צבא ארה"ב: משמרות המהפכה האיראניים הם שתקפו את 4 מכליות הנפט ליד פוג'יירה באמצעות מוקשים מגנטים


עליה דרמטית בליל שישי 24.5, במתיחות בין ארצות הברית ואיראן.

ראש אגף המבצעים של הצבא האמריקני  תת-אדמירל מייקל גילדיי Rear Admiral Michael Gilday אמר, כי משמרות המהפכה האיראנים השתמשו במוקשים מגנטיים limpet mines, כאשר התקיפו ב-12 במאי, את ארבעת מכליות הנפט ליד נמל הנפט פוג'יירה Fujairah שבצפון איחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE.

ראש אגף המבצעים האמריקנים סירב למסור פרטים כיצד משמרות המהפכה הצליחו להגיע אל המכליות ולהצמיד אליהן את המוקשים. כמו כן סירב לפרט באיזה אמצעים האיראנים השתמשו  כדי להעביר את המוקשים אל המטרה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי כאשר ארצות הברית קובעת שמשמרות המהפכה האיראנים הם שביצעו את הפיגועים, פירוש הדבר שארצות הברית שוקלת לבצע פעולת תגמול נגד מטרה של משמרות המהפכה.
הפנטגון הודיע ביום שישי, כי הוא שולח תגבורת של 1,500 חיילים אמריקנים למפרץ.

המקורות הצבאיים שלנו מציינים עוד, כי ישנן שתי תיאוריות לגבי האמצעים באמצעותם האיראנים  הצליחו להצמיד את המוקשים המגנטיים האלה אל המכליות:
1. אנשי צפרדע אשר הגיעו אל המכליות בשחייה, מסירות מהירות שחיכו להם בלב ים, כשהם נושאים את את המוקשים.
2. באמצעות שיגור של מטעני הנפץ המגנטים ממזל"טים חמקנים ממניכי טוס המסוגלים לשגר את המוקשים, או מטעני חומר נפץ אחרים, ולפגוע בדייקנות במטרה.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי המוקשים האלה מופעלים על ידי סיבוב המפתח המשמש כטריגר trigger הנמצא בחלקם העליון, כאשר בחלקו של התחתון של המוקש נמצא מד-זמן הקובע את מועד ההתפוצצות.  תכונה המאפשרת למפעילי המטען המגנטי להסתלק מהזירה לפני ההתפוצצות.    


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות