צבא פקיסטן החל להעביר כוחות לעבר גבול הודו. בוטלו כל החופשות בצבא, וחיל האוויר הפקיסטני הועמד בכוננות מלחמה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: צבא פקיסטן החל היום ו' 26.12, להעביר את הדוויזיה הפקיסטנית מס' 14, מאזור ווריזיסטאן, הגובל עם אפגניסטן, לעבר גבולה המשותף עם הודו. המדובר בהעברתם של 20.000 חיילים פקיסטנים מהכוח הנלחם נגד הטאליבן ואל קעידה. הדוויזיה ה-14 הפקיסטנית מהווה כ-20 אחוז מהכוח הצבאי הנלחם בגבול אפגניסטן, והמונה כ-100.000 חייל.
במקביל מדווחים מקורות צבאיים באיסלמאבאד, כי כל החופשות בצבא פקיסטן בוטלו, וכי חיל האוויר הפקיסטני הועמד במצב הכן.
הודו לא הגיבה על ידיעות אלה, אולם ביום ו' 26.12 פקע האולטימאטום של ניו דלהי, בו דרשו ההודים מהממשלה באיסלמאבאד לפעול נגד קבוצות הטרוריסטים המוסלמיים, ביניהן ארגון שאקר-אל-טייבה, אותו ההודים רואים כאחראי על התקפת הטרור במומבאי בסוף נובמבר, בה נרצחו 161 איש, רובם הודים. בהתקפה נרצחו גם 6 ישראלים.
הפקיסטנים מעריכים כי הודו תתקוף מטרות טרור מוסלמי בעומק השטח הפקיסטני גם באמצעות תקיפות אוויריות ופשיטות כל כוחות קומנדו. איסלמאבאד אמרה כמה פעמים באחרונה כי היא תגיב על התקפות הודיות כאלה.
ביום ו' בבוקר קיים ראש ממשלת הודו מנמואן סינג Manmohan Singh, התייעצות ארוכה עם מפקדי הצבא, הצי, וחיל האוויר ההודי. מפקד הפיקוד המערבי של חיל האוויר ההודי מרשל פ. בארבורה, Marshal P.K. Barbora, air officer commanding-in-chief of the Western Air Command, אמר ביום ד', כי חיל האוויר ההודי מיפה וסימן 5000 מטרות של טרור מוסלמי בתוך פקיסטן, כיעדי התקפה.
ממחוזות גבול שונים לאורך גבול הודו עם פקיסטן מגיעות ידיעות על ריכוזים של חטיבות שריון וקומנדו הודיות, וכי תושבי הכפרים ההודיים לאורך הגבול נצטוו להיות מוכנים לפנותם, במקרה של פריצת מלחמה בין שתי המדיניות הגרעיניות.
אם אכן תפרוץ מלחמה בין הודו לפקיסטן בסוף השבוע, הדבר יהווה מכה קשה לארצות הברית ולכוחותיה הנלחמים באפגניסטן. אם הצבא הפקיסטני יצטרך להלחם בצבא ההודי, לא רק דוויזיה מס' 14 הפקיסטנית תפסיק להלחם בטאליבן ובאל קעידה, אלא כל הדוויזות הפקיסטניות הנלחמות במערב-צפון פקיסטן באזורים הגובלים עם אפגניסטן יועברו מזרחה. דבר זה יאפשר לכוחות הטאליבן ואל קעידה להגביר מתוך פקיסטן את התקפותיהם על הכוחות האמריקנים והבריטים הנלחמים בדרום אפגניסטן.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי כבר עתה הצליחו אנשי הטאליבן לשבש ולפגוע בצורה קשה את העברת האספקה, התחמושת, והדלק דרך פקיסטן, לכוחות האמריקנים וכוחות נאט"ו הנלחמים באפגניסטן. אם תפרוץ מלחמה בין הודו לפקיסטן, אספקה זו תפסק כליל.

Print Friendly, PDF & Email