עם התגברות האיום ב-cyber war נגד איראן, וחשיפת פיקוד וקומנדו סייבר ישראליים, מציע אובמה חידוש המו"מ הגרעיני

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: לא היה מקרה שמזכירות האו"ם קבעה שביום ה' 23.9, נשיא ארצות הברית באראק אובמה, ונשיא איראן אחמדינז'אד, יהיו בין הנואמים הפותחים את דיוניו עצרת האו"ם. דבר המצביע על המקום המרכזי של תוכנית הגרעין הצבאית האיראנית בזירה הבינלאומית. זה גם לא היה מקרה, שלקראת הופעות אלה, מדליפים מקורות צבאיים, מודיעיניים, וטכנולוגים אמריקנים מאז יום ב' 20.9, כי ארצות הברית, או ישראל, או שתיהן ביחד, נמצאות כבר בעיצומה של מלחמת סייבר cyber war נגד איראן, וכי ישראל הקימה פיקוד, ו-elite Cyber War units-יחידות קומנדו מיוחדות לניהול מלחמה כזו.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי המסר האמריקני ברור: הסנקציות הוא מסלול אחד של פעולה נגד התשתיות הכלכליות של איראן המאפשרות את מימונה של תוכנית הגרעין, מלחמת הסייבר האמריקנית-ישראלית, היא מסלול חשאי נוסף בו מתנהלת המערכה נגד הגרעין האיראני.
במילים אחרות, הנשיא אובמה מוכן להציע לטהרן חידוש המו"מ על העשרת האורניום האיראני, וכבר היו ביום ד' 21.9, מקורות אמריקנים שמסרו כי מתקיימים בנושא מגעים חשאיים על כך בין אנשי הבית הלבן ואנשי פמלייתו של נשיא איראן אחמדינז'אד הנמצאים בניו יורק, אולם במקביל מחריף אובמה את פעולות המלחמה החשאיות נגד טהרן.
ביום ב' 20.9, פרסמו מקורות צבאיים וטכנולוגים בארה"ב הקשורים עם הפנטגון, פרטים כיצד צה"ל הקים פיקוד למלחמת סייבר, וכי עתה הוא עוסק בהרחבת יחידת עילית של כוחות מיוחדים המתמחים בסוג זה של מלחמה. הפרסומים האמריקנים מוסרים פרטים רבים, מפתיעים שבדרך כלל אינם זוכים לפרסום, איזה סוג של לוחמים צה"ל מחפש ליחידות אלה. המדובר 'ברמבו-סייבר', שמלבד כישוריהם הפיזיים וטכנולוגים, יש להם את הקשיחות של לוחמי קומנדו mental toughness, שתאפשר להם לטפל במצבים הקשים והמסוכנים ביותר של מלחמת סייבר. ציטוט המקור: Israel wants to use this Cyber War unit to deal with the most difficult, and dangerous Cyber War situations.
המטרה היא, אומרים המקורות האמריקנים, כי חיילי עילית אלה יחדרו אל מטרות האויב, כאשר כישוריהם הטכנולוגים המיוחדים יאפשרו להם לאתר ולמצוא היכן ממוקמים (במטרה המותקפת), מרכזי הטכנולוגיות של האויב, לקחת אותם איתם כשהם שבים לבסיסם, או להשמיד אותן בצורה מדויקת, פעולה שחיילי קומנדו רגילים אינם יכולים לבצע. ציטוט:the Cyber War (Israeli) guys could keep up with the regular commandos, and quickly sort out the enemy technology, and take, or destroy, the right items.
המקורות צבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי צה"ל נקט בשיטת פעולה זו כבר לפני 3 שנים, בספטמבר 2007, בעת שתקף את כור הפלוטוניום הסורי-איראני-צפון קוריאני בא-זור שבצפון סוריה.
באותו יום, במקביל לפרסום הזה, פרסמו הכריסצ'יאן סיינס מוניטור Christian Science Monitor,ושורה של מגזינים טכנולוגיים בארצות הברית פרטים על דופקה Malware, בשם Stuxnet, המסוגלת לתקוף ולגרום נזקים פיזיים קשים לשרתים servers של מפעלים גדולים, כמו תחנות כוח, או כורים גרעיניים.
כל הפרסומים האלה מסכימים על 4 נקודות:
1. המדובר בדופקה המתקדמת והמשוכללת ביותר, שאותרה עד היום.
2. מומחי מחשבים, אינם מאמינים שקבוצה פרטית או יחידים מסוגלים לפתח דופקה כזו.
3. הגורמים היחידים שיש בידיהם יכולות ואמצעים לפתח דופקה כזו הן ארצות הברית, וישראל.
4. למרות שדופקה זו זוהתה כבר לפני 4 חודשים, ביוני השנה, בשרתים רבים ברחבי העולם, השרתים היחידים בהן היא פועלת ומסיבה להם נזקים כבדים, הם השרתים האיראנים.
מומחי אבטחת מחשבים אמרו לפרסומים השונים, כי ההנחה היא, שהדופקה הזו נבנתה במיוחד כדי לתקוף את התשתית הגרעינית האיראנית, אולי הכור הגרעיני בבושייר, או מתקן הצנטריפוגות בנטאנז. ציטוט המקור: Speculation is now rampant that the worm was created to target part of the Iranian nuclear infrastructure, either the Bushehr nuclear plant or perhaps its centrifuge facility in Natantz.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי החל מחודש אוגוסט מדווחים מקורות אמריקנים ומקורות של הסוכנות לאנרגיה גרעינית בווינה, ה-IAEA, כי יש האטה מסוימת בקצב העשרת האורניום באיראן, מאחר והאיראנים אינם מצליחים להתגבר על בעיות טכניות רבות שמשתקות רבות מהצנטריפוגות שלהן. ההערכה היא שרק בנאטנז היום, ישנן כ-3000 צנטריפוגות משותקות.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי כל הפרסומים האלה אינם מוסרים באם ה- Stuxnet חדר גם למתקנים אחרים של התוכנית הגרעינית האיראנית ואיזה נזקים, אם בכלל, נגרמו להם.

Print Friendly, PDF & Email