עכשיו ישנם שני Rocket Men המשגרים טילים בליסטיים בחלקי עולם שונים מבלי שארה"ב פועלת נגדם

המרכז הסיני למעקב אחר רעידות אדמה הודיע, בשבת 23.9 בצהרים, כי זיהה רעידת אדמה  בעוצמה של 3.4 בצפון קוריאה באזור בו נערך ב-3 לספטמבר ניסוי בפצצת מימן. הסוכנות הסינית  ציינה כי כל הסימנים מעידים כי רעידת האדמה התרחשה בגלל 'חשד להתפוצצות' suspected explosion. כמו כן צוין בהודעה הסינית, כי הפיצוץ או רעידת האדמה אירע  'על פני הקרקע'  The quake was detected  at a depth of zero kilometers, דבר האופייני לפיצוצים גרעיניים.
לעומת הסוכנות הסינית, הרשויות בדרום קוריאה נוקטות זהירות ואומרות כי הן עדיין בודקות את המידע על המקור של רעידת האדמה.
במוצאי שבת הצטרפה גם סין להערכה, כי המדובר היה ברעידת אדמה ולא בפיצוץ גרעיני.

זמן קצר לפני ידיעה זו פרסמנו את הניתוח הבא:
הציר טהרן פיונגיאנג איננו חדש. גם הברית הבלתי כתובה בין מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי, ושליט צפון קוריאה קים ג'ונג און, איננה חדשה, והיא נמשכת כבר שנים רבות.
רק לפני כחודש ומחצה ב-3 לאוגוסט הגיע לטהרן יו"ר  הפרלמנט הצפון קוריאני קים יונג נאם Kim Yong Nam, הנחשב לאיש מס' 2 בהנהגה הצפון קוריאנית, כאורח הממשלה האיראנית. באורח רשמי נמסר, כי האורח הצפון קוריאני החשוב הגיע כדי להשתתף באירועים לכבוד השבעתו של נשיא איראן חסן רוחאני לתקופת כהונה שניה. אולם המקורות הצבאיים של תיקדבקה דיווחו כבר אז כי קים יונג נאם ישהה בטהרן 10 ימים בהם ייפגש עם ראשי הצבא, מערכת הביטחון, והתעשייה הצבאית האיראנית. בפגישות ידונו הדרכים להרחבת שיתוף הפעולה הצבאי בין טהרן לפיונגיאנג, כולל בתחום הגרעין ופיתוח הטילים הבליסטיים.
לכן לא צריך להתפלא, כי כאשר שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און מאיים ביום שישי 22.9 בעריכת ניסוי פצצת מימן באוקיינוס השקט, דווקא איראן היא זו שמשגרת טילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראשי חץ גרעיניים  במפרץ הפרסי.
ראש זרוע האוויר במשמרות המהפכה האיראניים גנרל אמיר חאג'יזאדה Airspace chief, Gen. Amir Ahajizadeh, איש משמרות המהפכה האיראניים, שהיה ממונה בשבת על שיגור הטיל חוראמשאר  Khoramshahr הדגיש, כי הטיל נושא כמה ראשי חץ וכי בחרטומו הוא נושא מצלמת ווידיאו.
כלומר, גם אם מערכות הנ"מ האמריקניות והישראליות יצליחו ליירט ראש נפץ אחד או שניים, יתר ראשי החץ יפגעו במטרה.
הדגשת מצלמת הווידיאו הייתה תשובה ברורה של משמרות המהפכה האיראניים לראיונות שנתן הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט ערב ראש השנה ובהן אמר, כי צה"ל מתרכז במניעת השגת טילים מדויקים איראניים מחיזבאללה.
טיל הנושא בחרטומו מצלמת ווידיאו הוא טיל שאפשר לכוונו מתחנות קרקע למטרה בדיוק שאיננו עולה על מטרים ספורים.  מזווית ראייה איראנית, אם אפילו נכונים הדברים כי טילים כאלה אינם נמצאים בידי חיזבאללה, הרי שאפשר לשגר אותם מאיראן.
הנשיא טראמפ אמר ביום ו' באלבמה, כי לא ייתכן שאיש משוגע כמו רוקט מאן  Rocket Man, הכינוי החדש שהדביק לקים ג'ונג און, ישגר טילים לכל עבר. We can’t have mad men out there shooting rockets all over the place.
מנהיג איראן חמנאי הוא שנתן את התשובה לטראמפ.
עכשיו ישנם שני  Rocket Men , המשגרים ומפזרים טילים בליסטיים בחלקי עולם שונים, מבלי שארצות הברית יכולה לפעול נגדם.
משבת בבוקר, הבעיה היא לא חילופי האיומים האינפנטיליים המוחלפים בין טראמפ, קים וחמנאי. הבעיה היא חוסר יכולתו של נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ לפעול. זו הוצגה במלא מערומיה, לא רק בצפון קוריאה ובאיראן, אלא גם בסוריה.
אותם הדברים אמורים גם לגבי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו.
דיבורים רמים על עצירת איראן ועל מניעת התבססותה הצבאית בסוריה, כולל איומים ריקים מתוכן של מפקדים בכירים בצה"ל האומרים 'כי אם מליציות שיעיות ייכנסו לסוריה הן לא תחזורנה הביתה', המסתכמים בפגישה עם הנשיא טראמפ בשולי עצרת האו"ם, לא יעצרו את איראן.
הדבר היחיד שדיבורים אלה ישיגו הן העמדתו של ראש ממשלת ישראל לצד חוסר המעש של דונלד טראמפ.
וזה גרוע מאוד מבחינת מעמדה הצבאי והאסטרטגי של ישראל.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “עכשיו ישנם שני Rocket Men המשגרים טילים בליסטיים בחלקי עולם שונים מבלי שארה"ב פועלת נגדם

 • ספט 23, 2017 @ 12:50 at 12:50
  Permalink

  אויי ויי

 • ספט 23, 2017 @ 14:55 at 14:55
  Permalink

  חבל על הדיבורים והכל נכתב מימים ימימה!!!!
  מלחמת העולם השלישית ימשך פלוס מינוס 20 דקות וישארו פחות ממיליארד אנשים בכל העולם!!!!!

 • ספט 23, 2017 @ 18:03 at 18:03
  Permalink

  איראן זה פלופ ענק עם פוטושופ.
  ללא המעורבות הרוסית הם היו גמורים בסוריה

 • ספט 24, 2017 @ 12:53 at 12:53
  Permalink

  בקיצור. אף פרשן לא יודע מה יהיה. אני כפרשן חושב שטראמפ יודע שהוא חייב לפעול נגד איראן וצפון קוריאה במקביל. וכך הוא יעשה. אי אפשר להמשיך לחיות בחרדה . טראמפ יעשה לזה סוף. בהצלחה.

 • ספט 24, 2017 @ 14:12 at 14:12
  Permalink

  אני לא מסכים לניתוח.
  למרות הנזק המטורף שאובמה עשה והוא עשה.
  מי שקצת מכיר את ארסנל הנשק של ארה"ב ןאני לא ארחיב פה. יודע שהיא יכולה לפעול בלי בעיה בשתי החזיתות ולנטרל את האיומים . בשלב הזה כמובן . לא עוד 5 או 10 שנים.

Comments are closed.