צבא ארה"ב מזרים תגבורות למאנביג', מקים קו הגנה מול צבא טורקיה לאורך נהר סאג'ור Sajur River הזורם מטורקיה לנהר הפרת

 בעוד נשיא ארצות הברית הנשיא טראמפ ממשיך לומר, כי 'צריך להחזיר את החיילים (האמריקנים מסוריה) הביתה,'  מזרים צבא ארצות הברית, בימים האחרונים תגבורות של חיילי מרינס לאזור מאנביג' שבצפון סוריה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי כוחות אלו תפשו עמדות לאורך נהר סאג'ור  Sajur River, שהוא אחד משלושת הנהרות הזורמים מטורקיה לתוך נהר הפרת בצפון סוריה. בכך חוסמים הכוחות האמריקנים האלה את הפרצה היבשתית היחידה שדרכה יכלו כוחות הצבא הטורקיים שכבשו את אפרין להתקדם לעבר מאנביג'. הכוחות האמריקנים הביאו אתם לאזור כלי רכב משוריינים רבים, ארטילריה כבדה, וכלים הנדסיים.

מלבד הקמת מוצבים בקו ההגנה החדש, עוסקים כלי ההנדסה  האמריקנים  בהקמת בסיס אמריקני חדש בכפר הקטן דאדאט Dadat village הנמצא שמונה קילומטר מזרחית מנהר סאג'ור. מדובר כנראה בבסיס עורפי של קו ההגנה האמריקני החדש.
ביום שלישי 3.4, דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה על הגעתם של כוחות מיוחדים צרפתים למאנביג', ועל הצבתם של מטוסי ומסוקי קרב צרפתיים בבסיסים אוויריים בצפון סוריה. המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי עתה נוצר מצב בו כוחות אמריקנים וצרפתים ערוכים מסביב לעיר מאנביג' בצפון סוריה לעצור את המשך התקדמותם של הכוחות הטורקיים.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “צבא ארה"ב מזרים תגבורות למאנביג', מקים קו הגנה מול צבא טורקיה לאורך נהר סאג'ור Sajur River הזורם מטורקיה לנהר הפרת

 • אפר 4, 2018 @ 12:15 at 12:15
  Permalink

  איזה בלגן

 • אפר 4, 2018 @ 12:21 at 12:21
  Permalink

  אם יהיה מלחמה טורקים נגד אמריקאים וצרפתים????
  הטורקים יכולים לפתוח ולשחרר את המים מהסכרים שלהם ואז לא ישאר נפש חיה בצפון סוריה!!!! והם יגידו שזה היה תקלה טכני

 • אפר 4, 2018 @ 20:33 at 20:33
  Permalink

  אם רוצים האמריקאים לעצור, איזה צד מוקצן באשר הוא.
  איראן, טורקיה, חיזבאללה וכו .
  ועל הדרך גם למנוע הפצצות שטיח וכו ..צריך בסך הכל לבטל את העליונות הטכנולוגית שלהם לעומת הכורדים במרכז ומזרח סוריה או המורדים ליד לבנון ובאיזור דמשק.

  הכורדים והמורדים מפגינים עליונות מספרית מהדהדת מול כל מה שמוצב מולם ( פי עשר ומעלה ) .
  ברגע שיצאו מטוסים,טנקים וכלים כבדים מהמשוואה?
  לכל הפחות לא יימשך הטבח הנוכחי בתור התחלה, אם לא מיטוט מוחלט של כל הפיאסקו שם.

 • אפר 5, 2018 @ 15:02 at 15:02
  Permalink

  הגיע הזמן שמישהו יעמיד את הדיקטטור הצבוע (שטובח בכורדים וקורא לנו טרוריסטים) במקומו הנכון, הדיקטטור הזה עולה לכולם על העצבים ! אני חושב שגם פוטין מבין עם מי יש לו עסק ואולי יהיה זה שיראה לארדואן מאיפה…….. הדג.

 • אפר 5, 2018 @ 18:15 at 18:15
  Permalink

  שוב ושוב אני אומר. האויב הראשי לעולם החופשי היא טורקיה של ארדואן. אבל לא רק של ארדואן. הגיע הזמן לנתק את היחסים החד צדדים מול טורקיה. מי צריך אותם בכלל ? למה להתקרב אליהם ?

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות