פינוי נתניהו ואשכנזי מכנסי הבחירות באשדוד ובאשקלון כתוצאה מירי טילים מהרצועה הוא הישג תעמולתי ומודיעיני של איראן וחיזבאללה

הדבר הבולט ביותר בירי הטילים מהרצועה, ביום שלישי 10.9 בערב לעבר אשדוד ואשקלון, הייתה העובדה, כי זה היה ירי פלסטיני מכוון לעבר מטרות עליהן היה לאויב מידע מודיעני מוקדם.
הפלסטינים לא רצו לפגוע אישית בראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, ובבכיר הביטחוני הישראלי, ממנהיגי 'כחול לבן' הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, אבל הם נערכו לנסות ולפזר בירי את כנסי הבחירות בהם הם השתתפו.
כלומר, היה לפלסטינים מידע מודיעני מראש על שני אירועי הבחירות העומדים להתקיים באשדוד ואשקלון ומידע על האישים המרכזיים הישראלים העומדים להשתתף בהם.

בדרך כלל, בסיבובים קודמים של התנגשויות מסביב לעוטף עזה ולדרום ישראל, היו עוברים לפחות שבוע עד עשרה ימים של ירי טילים על מטרות בעוטף עזה קרובות יותר לרצועה, עד אשר הפלסטינים היו מרחיבים את מעגל הירי עד לאשדוד. ביום שלישי בערב, הירי התחיל מאשדוד ואשקלון.

כמו בירי הטילים של המליציה השיעית המורכבת מלוחמים של חיזבאללה, עיראקים וסורים, שגויסו על ידי קצינים של 'גדודי אל קודס' האיראניים-'האימם חוסיין', ביום שני 9.9 לפנות בוקר, לעבר מוצבי צה"ל בחרמון, כך גם באשדוד ובאשקלון ביום שלישי, הטקטיקה של היורים הייתה אחידה: שליחת מסר/איתות כי המדובר רק בצעד ראשון התחלתי שאחריו תבואנה התקפות חמורות יותר, שיש להן ותהיינה להן רק מטרה אחת: לשבש את מערכת הבחירות הכלליות לכנסת ה-22 ולהביא בכך למפלתו של ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו.

בימים האחרונים, חוזרים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה ומדווחים, כי התקפות אלה בצפון ובדרום הן תוצאה של מפגש הפסגה החשאי שקיימו בביירות ב-23 באוגוסט, מפקד חזיתות איראן ומפקד 'גדודי א קודס' האיראנים הגנרל קאסם סוליימני, מפקד משמרות המהפכה האיראניים הגנרל חוסיין סאלמאי, ומנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, שם הוחלט על המדיניות האיראנית שמטרתה להביא למפלתו של נתניהו בבחירות.
ביום שלישי, באשדוד ובאשקלון מדיניות זו הצליחה, אפילו מעבר למה שיוזמיה קיוו.
התמונות בהן ראש הממשלה ושר הביטחון הישראלי נתניהו מפונה מהבמה כאשר הוא מוקף בעשרות אנשי ביטחון ונאלץ לחפש מחסה מפני הטילים הבאים מהרצועה, אשר התפרסמו ברוב כלי התקשורת בעולם, הוא בהחלט הישג תעמולתי חשוב בחינתן של טהרן, ביירות ועזה.

לכן התקיפה וההפצצה של חיל האוויר על 15 מטרות טרור בעזה, ביום ד' 11.9 לפנות בוקר, איננה מהווה תשובה מתאימה של הדרגים המדיניים והצבאיים הישראלים על מתקפה איראנית זו.
ברור כי נעשה כאן ניסיון ישראלי שלא להגדיל את גובה הלהבות, במטרה לאפשר לבחירות הכלליות בשבוע הבא ( יום ג' 17.10 ) לעבור בשקט יחסי.
זו כמובן אשליה, שלא שתעמוד בשעות ובימים הקרובים במבחן המעשה.
מעודדים מההישג שהם השיגו, יגבירו עכשיו איראן, חיזבאללה, החמאס והג'יהאד האיסלמי, את התקפותיהם על מטרות בישראל.       

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות