פוטין: יש לנו טיל היפר-סוני שאיננו נמצא בידי שום גורם בעולם!

נשיא רוסיה ולדמיר פוטין אמר במסיבת עיתונאים במוסקבה (בה השתתפו למעלה מאלף עיתונאים ביניהם כ-300 עיתונאים זרים.) כי לרוסיה יש היום טילים המסוגלים לחדור מבעד לכל מערכת הגנה, כולל מערכת ההגנה האמריקנית.
פוטין אמר: `רוסיה ערכה בשנה שעברה ניסוי במערכת טילים שאיננה נמצאת ברשותו של שום גורם בעולם, וגם לא תהייה בידו במשך תקופה ארוכה מאוד.` `מערכת טילים זו,` המשיך פוטין, `איננה מהווה תגובה למערכות הגנה נגד טילים אבל הם (הטילים) מחוסנים מפניהן.` `אלה הם טילים היפר-סוניים שמסוגלים לשנות את כיוון תוואי מעופם תוך כדי טיסה`. פוטין אמר כי הראה והסביר את העקרונות של מערכת הטילים החדשה לנשיא צרפת ז`אק שיראק, כאשר הלה ביקר במתקן צבאי רוסי בעת שהותו במוסקבה. `הוא (נשיא צרפת,) יודע על מה אני מדבר.` לפני שפוטין סיפר לעיתונאים כי הציג את המערכת לפני הנשיא הצרפתי, נותק השידור הישיר של מסיבת העיתונאים בערוצי הטלוויזיה הרוסית.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: מומחי הטילים הרוסיים כבר עובדים שנים רבות על פיתוח טיל קרקע- קרקע בליסטי שיהיה סופר-סוני ויוכל לשנות את מסלול מעופו תוך כדי טיסה. השילוב של המהירות הפנטסטית של טיל כזה עם יכולת התמרון שלו המאפשרת לו לשנות כיוון, הופכת כל מערכת להגנה מפני טילים הנמצאת בידי ארצות הברית והמערב ללא יעילה. אולם בארצות הברית ובמערב יש פקפוקים גדולים אם אכן בידי הרוסים ישנה מערכת מבצעית כזו. ידוע כי הרוסים עובדים על פיתוחה של מערכת טילים כזו, (בתמונה), אולם מלבד ניסוי התחלתי אחד שבוצע באב טיפוס של המערכת בשנה שעברה לא ידוע על ניסויים נוספים. נוסף לכך יש במערב ספקות גדולים אם לרוסים יש מספיק אמצעים כספיים כדי לבנות מערכת כזו.

Print Friendly, PDF & Email