ערב הסעודית, איחוד נסיכויות הנפט וישראל מפעילות ביחד בחשאי לחץ על נשיא רוסיה פוטין שלא לספק לאיראן מטוסי קרב מסוג סוחוי 35 -Su וטילי S-400. איראן נערכת לשלוח לוחמים שיעיים לאוקראינה

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי באחרונה מפעילות ערב הסעודית, איחוד נסיכויות הנפט ה-UAE וישראל לחץ על נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שלא לספק לאיראן מטוסי קרב מדגם סוחוי Su-35, ומערכות טילי נ"מ מתקדמים מדגם S-400.
המקורות שלנו מוסרים כי ריאד, דובאי וירושלים מתאמות ביניהן את הלחץ על פוטין.
סעודיה ואיחוד נסיכויות הנפט מאיימות כי אם פוטין יאשר משלוח של מטוסי הקרב והטילים הרוסיים לאיראן יבוטל ההסכם החשאי שקיים בין מוסקבה, אבו דאבי וריאד לפיו הן תגבלנה את תפוקת הנפט שלהם, הסכם העוזר לנשיא רוסיה פוטין לשמור על מחירי נפט גבוהים בשווקים הבינלאומיים דבר העוזר לו במימון המלחמה באוקראינה.
מקורות מזרח תיכוניים מוסרים כי הלחץ שישראל מפעילה על פוטין אומר, כי אם מוסקבה תספק את מטוסי הקרב  וטילי הנ"מ האלה לאיראן חיל האוויר הישראלי יפגע בפשיטות שלו בסוריה במטרות שיערערו את שלטונו של נשיא סוריה בשאר אסד.
ההסכם החשאי בין מוסקבה וישראל מ-2016 אומר, כי רוסיה תאפשר לחיל האוויר הישראלי לתקוף מטרות בסוריה בתנאי שלא יותקפו מטרות שיעררו את מעמדו ושלטונו של אסד בסוריה.
המקורות האלה וגם מקורות מודיעין אמריקנים אומרים, כי ההתקפה הבלתי רגילה של חיל האוויר הישראלי, ביום שלישי 7.3  באור בוקר על נמל התעופה בחלב Aleppo, והוצאתו מכלל שימוש היוותה איתות-איום לפוטין מה יהיה סוג ההתקפות שישראל תבצע באם יסופקו מטוסי הקרב  וסוללות טילי הנ"מ הרוסיים לאיראן.
הפצצת המסלולים של נמל התעופה הייתה כה מסיבית שייקח תקופה ארוכה  מאוד לתקנם ולהחזירם לשירות פעיל. בגלל הנזק המסיבי הזה סוריה משתמשת עתה בנמל התעופה של לטקיה במקומו של נמל התעופה בחלב שעדיין סגור לתנועה.
עוד מוסרים המקורות כי כתוצאה מהלחץ הערבי-ישראלי נמנעו עד עתה הרוסים מלהעביר לאיראן מערכות נשק מערביות שנפלו לידיהם  במלחמה באוקראינה.  שתי מערכות הנשק היחידות שהרוסים העבירו לאיראן הם טילים אנטי טנקים מהדגמים ג'אבלין Javelin  וסטינג'ר Stinger. האיראניים ביקשו טילים אלה כדי שיוכלו להעתיקם ולייצר טילים כאלה באיראן.
במצב הזה התחום הצבאי היחידי בו רוסיה ואיראן משתפות פעולה הוא תחום המל"טים המתאבדים.
דנה סטרול, סגנית העוזרת לנושאי המזרח התיכון של שר ההגנה האמריקני, אמרה לאחרונה בדובאי, 'כי אנו מגבירים את שיתוף הפעולה, בשיתוף חילופי המודיעין ומתגברים את יכולות ההגנה המשותפים לנו כדי  שנהייה מוכנים להגיב על איומים באזור', Dana Stroul, the Pentagon’s deputy assistant secretary of state for the Middle East, said in Dubai,  “We are increasing cooperation now — intelligence sharing, understanding these networks, and increasing our collective defensive capabilities — so that we are prepared to counter these threats in the region .
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי באחרונה הציעה איראן למוסקבה במטרה לעודד אותה לשלוח את מטוסי הקרב וטילי הנ"מ, כי מלבד אספקת מל"טים מתאבדים היא תתחיל לשלוח לאוקראינה יחידות של לוחמים שיעיים. יחידות אלה מורכבות מלוחמים שיעיים  אפגאנים, לבנונים, ופקיסטניים.
לשם כך הקימו האיראנים מחדש את המסגרות השיעיות שנלחמו לצידם בסוריה פאטמייון וזאינביון  Fatemiyoun and Zainebiyoun Brigades, והחלו לאמן את אנשיהם  במחנות אימונים באיראן לקראת יציאה לאוקראינה.


Print Friendly, PDF & Email