עוד וויתור צבאי של ממשל ביידן לאיראן. צבא ארה"ב פירק בקטאר 3 מחנות לוגיסטיים שאחסנו מערכות נשק, אחד מהם הגדול בעולם, שייעודו למלחמה והעביר אותם לירדן

צבא ארצות הברית השלים באחרונה בקטאר את פירוקם ופינוים של שלושה בסיסים לוגיסטיים, אחד מהם הבסיס הלוגיסטי הצבאי הגדול ביותר בעולם, כשהוא מעביר אותם לירדן.
שלושת הבסיסים הם:  אס סאיילייה-מרכז U.S. Army Camp As Sayliyah-Main , אס סאייליייה-דרום As Sayliyah-South, ומאגר התחמושת העיקרי של כוחות ארצות הברית באזור-'פלקון' Falcon.
בשני המחנות באס סאיילייה, שהוא פרבר של דוחה הבירה, היו מאגרי הטנקים, רכב משוריין ונושאי גייסות משוריינים של צבא ארצות הברית למקרה של מלחמה עם איראן.
לא נמסרו פרטים לאן בירדן הועברו המחנות האלה, מלבד העובדה שמעתה המחנות האלה נמצאים תחת הפיקוד של קבוצת הפיקוד האמריקנית-ירדנית, השייכת לפקוד מרכז האמריקני  Area Support Group-Jordan-CENTCOM.
זהו הוויתור הצבאי החשוב השני שממשל ביידן עושה לאיראן באחרונה, לאחר שבחודש שעבר, הסיג הצבא האמריקני מהמזרח התיכון סוללות טילי 'פטריוט', וטילי 'טאאד' THAAD missile, זאת למרות שהתקפות מל"טי הנפץ והטילים מתוצרת איראן  על בסיסים צבאיים אמריקנים בעיראק וסוריה התגברו.
מל"טי הנפץ משוגרים על ידי המליציות השיעיות העיראקיות הקשורות עם משמרות המהפכה האיראניים.
רק ביום ג' 6.7, תקפו שלושה מל"טי נפץ את הבסיס האווירי האמריקני באירביל Erbil, ומל"ט נפץ שהיה בדרכו לשגרירות ארצות הברית בבגדאד התפוצץ מרחק קצר מהמטרה.
פקידים אמריקנים בכירים בבית הלבן והפנטגון אינם מסתירים את העובדה, כי הצעדים הצבאיים האלה ננקטים כדי להחיש את המו"מ הגרעיני המתנהל עתה בווינה בין וושינגטון וטהרן.
אחת המטרות המרכזיות של המדיניות האיראנית היא להרחיק את הכוחות האמריקנים מה שיותר מגבולות איראן.
עוד אומרים הפקידים הבכירים, כי העברת הכוחות לירדן מפחיתה את האיום של התקפות טילים באזור המפרץ מצד מליציות פרו-איראניות, Moving U.S. troops to Jordan decreases the threat of rocket attacks in the Gulf region from Iranian-backed militias.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הנימוק הזה  מתעלם מהאפשרות של מליציות פרו-איראניות לתקוף את הבסיסים האמריקנים החדשים בירדן מעיראק ומסוריה.
מקורות בוושינגטון אמרו, ביום ג' 6.7, כי ההסכם הגרעין עם איראן הנידון בווינה, כמעט הושלם, וכי וושינגטון וטהרן מתקדמות מהר לקראת חתימה.

Print Friendly, PDF & Email