צבא ארה"ב הקים מפקדה תת-קרקעית בעמן בירת ירדן

ראש המטות המזוינים האמריקנים הגנרל מרטין דמפסי, חנך השבוע בעת ביקורו בעמן ביתר ירדן מפקדה תת-קרקעית אמריקנית המאוישת ב-273 קצינים אמריקנים.
המפקדה נושאת את השם 'המפקדה הקדמית של פקוד המרכז האמריקני-ירדן' Centcom Forward-Jordan. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי במפקדה התת-קרקעית, בה הורשו השבוע בפעם הראשונה לסייר עיתונאים אמריקנים, אבל רק לאחר שהתחייבו כי הם לא ידווחו על מה שהם רואים, יש מפקדה אווירית המקושרת עם מפקדות חיילות האוויר האמריקנים, הישראליים, הירדנים, והסעודים, למקרה שהנשיא באראק אובמה יחליט על הנהגת אזור אסור לטיסה מעל חלקים של המרחבים האוויריים של סוריה.
כמו כן יש במקום מפקדת תיאום של כוחות מיוחדים אמריקנים, ירדניים, ויחידות מיוחדות של המורדים הנמצאות בירדן ואשר אומנו במיוחד ללוחמה בתוך סוריה על ידי מדריכי קומנדו אמריקנים. כן קיימים במפקדה אגף מיוחד סגור של סוכנות הביון האמריקנית ה-CIA, משם מתואמות הפעולות של הסוכנים האמריקנים הנכנסים ופועלים בסוריה, ומרכז קשר.
ראש המטות המזוינים הגנרל דמפסי, אמר לקצינים האמריקנים המשרתים במפקדה בעת חנוכתה, 'כי ירדן נמצאת באזור דליק ביותר, ובזמן גורלי ביותר של ההיסטוריה שלה, ועליה לדעת שהיא יכולה לסמול עלינו ולהמשיך להיות בעלי הברית שלנו.' ציטוט המקור: Jordan lives in a very volatile region and at a very critical time in their history, that they can count on us to continue to be their partner.
מעל המפקדה התת-קרקעית ישנו מבנה גדול בו מרוכזים כל המשרדים הצבאיים והאזרחיים האמריקנים העוסקים בסוריה והפועלים מירדן. המפקדה מוגנת על ידי כוחות אמריקנים וירדניים.
בירדן נמצאים עתה, כ-1,000 אנשי צבא אמריקנים, טייסת מטוסי קרב מדגם F-16, ומספר סוללות טילי יירוט אמריקנים מדגם 'פטריוט' הפרוסות לאורך גבול ירדן וסוריה, בסיסים צבאיים ירדניים ואמריקנים, והבירה עמן.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, מביאים את הווידיאו המיוחד הסוקר את ההכנות האמריקניות, הסעודית, הירדניות, והישראליות למעורבות צבאית במלחמה בסוריה, ומה יכולות להיות תוצאותיה של מעורבות זו.

Print Friendly, PDF & Email