פוטין: המבצע הצבאי באוקראינה בגלל תוכניותיו של המערב לפלוש משם לרוסיה. המטס במצעד הצבאי במוסקבה בוטל. 'נעשה הכול כדי למנוע מלחמת עולם'

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר, ביום שני 9.5, כי המבצע הצבאי באוקראינה היה בגלל תוכניותיו של המערב לפרוץ משם לרוסיה. בנאומו לפני הצמרת הרוסית ו-11 אלף חיילים רוסיים שנצבו בכיכר האדומה לציין את יום הניצחון על גרמניה הנאצית אמר פוטין, כי 'נאט"ו רוצה לקחת את הטריטוריה שלנו, ודבר זה איננו מקובל עלינו. אנחנו מדברים על ניאו נאצים באוקראינה, אתם ארצות הברית ושותפיה פועלים,' Nato is actively pursuing our territory. That is absolutely unacceptable to us. We are talking about neo-Nazi's in Ukraine that the US and its partners are working with.
נספחים צבאיים מערביים שנכחו במצעד ציינו את המספר המועט של טנקים וכלי שריון שהשתתפו השנה במצעד לעומת שנים קודמות.  המטס של חיל האוויר הרוסי, בו עמד להשתתף מטוס הפיקוד הרוסי IL 80- 'מטוס אחרית הימים' ממנו פוטין צריך לנהל את במלחמה הגרעינית, בוטל ברגע האחרון בגלל תנאי מזג האוויר.
ביטול המטס בא כהפתעה משום שמזג האוויר במוסקבה בעת המצעד היה מעונן, אבל אפשר את קיום המטס.
לעומת העדרו של מטוס 'אחרית הימים', הוצגו במצעד טילים בינ-יבשתיים גרעיניים רבים intercontinental ballistic missile-ICBM.
בנאומו הבטיח פוטין לעשות הכול כדי למנוע מלחמת עולם. 'אנחנו נעשה הכול כדי שהאימים מפני מלחמת עולם לא יתרחשו שוב', אמר פוטין. to do everything so that the horror of a global war does not happen again.
משקיפים מערביים שמו לב לכך, כי פוטין נמנע מלהכריז על הפעולה הצבאית של רוסיה באוקראינה כעל מלחמה.
במצעד בלטה השתתפותו של שר ההגנה הרוסי סרגיי שוייגו, אשר סקר את המצעד ממכונית פתוחה, ולאחר מכן צעד לצידו של נשיא רוסיה פוטין בעת סריקת הכוחות המשתתפים במצעד.
היה ברור כי נעשה כאן מאמץ להזים את השמועות במערב על מצב בריאותו.
סגן ראש ממשלת רוסיה יורי בוריסוב Yuri Borisov אמר ביום שני, 'כי רוסיה מפתחת עתה דגמים חדשים של טילים על-קוליים שיופעלו מהיבשה, הים והאוויר',  Russia is developing new-generation hypersonic missiles to carry out strikes from air, land and sea.
האקרים הצליחו לפרוץ, ביום שני 9.5, אל ערוצי הטלוויזיה הרוסית ששידרה את המצעד הצבאי ועל המסכים הופיעו כתובות כמו: 'על הידיים שלכם דמם של אלפים ומאות ילדים אוקראינים.'  
 


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות