צבא רוסיה יגיב להתקפות צבא אוקראינה שהחל תוקף מטרות בתוך רוסיה בטילים נגד מכ"ם מתוצרת אמריקנית- AGM-88 Harm

שבוע ימים בדיוק לאחר שהמקורות הצבאיים של תיקדבקה דיווחו בלעדית כי הפנטגון אישר, ביום שני 12.12, לצבא אוקראינה לתקוף מטרות צבאיות בתוך שטח רוסיה בתגובה להתקפות הבלתי פוסקות בטילים ובמל"טים מתאבדים של צבא רוסיה  על תשתיות אסטרטגיות ברחבי אוקראינה, בייחוד תחות כוח ומפעלי אספקת מים, החל צבא אוקראינה תוקף בטילים מטרות בתוך שטח רוסיה.
משרד ההגנה הרוסי הודיע ביום שני 19.12, כי צבא אוקראינה שיגר לעבר אזור בלוגרוד Belgorod region הגובל עם אוקראינה טילים מתוצרת אמריקנית מהדגם AGM-88 Harm missiles, וכי צבא רוסיה יירט ארבעה טילים כאלה.
AGM-88 הארם AGM-88 HARM, -קיצור של High-Speed Anti-radiation Missile, הוא טיל מהיר נגד קרינה, שתוכנן להתביית על מכ"מי בקרת אש של מערכות נ"מ.
ההארם יכול לגלות, לתקוף ולהשמיד אנטנת מכ"ם או משדר עם התערבות מינימלית של איש צוות אוויר. מנוע דלק מוצק מניע את הטיל במהירות מאך 2 מבלי ליצור עשן. תכונות אלו מקשות על גילוי שיגור של הטיל בזמן, ובכך מגדילות את הסיכוי לפגיעה במכ"ם האויב.
שיגור הטילים האלה ביום שני  19.12 יום בו נערכה פגישת פסגה צבאית במינסק בין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא בלו רוסיה  אלכסנדר לוקשנקו   Alexander Lukashenko  יכול להביא לתגובה רוסית חריפה כולל התקפה רוסית על מטרות של נאט"ו בארצות המספקות נשק לאוקראינה.
ב-12.12 דיווח תיקדבקה כי האישור האמריקני ניתן מבלי לתת לו פרסום והוא הועבר לאוקראינה באמצעותה של שיחה טלפונית שנערכה בשבת 10.12 בין נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן ונשיא אוקראינה וולדומיר זלנסקי.  בשיחה הנשיא ביידן הודיע לנשיא זלנסקי כי ארה"ב תעביר לאוקראינה מערכות הגנה אנטי-אוויריות מתקדמות ומל"טים מסוגים שונים.Print Friendly, PDF & Email