פגישה לא שגרתית בוושינגטון. הנשיא ג'ו ביידן נפגש עם ראש המוסד יוסי כהן בבית הלבן. דנו בנושא איראן ונושאים אחרים

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן נפגש, ביום שישי 30.4, עם ראש המוסד יוסי כהן בבית הלבן.  לאחר הפגישה נמסר, כי השניים דנו בנושא איראן וגם במה שהוגדר 'נושאים אחרים'.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי פגישה בין נשיא ארצות הברית לבין ראש מוסד ביון של מדינה אחרת, הוא אירוע לא שגרתי. גם אם בעבר היו מפגשים כאלה לא ניתן להם פומבי. הפעם מי שפרסם את הידעה הזו הוא הבית הלבן.
פגישה כזו בבית הלבן בסוף השבוע היא חסרת תקדים בבית הלבן.
העובדה שהנשיא ביידן יזם את הפגישה עם יוסי כהן, לאחר שבמשך כל השבוע האחרון שהתה בוושינגטון משלחת מודיעינית-צבאית  ישראלית, שהייתה מורכבת מראש המוסד יוסי כהן, היועץ לביטחון לאומי הישראלי מאיר בן שבת, וראש אמ"ן האלוף תמיר היימן, מצביעה על כך שהנשיא, שקיבל כל הזמן תדרוכים על המידע שהישראלים הביאו אתם ועל טענותיהם נגד הסכם גרעיני בין ארצות הברית ואיראן, החליט כי הוא צריך להתערב בפגישות בעצמו, כדי לשכנע את הישראלים בתוכניותיו כלפי איראן.
הפגישה לא נכללה בסדר היום של הנשיא, ודבר קיומה נודע רק לאחר שהתקיימה.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי החלטתו של ביידן לשוחח עם ראש המוסד הישראלי, בטרם הוא נפגש עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, מצביעה לא רק על הדחיפות בדיון האמריקני-ישראלי בנושא הגרעין האיראני, אלא גם על כך שיוסי כהן ביקש רשות מראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים את הפגישה והוא אישר לו לצאת לבית הלבן.  
מקורות בירושלים אמרו במוצאי שבת, 1.5, כי ראש הממשלה נתניהו עודכן גם לפני הפגישה וגם לאחריה.

Print Friendly, PDF & Email