2 חיילי צה"ל נהרגו, חייל צה"ל פצוע אנוש, וצעירה פצועה קשה בפיגוע ירי בגבעת אסף. תשתית הטרור של החמאס אחראית לפיגוע

פיגוע ירי, ביום חמישי 13.12 בבוקר, בכביש 60 ליד בית אל בדרך אל גבעת אסף. מדיווחים ראשוניים אש נפתחה ממכונית פלסטינית על ישראלייםשעמדו בטרמפיאדה. יש 2 הרוגים ו-2  פצועים אנוש וקשה מאוד.  המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה: הפיגוע הזה מצביע כי הפרסומים המוגזמים על תפיסת מחבלים, ביום ד' וה' היו מוקדמים. עדיין תשתית הטרור של החמאס ביהודה ושומרון  לא נפגעה והיא ממשיכה בפיגועים שלה.
בשעות אחה"צ פרסם צה"ל הודעה לפיה 2 חיילי צה"ל  נהרגו, חייל צה"ל פצוע אנוש, וצעירה פצועה קשה בפיגוע ירי בגבעת אסף. 
ההעזה של המחבל שביצע את הפיגוע, ביום ה' בבוקר, תעיד על כך עובדה זו. המחבל הגיע אל הטרמפיאדה בדך לגבעת אסף, עצר אותה ויצא מתוכה. בקוררוח הוא ניצב מול קבוצת הישראלים שהיו בתחנה וירה בהם למוות. לאחר מכן עלה למכונית והסתלק לכיוון רמאללה. המכונית נמצאה לאחר מכן על ידי כוחות הביטחון.  
זמן קצר לפני הפיגוע דיווחו המקורות שלנו:
המרדפים אחר חוליית המחבלים שביצעה את הפיגועים בעופרה ובברקן נמשכים, ביום ה' 13.12, ויימשכו עוד לתוך סוף השבוע, מאחר ורוב חברי החוליה והסייענים הרבים שפעלו לצידה עדיין חופשיים ומסוגלים לפעול ולבצע פיגועים נוספים. קצינים בכירים הזהירו, כילמרות חיסולם של המחבל אשרף נעאלווה, ושל מחבל נוסף שהיה קשור לפיגוע הירי בעופרה, יתר חברי חוליית הטרור הזו עדיין לא נלכדו, והם ינסו לנקום את דמו של המחבל שנהרג.
הקריאות שנשמעות ברחוב הפלסטיני, ביום ה', לנקום את דמם של  השאידים, רק מדרבנות מחבלים אלה ואחרים לפעולבימים הקרובים. גם הודעת האבל שפרסמה ביום ה' תנועת הפת"ח המגדירה את המחבלים'כשהידים גיבורים חללי המולדת גיבורים, שבדמם הטהור משרטטים את מפת המולדת.לפלסטין חופשית וערבית', קוראת למעשה לביצוע פיגועים נוספים.

Print Friendly, PDF & Email