פת"ח- אל-איסלם, שהוא הזרוע המבצעית של המודיעין הצבאי הסורי בקרב קבוצות ארגוני אל קעידה בלבנון, החל לפעול ברצועת עזה.

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: ארגון הטרור, פת"ח- אל-איסלם, שהוא הזרוע המבצעית של המודיעין הצבאי הסורי בקרב קבוצות ארגוני אל קעידה בלבנון, פרסם ביום א' 2.12, הודעה האומרת, כי הוא החל את פעילותו המבצעית נגד ישראל מרצועת עזה. בסרט ווידיאו קצר שצורף להודעה, שהופיעה בכל אתרי האינטרנט המרכזיים של אל קעידה, מציג הארגון את ירי טילי הקסאם שביצע על ישראל, ב-25.11, ערב פתיחת וועידת אנאפוליס. בין הקולות הנשמעים בסרט הווידיאו שזוהו על ידי גורמי המודיעין בישראל, ישנו לפחות קול אחד שאפשר לקבוע בוודאות כי המדובר בצ'צ'ני. אם אכן טענת הארגון היא נכונה, פירוש הדבר, שבפעם הראשונה, הוצבו ברצועת עזה לוחמים צ'צ'נים המשתייכים לאל קעידה.
גורמי ביטחון ישראליים: בתוהו ובוהו השורר ברצועת עזה, אי אפשר לדעת מי שולט בקבוצת הטרור החדש ברצועה, המודיעין הסורי או אל קעידה?
הפת"ח אל איסלם נלחם השנה כמעט 4 חודשים במחנה הפליטים נהר-אל בראד, בטריפולי שבצפון לבנון, כאשר המודיעין הצבאי הסורי מספק לו לוחמים ונשק, והסב אבדות כבדות לצבא לבנון.
ארצות הברית, וצרפת, היו צריכות לספק לצבא לבנון באמצעות רכבת אווירית, כדי שיוכל להכניע את אנשי הטרור.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי בידי גורמי המודיעין ישראל אין מידע כי הסורים הצליחו להחדיר את אנשי הארגון לרצועת עזה. אולם הגורמים האלה מודים, כי המידע על תנועת אנשי הטרור הנכנסים ויוצאים מרצועת עזה, הוא מוגבל ביותר, ומאוד ייתכן כי ההודעה של פתח-אל-איסלם היא נכונה.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי על הודעת הארגון חתום אדם בשם 'אבו אומסה אל מוקדאסי', אבל ההנחה היא כי המדובר בשם בדוי.
אל מוקדאסי, אומר בהודעה ובסרט הווידיאו כי כשם שפתח-אל- איסלם, הצליח לייצר בצפון לבנון את הנשק הדרוש לו, כך הוא ייעשה זאת עתה ברצועת עזה.
בלבנון הצליחו אנשי ארגון הטרור לירות קטיושות כבדות 220 מ"מ על צבא לבנון, אולם למעשה הארגון קבל אותן מידיהם של מבריחי נשק סוריים ולבנוניים, שפעלו עבור המודיעין הצבאי הסורי.
המקורות שלנו מציינים, כי מנהיג הארגון היא שאקר אל עבסי, אשר הלבנונים טענו כי הוא נהרג בלחימה בנהר-אל-בראד. אולם לאחר כמה שבועות התברר כי הוא הצליח לברוח לסוריה.
במקורו אל עבסי הוא פלסטיני, שנולד במחנה הפליטים עין סולטן שליד יריחו. בשנות ה-80 הגיע לטוניס, ביחד עם אנשיו של יאסר ערפאת. אל עבסי נשלח לקורס טייס בלוב, כאיש כוח 14, שהיא הזרוע האווירית של הפלסטינים, והוסמך כטייס של מטוס הקרב-הפצצה הרוסי מיג 23. לאחר חתימת הסכמי אוסלו ב-1993, עזב תוניס ועבר להתגורר בדמשק, שם הצטרף לארגון 'פת"ח אינתיפאדה', שהוא ארגונו של אבו מוסא.

Print Friendly, PDF & Email