פצצה מדויקת בת טון של חוסר ברירה

כאשר ילדים נהרגים, הדבר הוא קשה, נורא ואסור שיקרה. ואין הבדל בין ילדים יהודים, פלסטינים או אפגנים. אבל מלחמה היא מעשה ידיהם של המבוגרים. ילדים נהרגים בה דווקא משום שהם חפים מפשע. אבל בכל זאת יש הבדל עקרוני גדול אחד. לא צה"ל ולא חיל האוויר הישראלי פגעו, בלילה שבין יום שני לשלישי, ב- 9 הילדים הפלסטינים ברצועת עזה בכוונה תחילה. יאסר ערפאת וסלאח שחאדה שלחו עשרות מתאבדים שמטרותיהם היו ילדים יהודיים. ההתקפה על אוטובוס הילדים מכפר דרום לפני שנה, הייתה התקפה מתוכננת היטב על ילדים. ההתקפה על קבוצת תלמידים ליד מחסום הפירות, הייתה על נערים צעירים. ורק לפני כמה שבועות הותקף שוב אוטובוס התלמידים שיצא מנצרים. בנס לא נפגע שום ילד. ויש עוד דוגמאות רבות וגם התראות רבות על פיגועים אפשריים בבתי ספר ובמקומות בילוי של ילדים כמו בריכות שחייה למשל.
כמובן שתמיד שוכחים אצלנו איך התחיל השלב האחרון בהתקפה האכזרית של סלאח שחאדה. הוא התחיל במאי 2000, כאשר אלה שמותחים עכשיו ביקורת על ההתקפה דאגו, לחצו אז, כי לקראת שיחות קמפ דיויד בהן היה צריך להיות מושג שלום עם הפלסטינים, שחאדה ישוחרר מכלאו ביחד עם שורה של מרצחים אחרים מאנשי החמס. הנימוק היה כי אם ישוחררו אנשי חמס מכלאם הדבר יקל על ערפאת בדרכו להביא לנו שלום.
עם חיסולו שחאדה, מוציאים אותם גורמים, המכונים לפתע באחד מעיתוני הערב הבוקר, "מקורות מערביים" את אותו נשק חלוד. המקורות האלה מספרים לנו כי ההפצצה בה חוסל שחאדה ובה נפגעו הילדים הפלסטינים באה בזמן קצר ביותר, ממש שאלה של רגעים לפני שהפת"ח או התנזים הצליחו לשכנע את החמס ואת הג`יאהד האיסלמי לחתום על הסכם להפסקת הפיגועים. במקום אחר מוזכרת סעודיה שניהלה מסע שכנוע אצל החמס באותו כיוון.זה הוא במקרה הטוב לא מדוייק ובמקרה הרע פירסום מחוצף שאין לו כל בסיס. יש לו רק מטרה אחת. לפגוע ולמחוק את הצלחת צה"ל במבצע לחיסולו של שחאדה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי אם אפילו למי שהוא בצד הפלסטיני היה רעיון כזה, מלבד מגעי גישוש ראשונים שלא העלו דבר, שום משא ומתן לא התנהל ושום טיוטת הסכם לא הוכנה. וערב הסעודית לא היית מעורבת בשום מגעים בכיוון הזה. להפך! ערב הסעודית המשיכה בימים האחרונים להעביר במרץ רב סכומי עתק לקופת החמס ולקופתו של סלאח שחאדה כדי שיהיה להם מספיק כסף מזומן לממן פיגועים רצחניים נוספים. איך המקורות המערבים האלה אף פעם לא מתעייפים?
זה חצי שנה אנו חיים תחת צילם של הפרסומים הבלתי פוסקים על תוכנית שלום סעודית, פרי יוזמתם של יחצני ציבור אמריקנים העובדים בשירותם של הסעודים. אפילו הנשיא ג`ורג בוש הוריד אותה מעל סדר היום שלו. רק אצלנו תוכנית זו עדיין קיימת מעל דפי העיתונים. איש מכל גורמים אלה המפיצים שמועות וסיפורים אלה לא רצה אז, בעת שחרורו של שחאדה וגם איש מהם אינו רוצה היום לקרוא את דוחות המודיעין האומרים כי יאסר ערפאת הוא שכרת ברית דמים עם החיזבאללה ועם מפקדות החמס והג`יאהד האיסלמי במטרה להשמיד את מדינת ישראל. איש גם אינו מזכיר ואינו אומר דבר על התופעה הבולטת ביותר בהלווייתו של שחדאה. הדגל שהייתה לו הנוכחות הכבדה ביותר בהלוויה זו ואשר הונף בכל קבוצה פלסטינית שהשתתפה בהלוויה היה דגל חיזבאללה.
יאסר ערפאת הוא שהביא את חיזבאללה לרצועת עזה ולגדה המערבית. יאסר ערפאת הוא שחתם עם חיזבאללה ואירן הסכם, בתיווכו של עימד מרונייה, שיאפשר להם להציב את אנשיהם בכל מקום אסטרטגי בחברה הפלסטינית ויאפשר להם להכין את מטעניהם ואת טיליהם ולהניף את דגליהם בחופשי. זה היה ההסכם האמיתי עליו חתם ערפאת וראשי החמס והג`יאהד האיסלמי ולא ההסכם שלא נברא על הפסקת הפיגועים. זה היה המקור ממנו שאף וינק סלאח שחאדה את העוצמה להמשיך ולתכנן כיצד לרצוח מאות ישראליים. ברגעים אלה של המלחמה אין לנו צורך בקולות הצבועים, כולל קולו של ראש הממשלה שמדליף כי אם הוא היה יודע על מציאותם של ילדים ואזרחים בבית שהופצץ הוא לא היה מאשר את הפעולה. תיקדבקה מפקפק באמינותם של דברים אלה.צריך אומץ לב לומר את האמת.ראש הממשלה היה מאשר את הפעולה בכל מקרה.טוב שלישראל ולצה"ל הייתה פצצה מדויקת אחת בת טון שהוטלה, פגעה והפסיקה את מסע הרצח הזה.
יש גם להפסיק ומיד את הטלת הבוץ הדדית וההאשמות המדומות של הצבא על השב"כ ועל הדרגים המדיניים ולהפך. אלה הם מעשים ודיבורים של פחדנות!דיבורים אלה משחקים לידיהם של האורבים לישראל ולצה"ל. אם כל גורם מטיח אשמות בשני ברור שיש אשמים ותכף תעלה דרישה לוועדת חקירה נוספת אם לא ועדת חקירה בינלאומית. מאחר ומדובר במלחמה, צריך להבין, כי במלחמה נפגעים ונהרגים גם אלה שאינם צריכים להיפגע. מאחר והמלחמה תלך ותחריף גם כדאי שנדע כי מספר הנפגעים של אלה שאינם צריכים להיפגע, רק ילך ויגדל, מכל הצדדים שיהיו בקרוב מעורבים במלחמה זו,והם לא רק הישראלים והפלסטינים.ישראל לא הייתה ראשונה שהטילה ילדים לשדה הקרב של המלחמה הישראלית פלסטינית. שוב הפעם היה זה ערפאת. הוא עשה זאת בכוונה תחילה.ישראל וצה"ל עושים זאת בחוסר ברירה.

Print Friendly, PDF & Email