צבא ארה"ב שלח טור משוריין למאנביג' בצפון סוריה. תיקדבקה: המטרה: למנוע את כניסת הצבא הרוסי לעיר

הפנטגון הודיע, ביום ג' 6.3, כי טור משוריין אמריקני נמצא עתה בסיבות העיר הסורית מאנב'יג Manbij. הפנטגון גם דאג לפרסם שלא כהרגלו, תמונות מהשטח המראות כלי רכב משוריינים אמריקנים כאשר על כל אחד מתנוסס דגל אמריקני גדול.
דובר צבאי אמריקני אמר, כי מדובר בפעולה מכוונת  “deliberate action”. כלומר בפעולה של הפגנת כוח.
דובר הפנטגון קפטן ג'ף דיוויס  Capt. Jeff Davis אמר, 'כי הרוסים יודעים היכן אנחנו נמצאים, ואנחנו יודעים היכן הם נמצאים'.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: המצב במאנביג' הוא כזה: הכוחות הכורדים של מליצית ה-YPG, מסרו כמה כפרים ועמדות החולשות על העיר לידי יחידות של הצבא הרוסי והסורי.  המקורות שלנו התייחסו בהרחבה למצב זה במאמר על התחזקות הברית הצבאית בין רוסיה לאיראן בסוריה שפורסם ביום ב' 5.3.
יחידות רוסיות אלו נערכות להיכנס לעיר. ממשל טראמפ הזהיר את ממשל נשיא רוסיה פוטין, שאם היחידות הרוסיות תכנסנה למאנביג' הן תתקלנה בכוחות אמריקנים. זוהי הפעולה הצבאית האמריקנית הראשונה בסוריה שנועדה לעצור את ההתקדמות-ההתפשטות הצבאית הרוסית בצפון סוריה.
לפי המידע המודיעיני הנמצא בידינו הכוחות הרוסיים במאנביג' מורכבים בעיקר מגדוד של הכוחות המיוחדים הצ'צ'נים שהובאו לפני שלושה חודשים-בדצמבר 2016 לסוריה.
אפשר וצריך להניח כי שיחת הטלפון שהגיע ביום ג' מהנשיא טראמפ לביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, בשעה שהיה נתון בחקירה משטרתית, נגעה למצב הצבאי המתפתח במאנביג', בו שני הצבאות האמריקני והרוסי עמדו בפני התנגשות אפשרית.

 

Print Friendly, PDF & Email