פרסום תמונה ברשתות החברתיות בסעודיה על מטוס נוסעים קנדי שעומד להתרסק על המגדל הגבוה ביותר בטורנטו מעוררת סערת רוחות בארה"ב ובקנדה

המשבר בין סעודיה לקנדה מחריף. מקורו של המשבר במחאה שפרסמה שרת החוץ  הקנדית על מעצרה בסעודיה של פעילה בעלת אזרחות קנדית למען זכויות נשים.
תיקדבקה: סעודיה, ובייחוד בית המלוכה הסעודי ידועים בקנאותם שלא לאפשר לשום גורם חיצוני, ערבי או מערבי, להתערב בנושאים פנימיים סעודיים. 
עד עתה נקטה סעודיה בצעדים הבאים:

  • גירשה את השגריר הקנדי מריאד. ניתקה את כל קשרי המסחר והכלכלה עם קנדה.
  • הורתה ל-16,500 סטודנטים סעודיים הלומדים בקנדה לצאת את גבולותיה.
  • כל החולים הסעודים שהיו מאושפזים בבתי חולים קנדיים הוצאו מהם והוטסו לארצות אחרות.

ביום שני 6.8 הגיע הסכסוך לשיא חדש, כאשר אחד מאתרי האינטרנט הסעודים המקורב לבית המלוכה פרסם תמונה של מטוס נוסעים של חברת התעופה הקנדית 'אייר קנדה'  Air Canada, כשהוא טס לכיוון המגדל הגבוה ביותר בטורונטו.  הצילום המרמז, על מטוסי הנוסעים האמריקנים שנחטפו על ידי סעודיים בספטמבר 2001, והתרסקו לתוך מגדלי התאומים בניו יורק,  הופיע תחת הכותרת הבאה:  'אל תדחוף את האף שלך למקום שאיננו שייך לו' Sticking one’s nose where it doesn’t belong.
מתחת לכותרת הזו, הופיעה המשל הערבי הבא: ' מי שמתערב במה שאיננו נוגע לו, מוצא את עצמו במשהו שאיננו נעים לו.' He who interferes with what doesn’t concern him finds what doesn’t please him.
שעות מספר לאחר הפרסום, התמונה הזו הורדה מהאתר הסעודי.
המקורות של תיקדבקה: מדובר מצד אחד בתגובה חמת מזג של יורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן MbS, שעברה כל גבולות, אפילו עבור בית המלוכה הסעודי.
מהצד השני מדובר באזהרה סעודית המיועדת לא רק לקנדה, אלא גם למדינות אחרות, כולל ארצות הברית ואיראן. אל תתערבו בעניינים הפנימיים שלנו, אחרת תיכוו!!!

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “פרסום תמונה ברשתות החברתיות בסעודיה על מטוס נוסעים קנדי שעומד להתרסק על המגדל הגבוה ביותר בטורנטו מעוררת סערת רוחות בארה"ב ובקנדה

  • אוג 8, 2018 @ 14:05 at 14:05
    Permalink

    In Israel on the other hand the EU can support all left wing organization who's goal is to change the Israeli government

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות