סעודיה, טורקיה, כווית: חוליות גדודי אל קודס בדרך לפגוע במטרות נפט ואמריקניות

סעודיה, כווית וטורקיה, העבירו ב-48 השעות האחרונות מידע מודיעני לוושינגטון ובו מסרו כי שירותי המודיעין שלהן מזהים תנועות של חוליות טרור גדודי אל קודס האיראניים הנמצאים  כבר בדרך אליהן, או אפילו כבר הגיעו, במטרה לבצע פיגועי טרור במטרות נפט ובמטרות אמריקניות. 
אנקרה, ריאד, וכווית הודיעו לארה''ב כי הן מצפות ממנה להגיב למידע זה. המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים כי המידע על פעולות הטרור המתקרבות  מפורט בצורה בלתי רגילה עבור מידע מודיעני העוסק בפעולות טרור.
דובר אמריקני חזר ואמר ביום ג' 17.1, בפעם השנייה בחמשת הימים האחרונים מאז יום ו' 13.1, כי למרות ההכחשות של טהרן בדבר אספקת נשק איראני לצבא סוריה לשם דיכוי המרידה נגד הנשיא בשאר אסד, יש בידי וושינגטון מידע כי מפקד גדודי אל קודס האיראניים  הגנרל קסאם סוליימני, היה בימים האחרונים בדמשק, וכי הביקור מציין מעורבות איראנית גוברת והולכת במאמצים להבטיח כי הנשיא אסד יתגבר על המורדים נגדו, כולל אספקת נשק איראני לסוריה.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי הגנרל סוליימני עסק בדמשק גם בתיאום פעולות הטרור של גדודי אל קודס במזרח התיכון, כולל בטורקיה,  בלבנון, ברצועת עזה, ובחצי האי סיני, עם פעולות דיכוי המרד בתוך סוריה. במילים אחרות, סוליימני עסק גם בתיאום פעולות טרור נגד מטרות ישראליות.
דובר אמריקני אמר, 'כי אנו בטוחים שהוא (קסאם סוליימני), התקבל על ידי הדרגים הגבוהים ביותר של הממשלה הסורית, כולל הנשיא אסד'. ציטוט המקור: We are confident that he was received at the highest levels of the Syrian government, including by President Assad. לפני ארבעה חודשים באוקטובר 2011, האשימה ארה''ב בגלוי את קסאם סוליימני כאיש אשר עמד מאחורי התכנון והביצוע לרצוח את שגריר סעודיה בוושינגטון.
מנגנון הביטחון הכללי הטורקי Security General Directorate –EGM, פרסם ביום ג' 17.1 בלילה, אזהרה לכל 81 המחוזות בטורקיה לפיה צוותי טרור של גדודי אל קודס האיראנים נערכים להיכנס לטורקיה לעורר שם הפגנות המוניות נגד ממשלת טאייפ ארדון, ולהתקיף את השגרירות והקונסוליות האמריקניות בטורקיה. לפי מידע זה חדירת חוליות הטרור האיראניות תתבצע במקביל לחדירה לטורקיה של חוליות טרור של חיזבאללה שיגיעו מלבנון.
המקורות של תיקדבקה באנקרה מוסרים, כי שירותי המודיעין הטורקיים מעריכים כי איראן בחרה בטורקיה כארץ הראשונה במזרח התיכון  בה  יבוצעו פעולות טרור של גדודי אל קודס האיראנים  וחיזבאללה, מאחר וטורקיה גם הציבה מכ''ם אמריקני של נאט''ו נגד התקפות טילים איראניות, למרות אזהרותיה של טהרן, וגם לוקחת חלק פעיל בהפעלת קבוצות מורדים סוריות, בייחוד צבא סוריה החופשית ה-SFA נגד נשיא סוריה אסד.
ב-12.1 ביקר בטורקיה יושב ראש הפרלמנט האיראני עלי לאריג'ני, ולמרות שכלפי חוץ דווח כי בדיוניים הטורקיים-איראניים נידונו אפשרויות של חידוש המו''מ הגרעיני בין איראן והמעצמות הגדולות + גרמניה, הדיונים התרכזו  למעשה באזהרה האיראנית לטורקים. לאריג'ני אמר לשר החוץ הטורקי אחמט דווטולאו, כי המדובר באזהרה איראנית אחרונה. עם צאתו את טורקיה חזרה לטהרן אמר לאריג'ני כי יש חילוקי דעות בין טהרן לאנקרה, 'ולנו (לאיראנים) יש את הדרכים שלנו כדי לעשות דברים'. We got our ways of doing things.   
מקור בכיר ללוחמה בטרור אמר ביום ד' 18.1 למקורות תיקדבקה, 'כי האיראנים רוצים שפעולות הטרור בטורקיה תהוונה דוגמא מרתיעה  לארה''ב ולמדינות המזרח התיכון מה מצפה להן כאשר טהרן תחליט להפעיל את כל עוצמתם של גדודי אל קודס'. 
סעודיה וכווית, העבירו לוושינגטון מידע כי איראן נתנה הוראה לחוליות של גדודי אל קודס שעליהן הוטל לפוצץ  שדות, צינורות, ומסופי ייצוא של נפט, להיות במצב כוננות שיאפשר להן לבצע את הפיגועים מיד. 
לפי מידע זה  חלק מחוליות הטרור כבר נמצאות בתוך האוכלוסייה השיעית המקומית. חוליות אלה מורכבות מתושבים סעודיים וכוויתים ממוצא איראני שמשפחותיהם השתקעו במדינות ערב בשנים קודמות. חלק אחר של קבוצות טרור תגענה לסעודיה ולכווית דרך הים.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות