פשר העמימות הישראלית לגבי המתרחש בעוטף עזה-חזית מס' 3 של איראן וחיזבאללה נגד ישראל

הבעיה עם חילופי הדברים והאיומים החריפים בין ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו והאלוף מרדכי (פולי) מרדכי, מתאם פעולות ישראל בשטחים, ובכיר הג'יהאד האיסלאמי בעזה, חאלד אל-בטש היא, שהן הגיעו לדרגה של גיחוך רק בגלל סיבה אחת: הוראה שלא לפרסם מה קורה באמת בחזית עוטף עזה.
בשבועיים שעבר מאז 30 באוקטובר שעה שצה"ל תקף את מנהרת הגי'אהד האיסלמי ליד כיסופים. תקיפה בה נהרגו לפחות 12 אנשי ג'יהאד, התרחשו כמה התפתחויות דרמטיות ביטחוניות וחשובות שם אבל צה"ל הטיל עליהן איפול מוחלט.
הסיבה: חשש שאם הדברים יתפרסמו הדבר לא ישאיר לחמאס ולג'יהאד הרבה ברירות והם ימצאו את עצמם במצב בו הם צריכים להגיב.
בינתיים, הכריז צה"ל על עוטף עזה כעל שטח צבאי סגור, מצב הנמשך כבר כמעט שבועיים.
בשבת, לא רק הג'יהאד אלא גם תושבי מדינת ישראל שמעו את אזהרותיו של אלוף יואב (פולי) מרדכי שפרסם, במוצאי שבת 11.11, סרט ווידיאו ובו אזהרה חמורה לארגוני הטרור ברצועת עזה מפני פעולות נקמה על מותם של המחבלים במנהרה שנחשפה בשטח ישראל.
האלוף מרדכי אומר, כי 'אנחנו ערים למזימה שהג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל על חשבון התושבים ברצועת עזה, ישראל תגיב בעוצמה גם נגד חמאס'. האלוף מרדכי הזהיר גם את ראשי הג'יהאד האיסלאמי הנמצאים בדמשק. כלומר ישראל לא תהסס מלפעול רק בעזה, אלא שידה הארוכה תכה אותם גם בדמשק.  במילים אחרות האיום הצבאי הישראלי התרחב.
ביום א' 12.11, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה כי 'בימים אלה יש מי שעדיין משתעשע בלנסות התקפות מחודשות על ישראל. היד שלנו תהיה קשה מאוד כלפי כל גורם בכל מקום. אני מתכוון לכל גורם – פלגים, סוררים, ארגונים – אנחנו רואים את חמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת מעזה נגדנו'.
כאשר ראש הממשלה משתמש במושג 'בכל מקום וכל גורם', הוא מגבה את איומיו של האלוף יואב (פולי) מרדכי לפעול גם בדמשק, או אולי בביירות.לחילופי דברים אלה הצטרף ביום א' בכיר הג'יהאד האיסלאמי בעזה, חאלד אל-בטש, שאמר בהצהרה מטעמו כי 'ישראל הרגה 12 פלסטינים בעזה ואחד נוסף בגדה במהלך השבועיים האחרונים – עליה לחשוש, וזה דבר שמעסיק אותה'. הוא הוסיף: 'כשהורגים בנים מאנשי ההתנגדות, ובעיקר בני הג'יהאד האיסלאמי, אין לנו אפשרות אחרת מלבד להעניש את הכובש, ונמשיך לחזק את בניין הכוח לקראת עימות'.
כפי שישראל שומרת על עמימות, גם הג'יהאד האיסלמי עושה זאת, ובין שני הצדדים מתנהלת מלחמת מילים  מלווה בהזזת כוחות ואיומים הדדיים.
אבל ביום א' 12.11, פתחו כוחות צה"ל בתרגיל צבאי באזור עוטף עזה שיימשך לפחות עד יום ד' 15.11.
לא צריך להיות מומחה צבאי, כדי להבין שזו הדרך של צה"ל להביא את מצב הכוונות שלו באזור לידי  כוננות מבצעית לקראת הבאות.
מי שחושב  שתושבי מדינת ישראל לא מבחינים במתרחש וכי לא מגיע להם לדעת מה שמתרחש באמת בשטח-טועים.
החמאס והג'יהאד האיסלמי אינם מחליטים על דעת עצמם מתי להתחיל לירות ומתי לא. אם זה היה המצב הם היו מתחיל לירות עוד ב-30 באוקטובר.
עכשיו הם צריכים לתאם פעולות כאלה עם חיזבאללה בלבנון, ועם הגנרל קסאם סוליימני שרק עתה קם מאבלו על מות אביו בן ה-95.
זו הסיבה העיקרית מדוע עד רגעים אלה החמאס והג'יאהד שותקים. הם עדיין לא קיבלו 'אור ירוק' לפעולה.
בינתיים דברים אחרים מתרחשים במזרח התיכון, ואיש איננו יודע בדיוק מתי חסן נסראללה והגנרל קסאם סוליימני יחליטו להדליק את חזית עוטף עזה.
העמימות הישראלית לגבי המתרחש היא מקומית ומוגבלת לגורמים בתוך הרצועה, אבל אין לה שום השפעה על המעגלים הרחבים יותר הקובעים באמת מה יתרחש או לא יתרחש בחזית מס' 3 של איראן וחיזבאללה נגד ישראל, לאחר סוריה ולבנון.  
 

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “פשר העמימות הישראלית לגבי המתרחש בעוטף עזה-חזית מס' 3 של איראן וחיזבאללה נגד ישראל

 • נוב 12, 2017 @ 19:23 at 19:23
  Permalink

  מה בדיוק אתם רוצים? האתר הזה מתחיל להֵראות ולהשמע כמו צהובון חובבני. אולי תסבירו לנו איך זה יעזור לנו אם אנחנו נדע בדיוק מה שמתרחש בעזה? זה יעזור לכוחותינו שמחרפים נפשם בעדנו? או אולי זה דווקא יעזור לטרוריסטים חורשי רעתנו?
  קצת צניעות ושכל ישר לא יזיקו לכם ולנו.

 • נוב 13, 2017 @ 8:57 at 8:57
  Permalink

  בקיצור, אין לכם מושג…

 • נוב 15, 2017 @ 21:44 at 21:44
  Permalink

  מה זה זה ? YNET ?

Comments are closed.