צבאות רוסיה, סין, איראן וסוריה, ייפתחו בסוריה בתמרון הצבאי הגדול ביותר שנערך אי פעם במזרח התיכון

המתיחות הצבאית במזרח התיכון עלתה מדרגה ביום ב' 18.6 בלילה, כאשר מקורות איראניים מסרו בטהרן, כי צבאות רוסיה, סין, איראן וסוריה יערכו בקרוב בסוריה, את מה שהם מגדירים 'התרגיל הצבאי הגדול ביותר שנערך בהיסטוריה של המזרח התיכון', the biggest of its kind in the Middle-East history. המקורות האיראניים אמרו, כי המדובר בתרגיל של כוחות היבשה, האוויר, והים של מדינות אלה, וישתתפו בו 90,000 חיילים קרביים, 400 מטוסים, ו-900 טנקים.
המקורות האיראניים מוסרים, כי סין החלה כבר בהכנות מעשיות לקראת העברת כוחות גדולים כל כך לסוריה. בייג'ין, פנתה לפי מקורות אלה כבר לקהיר, ובקשה רשות למעבר של 12 אוניות מלחמה סיניות בתעלת סואץ שהיעד שלהן הוא נמל טרטוס, במחצית השנייה של יוני.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כבר כמה ימים, כי אוניות מלחמה רוסיות ועליהן כוחות מרינס רוסיים, עושות את דרכן לנמל טרטוס. מלבד ההודעה שאיראן תשלח שלוש צוללות לתרגיל, המקורות הצבאיים האיראניים, לא פרטו איזה כוחות צבא  נוספים טהרן תשלח לסוריה.
תיקדבקה: אם אכן ידיעה זו נכונה, וכאן כוחות גדולים כל כך רוסיים וסיניים  ינחתו בסוריה, תהייה זו לא רק הפעם הראשונה שמוסקבה ובייג'ין, שולחות ביחד כוחות גדולים כל כך למזרח התיכון, אלא שרוסיה וסין, מוכנות לשתף בפומבי פעולה עם צבאות איראן וסוריה, כדי למנוע  מעורבות אמריקנית-אירופאית-ערבית צבאית בסוריה. הימצאותם של כוחות רוסיים וסיניים בסדר גודל כזה בסוריה, נועדה להרתיע את ארצות הברית מלעמוד בראש פעולה צבאית נגד נשיא סוריה בשאר אסד ומשטרו.

עוד מציינים המקורות שלנו, כי ידיעות אלה פורסמו בטהרן, בעת שבמוסקבה מתנהלות שיחות הגרעין בין שש המעצמות וטהרן. בסיומו של היום הראשון של הדיונים, ביום ב', התברר כי אין בהן כל התקדמות. הפרסומים על התרגיל הצבאי המשותף של  מדינות הציר הפרו איראני-סורי, פורסמו גם זמן קצר לפני פגישתם ביום ב' של נשיא ארה''ב באראק אובמה, ונשיא סוריה רוסיה ולדימיר פוטין, בשולי וועידת הפסגה של ראשי מדינות ה-G-20, במכסיקו.      

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות