פיראטים השתלטו על סופר מכלית נפט סעודית גדולה בשם 'סירוס' Sirius Star טעונה בנפט, ולקחו את האונייה ואנשי ציוותה, ביניהם בריטים בשבי.

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: פיראטים השתלטו, ביום ב' 17.11, על סופר מכלית נפט סעודית גדולה בשם 'סירוס' Sirius Star טעונה בנפט, ולקחו את האונייה ואנשי ציוותה, ביניהם בריטים בשבי.
זו הפעם הראשונה שהפיראטים, הפועלים לאורך חופי קרן אפריקה משתלטים על מכלית נפט בגודל כזה 319,430 טון. זו גם הפעם הראשונה שהפיראטים פועלים באוקיינוס ההודי דרומית-מזרחית למומבסה, הנמל העיקרי של קניה, היכן שהמכלית יורטה.
המקורות שלנו מוסרים כי באחרונה הרחיבו הפיראטים את פעולותיהם לאזור מצרי באב- אל- מנדב שבים האדום. בכך הפכו הפיראטים את כל אזורי הכניסה ממפרץ עדן לים האדום, את מפרץ עדן עצמו, ואת האזור בקרן אפריקה בו מתחברים המפרץ והאוקיינוס ההודי, לאזורים הנמצאים בשליטתם. המקורות שלנו מדווחים, כי רוב קבוצת הפיראטים האלה פועלים בשיתוף פעולה עם ארגון אל קעידה. מאז תחילת 2008, נחטפו באזורים אלה 33 אוניות משא, מהן שנשאו נשק, נוסעים, ויאכטות. רק 16 אוניות שוחררו, בדרך כלל תמורת תשלום דמי כופר שעלו על כמה מיליוני דולרים. רק ביום א' 16.11, שחררו הפיראטים מיכלית כימיקלים דנית בשם Stolt Valor, תמורת 1.1 מיליון דולר כופר, אולם כמה שעות לאחר מכן השתלטו על ספנית משא יפנית בנפח 20.000 טון בשם Chemstar Venus.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי למרות שבאזור נמצאות יחידות צי אמריקניות, אירופאיות, ורוסיות, הפיראטים מצליחים לשים ללעג את הכוחות הימיים האלה ומתהלים בהם. בעוד כוחות הצי נעים לכיוון אחד, הפיראטים המצוידים בסירות מהירות חדישות ביותר נעות ופועלות בכיוונים הפוכים. הפיראטים גם מנצלים את חוסר התיאום המבצעי שבין הציים השונים, ואת חוסר יכולתם להשתלט על המתרחש בשטחים ימיים גדולים כל כך.

Print Friendly, PDF & Email