בלעדי לתיקדבקה: עם ההכרה בריבונות הישראלית בגולן תגברה ארה"ב את כוחותיה הצבאיים בעיראק וסוריה ופרסה אותם ב-6 בסיסים

-9 למרס דיווחו המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, כי צבא ארצות הברית החל לתגבר את כוחותיו במזרח סוריה ומערב עיראק, וכי התגבורות האלה נשלחות או עוברות דרך ירדן וישראל.
מאז התבטאו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש המטות המזוינים האמריקנים הגנרל גוזף דנפורד  Gen. Joseph Dunford בנושא.

הנשיא טראמפ אמר, ביום ד' 20.3, כי לאחר ש-ISIS הובס בסוריה, יישארו בה 400 חיילים אמריקנים-200 בצפון סוריה, ו-200 בבסיס אל טנף ליד גבול ירדן. (הנשיא לא אמר אף פעם כפי שפורסם בישראל, כי יישארו 200 חיילים ליד גבול ישראל.)  The president also confirmed the decision to leave 400 US troops in Syria – 200 in the north and 200 in the Al-Tanf area at the Jordan border.

יומיים קודם לכן ב-18 למרס, הכחיש ראש המטות המזוינים הגנרל דנפורד, ידיעה שפורסמה ב'וול סטרייט ג'רנאל' WSJ לפיה צבא ארה"ב ישאיר בסוריה 1,000 חיילים אמריקנים. מקורות צבאיים אמריקנים שסירבו להזדהות דברו על 1,500 חיילים אמריקנים שיישארו בצפון סוריה.

עכשיו מדווחים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, כי מאז שתגבור הכוחות האלה החל ביום ד' 6.10, לא רק שהוא נמשך אלא הוא גם התגבר. 
במשך החודש מרס הוצבו תגבורות של כוחות אמריקנים באזורים הבאים במרכז ומערב עיראק, ובמזרח ודרום סוריה.

בעיראק מתבצע תגבור הכוחות האמריקנים בשלושה אזורים:
בפעם הראשונה מאז המלחמה נגד ISIS ב-2015 ותחילת 2016, הוצבו כוחות מרינס אמריקנים ליד העיר העיראקית ראמאדי Ramadi. (ראו מפה מצורפת).
ראמאדי נמצאת במרכז עיראק 110 ק"מ מערבית מבגדד, והיא משמשת הבירה של מחוז אנבאר Anbar  במערב עיראק הגובל עם סוריה.
תגבורות הובאו בימים האחרונים גם אל בסיס US K1 military base ליד קירקוק.
 מאז התחלת השנה הצבא האמריקני השתלט על הבסיס והפך אותו לבסיס העיקרי אליו הגיעו החיילים וציוד האמריקני שפונה מסוריה.  עתה כאשר פינוי הכוחות האמריקנים מסוריה נפסק, הפך הבסיס לבסיס האמריקני העיקרי לשמירת החלק הצפוני של הגבול בין עיראק לסוריה, בעיקר באזור כורדיסטן העיראקית.

אזור שלישי בעיראק אליו הובאו השבוע תגבורות אמריקניות הוא הבסיס האווירי הגדול עין אל-אסד US Ayn al-Asad Airbase.
אם מסתכלים על המפה המצורפת אפשר לראות בבירור כי הפריסה החדשה הזו של כוחות אמריקנים בעיראק, מבטיחה לפיקוד של הכוחות האמריקנים במזרח התיכון שליטה מלאה על מרכז, מערב, וצפון עיראק.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי במקביל גם בסוריה תגבר צבא ארצות הברית את כוחותיו בשלושה אזורים.

תגבורות של חיילי מרינס וארטילריה הובאו לבסיס אל טאנף  Al Tanf בדרום סוריה. אל טנף נמצא
כ-24 ק"מ מערבית לנקודת מפגש הגבולות סוריה-ירדן עיראק.
האזור השני בסוריה  אליו הובאו תגבורות אמריקניות הוא אזור העיר ראקא Al Raqqa שהייתה עד 2017  בירת ISIS בסוריה
האזור השלישי אליו הגיעו השבוע תגבורות  הוא הבסיס האוויר האמריקני ברמלאן Remllan  הנמצא מזרחית-צפונית לאל חאסקה, המרכז הפוליטי והצבאי של הכורדים הסוריים.

הפריסה האמריקנית צבאית הזו בסוריה ובעיראק מאפשרת לכוחות האמריקנים לשלוט על שטח עצום המשתרע על פני כ-1,500 קילומטר מרובעים  מראמאדי במרכז עיראק, ועד חאסקה בצפון סוריה, ואל טאנף בדרום.
במילים אחרות, תגבור הכוחות האמריקנים בעיראק ובסוריה והצבתם בשלושה בסיסים, שלושה בעיראק, ושלושה בסוריה, מאפשרת לצבא ארצות הברית לשלוט על שטח אשר במרכזו נמצא גבול עיראק סוריה.
היערכות צבאית חדשה זו, גם תומכת בהצהרתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי הגיע הזמן להכיר בריבונות ישראל על רמת הגולן  וגם תמנע מאיראן להקים את הגשר היבשתי שהיא רוצה להתחיל להפעיל בקרוב בין איראן, דרך עיראק, ועד לחופי הים התיכון בלבנון, כפי שהוחלט ב-18 למרס בדמשק בעת פגישתם של שלושת הרמטכ"לים של צבאות איראן, עיראק וסוריה.   Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות