עם התעצמות הקרב על דמשק חשש מפני פעולות תגמול נגד שדות הגז הישראליים

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי ככל שהלחימה בסוריה בין משטר אסד והמורדים תתרחב, בייחוד בדמשק,  מתכוננות איראן, סוריה, וחיזבאללה, מתכננות לבצע בקרוב, שורה של פיגועים לא רק נגד מטרות ישראליות, אלא גם נגד מטרות אמריקניות, טורקיות, סעודיות, וירדניות. בראש רשימת הפיגועים נמצא שדה הגז הישראלי תמר, הנמצא בים התיכון 80 ק''מ מערבית לחיפה.
מפקד חיל הישראלי האלוף רם רוטברג, אמר באחרונה, כי הוא זקוק לעוד 1 ביליון דולר, חמש אוניות וצוללות כדי להגן על שדות אלה. אם יצליחו ניסיונות הפיגוע בשדה תמר, זו תהייה הפגיעה הראשונה האיראנית בשדות נפט גז במזרח התיכון, עוד לפני סגירת מצרי הורמוז.
במקביל, ממשיך הצבא הסורי להוציא מהמאגרים שלו את הטילים והפגזים המצוידים, בגז חרדל, גז עצבים סארין, וציאניד. חלקם הועבר ליחידות הפועלות מול המורדים בחומוס, לטקיה, וחלאב. מפקד צבא סוריה החופשית הקולונל ראד אסד אמר ב-13.7, כי כוחותיו נערכים עתה לקרב המכריע על דמשק. מפקדים אחרים של המורדים אמרו ביום ב' 16.7, כי הקרב הזה כבר החל. הנשיא אסד ומפקדי הצבא הסורי חושבים שהם הצליחו לטמון למורדים מלכודת בשכונות הדרומיות של דמשק. אולם אם אסד ומפקדיו יראו כי התוכניות הטקטיות שלהן משתבשות הם ייפנו את הטילים האלה מול מטרות בישראל, טורקיה, וירדן.    
 

Print Friendly, PDF & Email