פיגוע הירי באוטובוס החיילים בבקעה לאור יום והניסיון להצית אותו על ידי חולייה משותפת של ערבים תושבי ישראל והגדה היא עליית מדרגה חדה בהעזה במעשי הטרור

בהתקפה משולבת מתוכננת ומאורגנת היטב, שכנראה קדמו לה  כמה סיורי הכנה נפצעו, ביום א' 4.9, לפחות 7 חיילי צה"ל, אחד מהם קשה ואזרח-נהג האוטובוס. במשך כל שנות מעשי טרור באזור הבקעה לא זכור פיגוע ירי שהיה מלווה בניסיון הצתה של האוטובוס במטרה לפגוע במספר גדול ביות של חיילים-מגויסים בחטיבת כפיר.
המחבלים שביצעו את הפיגוע בבקעת הירדן הם בני משפחה אחת. כוחות הביטחון מנהלים מצוד אחר האב, תושב השטחים. בנו בעל תעודת זהות כחולה, ואחיינו הפלסטיני נעצרו. אימו של אחד המפגעים מתגוררת ביישוב ג'דיידה-מכר שליד עכו. הרכב בו נסעו היה בעל לוחיות זיהוי ישראליות.
שלושת המחבלים עקבו עם רכבם אחר האוטובוס שהסיע חיילים. המחבלים השליכו בקבוק תבערה לעבר האוטובוס תוך כדי עקיפה, ואז ירו לעבר חזית האוטובוס. לאחר מכן הסיט אחד הקצינים את האוטובוס לשולי הדרך עד שנעצר. שני חיילים ירו לעבר רכבם של המחבלים, והם נמלטו מהמקום. לאחר שרכבם החל לבעור מחבית דלק שהייתה ברכב במטרה להעצים את שריפת האוטובוס. המחבלים נטשו את הרכב ונתפסו על ידי הכוחות שהוזעקו, כשהם אינם חמושים וסובלים מכוויות.
נשקם נמצא מאוחר יותר מפוזר בשטח.
מקור צבאי אמר, כי הפיגוע היום הוא חריג באופיו, ובמיקום שבו התבצע. אנחנו בתקופה מאוד מורכבת שעוד לא הסתיימה, בעיצומו של מבצע שובר גלים. השטח מבעבע, זו עובדה. האירוע הזה מאתגר ביותר. נבין את הפיגוע הזה, אם הוא היה מכוון, יזום או מקומי. אין לנו תשובות מיידיות להכול.

Print Friendly, PDF & Email