הכספים במזרח התיכון חארירי היה צריך לחתום על וויתורים בהיקף של 7 מיליארד דולר, ובהתערבות אישית של נשיא צרפת עמנואל מקרון, כדי שיתאפשר לו לצאת מערב הסעודית.
המקורות שלנו מציינים, כי במקרה של סאביח אל מאסרי, לא מדובר בדרישות כספיות אלא בדרישות מדיניות.

 

Print Friendly, PDF & Email

13 תגובות עבור “סעודיה וה-UAE דורשות מאבו מאזן לבוא לריאד. בסעודיה נעצר המיליארדר סביח אל מאסרי באמצעותו מבוצעות העסקאות של הרשות

 • דצמ 16, 2017 @ 18:53 at 18:53
  Permalink

  וואו!!!! אין מילים, רק להבין את עוצמתו של נשיא ארה״ב

 • דצמ 16, 2017 @ 19:15 at 19:15
  Permalink

  מכל זה אני יכול להבין שהסעודים פתחו במלחמת חורמה נגד כל ערבי שמתקרב לטורקיה ואיראן!!!!!! ואני מאמין בקרוב יגיע התגובה של הטורקים כמו לשים יד ולהחרים את הכספים והרכוש של הסעודים בטורקיה!!!!

 • דצמ 16, 2017 @ 19:51 at 19:51
  Permalink

  "דיווח ברור ואמין"
  מעניין למה כל:
  "מקורות"
  "העצרויות" האלו.?
  פשוט:
  שלא תהיה כדור שלג במגזר הפלסטיני…..
  שיחזור אילינו כבומרנג……………..

 • דצמ 16, 2017 @ 23:37 at 23:37
  Permalink

  מסרי הוא גם זה שמאחורי רוואבי – העיר הערבית השניה (אחרי רמלה) שהוקמה בשטחי ארץ ישראל.

 • דצמ 17, 2017 @ 1:54 at 1:54
  Permalink

  אפשר לרשום ‏אצבע ה׳

 • דצמ 17, 2017 @ 8:20 at 8:20
  Permalink

  שמחה לאד !

 • דצמ 17, 2017 @ 9:55 at 9:55
  Permalink

  אני מעריץ את הנסיך מוחמד. יש לו ראש צעיר ומחשבה שרואה את העתיד. כל זקני הפלשתינים סיימו את תפקידם. כעת הם רק מפריעים.

 • דצמ 17, 2017 @ 10:18 at 10:18
  Permalink

  די ברור מה קרה:
  עצרו את סביח אל מאסרי, קיבלו גישה לתנועות הכספיות של הרשות הפלשתינית, גילו את גודל השחיתות שנעשת עם הכספים הסעודים ומזמנים את אבו-מאזן

 • דצמ 17, 2017 @ 11:33 at 11:33
  Permalink

  GOD BLESS PRESIDENT DONALD J. TRUMP

  There are a lot of positive changes happening in the world right now

  Such as the new pro Israel government in Austria

  A new alliance needs to be created Israel, USA, Saudi Arabia, UAE, Bahrain, Kuwait, Austria, Hungary, Poland, Czech republic, etc

  So we can all take on the Leftist Globalists and their Islamic fundamentalist allies & shock troops and Iran and their Shiite crescent

 • דצמ 17, 2017 @ 13:55 at 13:55
  Permalink

  מלחמת הבדואים באנשי הסהר הפורה. הנוודים נגד העירוניים. מכה ומדינה נגד איסטנבול ודמשק. זו יכולה להיות שירת הברבור של בית סעוד או תחילתו של עידן חדש שסופו עשוי להיות איחוד מדיני סביב סעודיה-ישראל-מצרים אשר לבטח יבלע את ירדן, המפרציות, תימן, סוריה ולבנון תחת כנפיו. יש לי חשש שצעד כזה יהווה קרש קפיצה לאיחוד טורקי-איראני.

 • דצמ 17, 2017 @ 14:00 at 14:00
  Permalink

  מי שהולך נגד טראמפ וארהב -פשוט משלם מחיר
  למזלינו הטוב טראמפ מתעב את ארדואן ואת האירנים
  והוא יודע היטב שהם בוחשים בכל הטרור וההשתלטיות במזרח התיכון
  שיתוף פעולה הדוק ופורה עם ארהב -מתנת אל לישראל

 • דצמ 17, 2017 @ 19:37 at 19:37
  Permalink

  אל מסרי פלאסטינאי? או מיצרי?
  אגב תגובת השר כץ לארדואן רעה יש בירושלים נציגויות דיפלומאטיות רבות
  אבל אין לישראל נציגות בירובאן ארמניה ובדרמיאקיר כורדיסטן התורכית

 • דצמ 23, 2017 @ 14:49 at 14:49
  Permalink

  אבו-מאזן יודע שאם יגיע לריאד, הוא לא יצא משם, בדיוק כמו קרה עם אחמד חרירי, שהצרפתים בקושי שלפו אותו. אין מי שישלוף את אבו-מאזן. לכן הוא לא ייסע.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות