פיגוע של חיזבאללה/איראן במטרה של משרד הביטחון בניו דלהי. ניסיון פיגוע מקביל בטיבליסי


המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי פצצה הוצמדה הבוקר, יום ב' 13.2, למכונית של שגרירות ישראל בניו דלהי, בירת הודו. הפצצה התפוצצה, וישראלית טל יהושע קורן, רעייתו של נציג משרד הביטחון, נפצעה קשה. משטרת הודו מודיעה על שני פצועים. עדי ראייה מוסרים לפחות על  בין ששה לשמונה פצועים. 
אתמול יום א' 11.2, היה יום השנה הרביעי לחיסולו של עימד מורנייה, ראש מנגנון הביטחון המיוחד של חיזבאללה, בדמשק, בשנת 2008. כמו כן, טרהן מציינת  החודש את יום השנה  לחיסול מדעני הגרעין שלה.
במקביל, נערך ניסיון פיגוע דומה במטרה ישראלית, באותה שיטה בטיבליסי בירת גיאורגיה. עובד מקומי בשגרירות ישראל בטיבליסי גילה הבוקר כי מטען חבלה הוצמד למכונית שלו. עקב זאת הוכרז מצב כוננות  מפני פיגועים בשגרירות ישראל בגיאורגיה. עדיין לא ברור אם המטען כוון נגד העובד עצמו, או שהמטרה הייתה כי הוא יסיע את מכוניתו עם מטען חומר הנפץ אל שגרירות ישראל, יחנה אותה, ואז המטען יתפוצץ באמצעות הפעלה מרחוק. 
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי שיטת הפיגועים דומה לשיטה בה נרצחו חלק ממדעני הגרעין האיראניים בטהרן, כאשר למכוניותיהם הוצמד חומר נפץ דביק sticky bomb. נראה כי מישהו במודיעין האיראני או/ו במנגנוני הביטחון של חיזבאללה החליט כי אפשר להשתמש באותה שיטה נגד מטרות ישראליות דיפלומטיות וביטחונית בחו''ל. 
דיווח זה של תיקדבקה קיבל חיזוק מאוחר יותר כאשר מקורות הודיים מסרו, כי שני רוכבי אופנוע עקבו אחר המכונית של הדיפלומט הישראלי שמס' לוחות הזיהוי שלה הוא 109 CD 35. האיש שישב על המושב האחורי של האופנוע זרק משהו על המכונית, ומיד לאחר מכן נשמע פיצוץ והמכונית החלה עולה באש. בעקבות שני הפיגועים הוצאה הוראה לכל הנציגים הישראליים בחו"ל, שלא לנסוע בערים בהן הם משרתים בכלי רכב של השגרירות, או שלהם, ולהעלות את רמת הכוננות.  
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות