פיגוע משולב בבוסטון. פצצות התפוצצו ליד קו הגמר של מרוץ המרתון. לפחות 140 נפגעים. כוננות בניו יורק ומסביב לבית הלבן והפנטגון

שתי פצצות שהונחו במרחק זו מזו, בכוונה לגרום למספר נפגעים גדול ככל האפשר, התפוצצו ביום ב' 15.4, ליד קו הגמר של מרוץ המרתון שנערך בעיר, ישנם הרוגים ופצועים רבים. מקורות רשמיים מוסרים על שלושה הרוגים ועל 140 פצועים רובם במצב קשה מאוד, כולל קטיעות של רגלים או ידיים . אולם כתבים במקום הפיגוע מוסרים על מספר גבוה יותר.
מיד לאחר הפיצוצים הודיעו כוחות הביטחון האמריקניים על סגירת המרחב האווירי של בוסטון לתנועת מטוסים, צעד שננקט בארה''ב בפיגועי טרור קשים. נמצאה פצצה שלישית שלא התפוצצה ועתה עוסקים בפירוקה. נשיא ארצות הברית באראק אובמה עודכן על הפיגוע בבוסטון. משטרת ניו יורק הודיעה כי בעקבות הפיגוע בבוסטון הועלתה רמת הכוננות בעיר וכי כוחות משטרה מתפרסים באתרים מרכזיים כמו גשרים מנהרות, הרכבת התחתית, בתי מלון, ונקודות תיירות מרכזיים בעיר.
מקורות בבוסטון מוסרים כי אחת הפצצות הוטמנה בפח אשפה, ואילו הפצצה השנייה התפוצצה בחדר ישיבות בקומה השלישית של בית מלון פירמונט פלאזה Fairmont Copley Plaza Hotel. המשטרה הודיעה כי בעיר נמצאו עוד שלש פצצות, או מטעני חומר נפץ שפורקו.
כל תקשורת הטלפונים הסלולאריים באזור בוסטון הופסקה ביום ג' 16.4 לפנות בוקר (זמן ישראל) במטרה למנוע הפעלת מטעני נפץ נוספים בעיר. המשטרה הודיעה, כי על כל האזרחים להישאר בבתיהם ולא לצאת מהם. חלקים גדולים של העיר הוקפו על ידי כוחות ביטחון גדולים.

בלילה נמסר גם על נקיטת צעדי כוננות בבית הלבן בוושינגטון. תנועת  מכוניות והולכי הרגל באזור הופסקה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות