צבא ארה"ב מחיש תגבורות למערב עיראק לקראת תקיפה של מליציות שיעיות עיראקיות פרו-איראניות. המליציות: נגיב בהתקפת נגד

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: צבא ארצות הברית הזרים, ביום ב' 16.12, תגבורת של מאות חיילים אמריקנים לבסיס האווירי האמריקני הגדול עין אל אסד  Ain al-Assad airbase, הנמצא באזור אנבאר Anbar במערב עיראק קרוב לגבול עיראק עם סוריה.
התגבורת הגיעה בשיירת ענק שמנתה למעלה מ-500 נושאי גייסות משוריינים. זו הייתה העברת הכוחות האמריקנים הגדולה ביותר שבוצעה בשנה האחרונה בעיראק, והיא קשורה להכנות האמריקניות לתקוף את המליציות השיעיות העיראקיות.
במקביל, החלו המליציות השיעיות העיראקיות לפנות בימים האחרונים את בסיסיהם ומפקדותיהם בעיראק ובסוריה מחשש, כי הצבא האמריקני נערך לתקוף מטרות שלהן בתגובה על המשך ההתקפות בטילים ובהפגזות על בסיסים אמריקנים בעיראק.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי בין שאר הבסיסים שפונו נמצאים הבסיסים של 'גדודי אל קודס' האיראניים באזור אבו קמאל במזרח סוריה ליד הגבול הסורי-עיראקי. הכוחות העיראקיים השיעים בבסיסים אלה חצו ועברו את הגבול אל תוך עיראק כאשר הם מתפזרים באזורים המדבריים ובוודאיות באזור אנבאר.
עוד מדווחים המקורות שלנו, כי המליציות השיעיות העיראקיות הפרו איראניות מאיימות עכשיו להגיב בהתקפות נגד נוספות על הכוחות האמריקנים בעיראק ובסוריה, באם ארצות הבית תתקוף אותן.

גם שר החוץ האמריקני מייק פומפיו, וגם שר ההגנה האמריקני מארק אספר, שדיברו בימים האחרונים עם ראש ממשלת עיראק המתפטר עדאל עבדול מהדי Adel Abdul Mahdi, העבירו לו אזהרה אותה הם הגדירו 'אחרונה' לפיה סבלנותה של וושינגטון פקעה והיא לא מוכנה ולהמשיך לספוג את ההתקפות האלה של המליציות השיעיות.
בששת השבועות האחרונים, מאז התחלת נובמבר, הותקפו מתקנים צבאיים ואזרחיים אמריקנים-בייחוד אזור שגרירות ארה"ב בבגדאד, לפחות 10 פעמים, אם על ידי טילים ששוגרו לעברם, או הפגזות ממרגמות וקטיושות.
שר ההגנה האמריקני אספר הדגיש באוזני ראש ממשלת עיראק מהדי, בשיחתם ביום ב' 16.12,  כי 'לארצות הברית יש את הזכות להגן על עצמה', The US has a right of self-defence.
לאחר השיחה שהוגדרה 'כקשה' פרסמה לשכת ראש ממשלת עיראק הודעה שקראה לכל הצדדים לנהוג באיפוק והזהירה את ארצות הברית מפני תקיפה כזו.
בהודעה העיראקית נאמר: 'החלטות חד צדדיות יעוררו תגובות שליליות שיקשו לשלוט במצב ויסכנו את ביטחון עיראק, הריבונות והעצמאות שלה', Unilateral decisions will trigger negative reactions that will make it more difficult to control the situation and will threaten Iraq's security, sovereignty and independence.  בכך רמז ראש ממשלת עיראק למידע שבידיו לפיו המליציות השיעיות העיראקיות לא רק נערכות רק לספוג מכה צבאית אמריקנית אלא גם סיימו את הכנותיהם להגיב צבאית על תקיפה כזו בהתקפות נוספות על בסיסים אמריקנים בעיראק.
בעיראק נמצאים כיום כ-5,000 חיילים אמריקנים, והבסיסים הצבאיים האמריקנים שם משמשים בין השאר תשתית לוגיסטית לכוחות האמריקנים הפועלים בסוריה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות