פער הולך וגדל בין 'הליכוד' 30 מושבים פלוס ו'המחנה הציוני' 24 מושבים. 'הליכוד' 24 אחוז. 'המחנה הציוני' 19 אחוז

ככל שמתקדמת ספירת הקולות, ביום ד' 18.3 לפנות בוקר, כך מתרחב הפער בין 'הליכוד' מקבל  30 מושבים פלוס, ו'המחנה הציוני' רק 24 מושבים. תוצאות אלה נכונות לאחר ספירת למעלה מ-99 אחוז  מסך הכול הקולות. אם ההפרש הזה יישאר-פלוס מינוס לאחר ספירת קולות החיילים-הרי מדובר בניצחון גדול של 'הליכוד' וראש הממשלה בנימין נתניהו. תוצאות כאלה גם מבטיחות, כי נתניהו הוא שירכיב את הממשלה הבאה, בעוד שעבור שיצחק הרצוג אפשרות הופכת רחוקה מאוד, למרות שהוא ממשיך לטעון בעקשנות כי עדיין הוא מסוגל לעשות זאת. הפרש גדול זה כזה גם מבטל את כל ההנחות-הצעות לפיהן מפלגת 'כולנו' בהנהגתו של משה כחלון, שתקבל כ-9 עד 10 מקומות בכנסת תוכל להחליט בין נתניהו והרצוג. 'הרשימה המשותפת'-הערבית תקבל כ-12 מושבים.
נקודה אחרת היא העובדה שמנהיגים ומפלגות שספגו הפסדים כבדים בבחירות, כמו מפלגת 'יש עתיד' של יאיר לפיד שקבלה רק 11 מושבים, ומפלגת 'ישראל ביתנו' בהנהגת אביגדור ליברמן שתקבל כ-8 מושבים, טוענים להישגים בבחירות. מפלגת 'הבית היהודי' בראשות נפתלי בנט ספגה את המכה הקשה  ביותר וקבלה רק 7 מושבים. תוצאות אחרות: ש"ס מקבלת 8 מושבים. 'יחד' של אלי ישי איננה עוברת את אחוז החסימה. 'מר"צ' תקבל 4 עד 5 מושבים בכנסת.
למרות התוצאות הדרמטיות האלה ממשיכים כלי תקשורת בחו"ל לטעון כי קיים שוויון בין נתניהו והרצוג-Israel's parliament election ended in a deadlock.
ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר ביום ד' לפנות בוקר, כי 'הליכוד' זכה בניצחון גדול.
 שלוש נקודות חשובות אחרות:
1. איך קרה שבמשך כל חודש פברואר ומחצית מרס, כל הסורקים, הסקרים ומשאלי דעת הקהל, קבעו כי 'למחנה הציוני' יש עדיפות גדולה על פני 'הליכוד'. לדבריהם, בייחוד בשבועיים-שלושה האחרונים, תוצאות המשאלים הצביעו על כך, כי יצחק הרצוג 'פתח' פער גדול מול נתניהו. תוצאת הבחירות מראה על ההפך הגמור בדיוק.
2. נכשלה המערכה האישית והארסית שנוהלה על ידי חלקים בתקשורת הישראלית נגד בנימין נתניהו ורעייתו שרה. עתה מתברר כי מערכה זו שירתה היטב את בנימין נתניהו, ועזרה לו לנצח בבחירות.
3. ההעדפה הברורה של גורמי חוץ, החל מממשל אובמה בוושינגטון, הממשלים האירופאים, ורוב כלי התקשורת הזרים, של יצחק הרצוג וציפי ליבני, על פני נתניהו-נכשלה.  

    

Print Friendly, PDF & Email