פריצת גדר המערכת בעזה, ספין של מ"מ ראש הממשלה ציפי ליבני, ושר הביטחון אהוד ברק.

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה: לא נעים לומר, אבל צריך לדווח, כי כל הבהלה והדרמה ששררו בישראל, החל מיום א' 24.2, ועד יום ב' 25.2 בצהרים, היו ספין מכוון היטב של לשכות מ"מ ראש הממשלה ציפי ליבני, ושר הביטחון אהוד ברק, שמטרתו הייתה להוכיח כי שניהם מסוגלים לשלוט במתרחש ברצועה, ולטפל במצבי חירום צבאיים, כאשר ראש הממשלה אהוד אולמרט נמצא ביפן.
המקורות הצבאיים והמדיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי הספין היה כל כך מוצלח, עד אשר ליבני, וברק, הצליחו לשכנע אפילו את אולמרט לקחת בו חלק, וביום ב' בבוקר שודר כי מרגע שאולמרט נחת בטוקיו, 'הוא מקבל דיווחים שוטפים על המצב, ומתעדכן במתרחש ברצועה'. המקורות שלנו מוסרים כי לא היו דיווחים כאלה, ולא היה לאולמרט שום צורך להתעדכן.
להלן העובדות של ה'אירוע הביטחוני' , שלא היה.
1. את שרשרת המחאה נגד המצור, החמס לא ארגן, ולא היה לו שום קשר לכך.
2. האירוע אורגן על ידי המיליונר העזתי ג'מאל חודארי, לכן ההיענות לו מצד תושבי עזה הייתה כמעט אפסית.
3. אצל גופי המודיעין הישראלים, לא הייתה שום התראה על כך כי איזה שהם מפגינים עומדים להגיע לגדר המערכת ולפרוץ אותה. לזכותו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, צריך לומר כי הוא הדגיש בדבריו בטוקיו, כי אין התראה כזו, אולם אף גורם, או כלי תקשורת לא ציטטו הפעם את דבריו.
4. בלשכות שרת החוץ ליבני, ושר הביטחון ליבני, העצימו והזינו, במשך יום א' וב' בבוקר, את כלי התקשורת בדיווחים על ההכנות הפלסטיניות לפרוץ את הגדר, שלא הייתה להם שום אחיזה במציאות. צריך לזכור, כי עוד ביום א' בלילה, פרסמו ליבני וברק, הודעה משותפת, שהם וצה"ל, יגנו על ריבונותה של מדינת ישראל. להודעה בומבסטית זו, לא היה שום צורך, ושום הצדקה.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי הרבה שנים לא זכורה בירושלים התרחשות כל כך חמורה, בה פוליטיקאים משתמשים בנושאים ביטחוניים בצורה כה צינית.

Print Friendly, PDF & Email