עשרות טילים על הדרום. ישראל: נגיב על כל פעולה נגדנו. הג'יאהד: נגיב על כל פעולה נגדנו. חיל האוויר תקף מטרות של הג'יהאד מדרום לדמשק.

שמונה ימים לפני הבחירות הכלליות שוב נפתח, ביום א' 23.2, סיבוב אש חדש מסביב לרצועת עזה. עשרות טילים נורו על-ידי הג'יהאד האיסלמי על שורה של ישובים ישראליים, החל מכרם שלום,  שדרות ואשקלון.
הפעם הג'יהאד ריכז את אש הטילים על אשקלון. רוב הטילים התפוצצו בשטחים פתוחים. כמה טילים ייורטו על ידי מערכות 'כיפת ברזל'.

התקרית החלה עוד בשעות הבוקר המוקדמות כאשר חיילי צה"ל חיסלו שני מחבלים אנשי ג'יהאד שניסו להטמין מטען חבלה גדול לגדר המערכת. לאחר מכן החל עימות בין חיילי צה"ל ואנשי ג'יהאד כאשר כל צד מנסה לפנות את גופות המחבלים. צה"ל עשה זאת באמצעות דחפור צבאי מלווה בטנק.
לבסוף הצליח הדחפור לפנות את אחת הגופות לשטח ישראל, כאשר הגופה השנייה נשארת בידי הג'יהאד.

כרגיל באירועים מסוג זה בקריה בתל-אביב התכנסה הצמרת המדינית, בראשותם של ראש המשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט, הצמרת הצבאית בראשות הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, וראש השב"כ נדב ארגמן, לדון בתגובת ישראל.
אפשר וצריך להניח כי במשך הלילה, או ביום שני 24.2 לפנות בוקר תגיע תגובת צה"ל, כאשר לשני הצדדים ברור, כי עדיין זו לא תהייה הפעולה/ההתנגשות הצבאית האחרונה לפני הבחירות הכלליות אשר תערכנה בישראל ביום שלישי 3.2.
מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו, ביום א' וב' לפנות בוקר 24.2, מטרות של הג'יהאד האיסלמי מדרום לדמשק. יש הרוגים. המטוסים תקפו גם עשרות מטרות של הג'יהאד ברצועה.
כמו נושאים רבים בישראל, גם המצב ברצועת עזה, יוכרע כנראה רק לאחר הבחירות הכלליות ולאחר שבירושלים תקום ממשלה, וגם אז הדבר איננו וודאי.
לא נתניהו ולא בנט יסתכנו ערב הבחירות הכלליות להתחיל בסיבוב מלחמתי ברצועת עזה בייחוד כאשר ברור כי גם הם וגם צמרת צה"ל מתנגדים לכך.
אחידות דעות זו הופגנה בצורה בולטת ביותר בנסיעתם של ראש 'המוסד' הישראלי יוסי כהן, ושל אלוף פיקוד דרום האלוף הרצי הלוי לקטאר. בנסיעה זו ביקשו השניים מצמרת השלטון בקטאר להמשיך במענקים הכספיים החודשיים לחמאס-בסך של כ-25 מיליון דולר לחודש, במטרה לעזור לשמור על השקט ברצועה.
זה שראשי מערכות מודיעין ממלאים במדינות שונות שליחויות כאלה איננה התפתחות בלתי רגילה. אולם נסיעתו של אלוף בצה"ל בשירות פעיל למטרה כזו למדינה ערבית היא התפתחות ראשונה במינה המראה עד להיכן מוכנים הדרגים המדיניים והצבאיים הישראליים מוכנים להרחיק ללכת במטרה לשמור על התהליך אותו הם מכנים 'הסדרה' ברצועה.
לכן לא צריך להתפלא, כי הג'יהאד שנוכח בכך החליט גם הוא לנצל את המצב הזה לצרכיו, שהם החלשת שלטון החמאס ברצועה ופגיעה מתמשכת בישראל.   

 


Print Friendly, PDF & Email