פיזור מפקדים ומפקדות של מיליציות שיעיות התפשט מעיראק לסוריה. מנגנון הפיגועים של חיזבאללה בבקעת הלבנון פינה את בסיסיו

במקביל להתבטאויות הפומביות באיראן, עיראק ולבנון, על אופי תגובת הנקם האיראנית על חיסולו של מפקד 'גדודי אל-קודס' האיראנים קאסם סוליימני על ידי ארצות הברית, נמשכו  בשטח במשך, יום א' 5.1 ההכנות הממשיות לקראת פעולה איראנית כזו.

בעוד שביום שישי ושבת 4.1-3, ההכנות האלה התרכזו בעיראק, כאשר רוב מפקדי המליציות השיעיות העיראקיות על מפקדותיהן הועברו מעיראק לאיראן, הרי שביום א' ההכנות האלה התפשטו גם לסוריה וגם ללבנון, כך מדווחים בלעדית המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.
להלן ארבעת הצעדים העיקריים שננקטו, במשך יום א', על ידי משמרות המהפכה האיראניים, לקראת הפעולה/פעולות שלהם נגד מטרות אמריקניות.

1. מלבד פינוי המפקדים וחלק מהמפקדות מעיראק לאיראן , ( הקישו כאן לקרוא את הדיווח המקורי על כך), החלו המיליציות השיעיות העיראקיות לסגור את המפקדות ואת הבסיסים שלהן בערים העיראקיות העיקריות ולפזר את לוחמיהן ומערכות הנשק שלהם בריכוזי אוכלוסייה אזרחית בתוך עיראק.
2. נפסקה העברת המפקדים והמפקדות מעיראק לאיראן. עתה הן מועברות מעיראק לביירות שבלבנון.
3. במקביל, הוחל בסגירת מפקדות ובסיסים של המיליציות האלה בסוריה, כשהן מפוזרות לאזורים הנמצאים בשליטת הצבא הסורי.
4. ביום א' הוחל, באזור בקעת הלבנון-בצפון לבנון, בסגירת ופיזור הבסיסים של מנגנון הפיגועים של ארגון חיזבאללה בפיקודו של טאלאל חמייה  Talal Hamiyah. המדובר במנגנון ביטחון החוץ של חיזבאלללה Hizballah’s External Security Organization-ESO.
לפני שלוש שנים ב-2017 הציעה ארצות הברית פרס של 7 מיליון דולר לכל מי שיביא מידע שיעזור בלכידתו.
המקורות הצבאיים וללוחמה נגד טרור של תיקדבקה מציינים, כי עצם העובדה שארגון מודיעין וטרור זה של חיזבאללה מפנה את מפקדותיו ובסיסיו מצביעה על כך, כי האיראנים מתכננים שורה של התקפות על כוחות אמריקנים לא רק בעיראק, אלא גם שורה של התקפות על בסיסים וכוחות אמריקנים במפרץ. מנגנון ביטחון החוץ של חיזבאללה מפעיל רשתות טרור וחבלה בכל ארצות המפרץ, צפון, מזרח ומערב אפריקה.
כבר ביום א' בלילה אפשר היה להבחין בעלייה של מספר ההפגזות על כוחות אמריקנים באזור הירוק בבגדאד ולעבר כוחות אמריקנים הנמצאים באזורי הנפט של מזרח סוריה.   Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות