פרקליט המדינה משה לדור: אולמרט קיבל מזומנים במעטפות, גם בתקופות בהן לא היה מעורב במערכות בחירות.

תיקדבקה: פרקליט המדינה משה לדור לבית המשפט העליון: אולמרט קיבל מזומנים במעטפות, גם בתקופות בהן לא היה מעורב במערכות בחירות. אולמרט קיבל על פי החשד, כספים במזומן מידי מר טלנסקי, הן בארץ, באמצעות מנהלת לשכתו במשרד, והן בארצות-הברית. הכספים הועברו בביקורים בישראל והן בפגישות מעת לעת עם אולמרט במפגשים קצרים, שבהם טלנסקי מסר את אותם כספים בדולרים במזומן במעטפות לידי מר אולמרט. זו הגרסה בעיקרה, אמר לדור.
לשכת ראש הממשלה: אולמרט יעבור ביום ב' 19.5 בלילה, טיפול הדמיה לבירור מצבו של הגידול הסרטני בערמונית, מובן לפי עצת הרופאים.
תיקדבקה: עוד לא נסתיים ביום ב' 19.5, בשעות אחה"צ בבית המשפט העליון הדיון בדבר הערעור שהגישו ראש הממשלה אהוד אולמרט, ושולה זקן, על בקשת המדינה לשמוע את עדותו המוקדמות של משה טלנסקי מניו יורק, ולשכת ראש הממשלה פרסמה הודעה כי ראש הממשלה אולמרט יעבור בערב יום ב' טיפול הדמיה לבירור מצבו של הגידול הסרטני בערמונית, זאת כמובן לפי עצת הרופאים. רק לפני חודשיים טרם פרצה פרשת טלנסקי לכותרות נמסר כי אולמרט החליט שלא לבצע ניתוח וטיפול. הבעיה היא לא מצבו הרפואי של ראש הממשלה, לו יש לאחל בריאות שלמה. הבעיה היא מצבו הבריאות של עם ומדינת ישראל ומצב האמון שהעם, ועכשיו כפי שהולך ומתברר כל יום נוסף שעובר, גם האמון של המערכת הפוליטית רוחשת לראש הממשלה. אם אולמרט זקוק לטיפול הדמיה, עם ומדינת ישראל זקוקים לטיפול נמרץ, בייחוד לאחר דבריו של פרקליט המדינה משה לדור בדיון ביום ב' בבית המשפט העליון.
לדור אמר כי בין העבירות שבודקים בפרשה, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס ועבירות על חוק המתנות.
מה שניתן למסור לבית המשפט, אמר לדור, שמדובר בשני חשודים, אולמרט וזקן. ההתייחסות העיקרית היא לשנים שבהן כיהן אולמרט כשר המסחר והתעשייה, וקודם לכן בשתי קדנציות כראש עיריית ירושלים ולפני כן כשר הבריאות. התפקידים הם רבים ומגוונים, ובמסגרתם הוא גם נמצא בקשר עם יהדות התפוצות והמנהיגות שלה בארצות-הברית. לשם כך הוא יוצא את הארץ מעת לעת ונפגש עם אותם גורמים, כשהם ואנחנו מזהים אותו כמנהיג, כאישיות ציבורית בכירה הממלאת את שליחותה בארץ ובעולם.
החשדות הנחקרים היום, אמר לדור, מתמקדים בעירוב אותם קשרים שיש למר אולמרט עם טלנסקי, פעיל בארגונים יהודיים, מגייס תרומות, פעיל בייזום פעילויות ומפגשים עם אישי ציבור בישראל ובמיוחד עם אולמרט. אבל במקביל לאותם קשרים גם מקבל אולמרט, על פי החשד, כספים במזומן מידי מר טלנסקי – הן בארץ, באמצעות מנהלת לשכתו במשרד, והן בארצות-הברית. הכספים מועברים על פי העדות שתישמע, כולל בנקיטת סכומים. הכסף מועבר הן בביקורים בישראל והן בפגישות מעת לעת עם אולמרט במפגשים קצרים, שבהם הוא מסר את אותם כספים בדולרים במזומן במעטפות לידי מר אולמרט. זו הגרסה בעיקרה, אמר לדור. במילים אחרות, לדור מדגיש כי עיקר החשדות נגד אולמרט הן, כי הוא קבל כספים בזומן בתקופות בהן לא היה מעורב כלל במערכות בחירות, כפי שראש הממשלה טען. לכך מצטרפות הידיעות שדווחו מיד לאחר חקירת ראש הממשלה,כי אולמרט לא סיפק לחוקרים עובדות לאן הכסף המזומן שקיבל הלך או הוצא. שולה זקן שהייתה מעבירה את מעטפות הכסף, בחרה בזכות השתיקה. אין ספק,כי המדובר בהאשמה כבדה ביותר שהועלתה אי פעם נגד ראש ממשלה ישראלי מכהן.
עו"ד אלי זוהר, פרקליטו של אולמרט, אמר בדיון, כי העדות המוקדמת של טלנסקי, היא הפרה מובהקת של האיזון בין הזכות למשפט הוגן לבין האינטרס הציבורי, ובכך יש פגיעה מובהקת במרשו. לדבריו, הפרקליטות לא הביאה ראיות המצביעות על כך שאם לא תיגבה עדות מוקדמת מטלנסקי לא ניתן יהיה כלל לגבות את עדותו במהלך המשפט.
ביום שטלנסקי יעיד בבית המשפט ייפתח משפטו של ראש הממשלה. נוצר מצב שכמעט יחייב את הפרקליטות להעמיד את ראש הממשלה לדין, אמר זוהר.
בערב אמרו פרקליטי אולמרט: אין לתביעה הוכחות. יש לאולמרט הסברים על כל דבר. המקורות של תיקדבקה: טענת פרקליטי אולמרט כי אין חדש בדברי פרקליט המדינה, אינם מהווים הכחשה לדבריו של משה לדור.

Print Friendly, PDF & Email